Skip to main content

Ese dhe hartime të ndryshmeEse dhe Hartime

ese shqip,ese te ndryshme,eseja,hartime shqip

''Ese dhe hartime të ndryshme shqip dhe anglisht''


Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe postimi në një faqe tjetër. 

Redaksia Rapitful ka lexuar disa ankesa në emailin e saj të bëra nga disa arsimtarë dhe profesorë ku janë ankuar se nxënësit po i kopjojnë esetë dhe hartimet nga faqja Rapitful dhe me ato ese apo shkrime po prezantohen gjatë shkrimit të eseve dhe hartimeve. Pra redaksia Rapitful kërkon nga nxënësit që të mos kopjojnë esetë dhe hartimet dhe me to të prezantohen para mësimdhënësve por le të jenë këto ese vetëm si një udhërrëfyes se si duhet të shkruhet një ese apo hartim dhe asesi të kopjohen. Ju faleminderit për mirëkuptim.

Ese dhe hartime do te shtohen vazhdimisht keshtuqe na vizitoni prap.

Nëse dëshironi Analiza letrare të veprave të ndryshme kliko mbi Analiza Letrare


Kliko mbi titullin që ju intereson

 


Ese për Adem Jasharin
Ese për Diturinë
 
Për Mjekët!
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
6 arsye për të mos studiuar mjekësinë
Pse nuk vlerësohen Mjekët sa duhet në këtë shtet?
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Gabimi i mjekut familjar rreth kolikës abdominale dhe renale
Fëmija ose nipi në spital e nëna ose gjyshja me dashnorin e ri në hotel ose në mal!
Radiologët e QKUK-së vlerësohen si më të mirët në botë Çdo dhembje e barkut ka "natyrë kirurgjike" sipas Gastroenterologëve të QKUK-së
Të punosh si Mjek në Kosovë

''Ese: Njerëzit vdesin nga streset''
"Ese - Libri shoku im më i mirë''
''Ese për prindërit''
''Ese për dashurinë''
 
''Ese për 28 nëntorin - Ese tjetër''
''Ese për 17 shkurtin''
''Ese për 9 Prillin''
''Ai dhe ata'' 
''American Revolution'' 
''Bukuritë natyrore''
''Dashuria ndaj nënës''
''Ese për Demokracinë''
''Dëshirat e mia''
''Do të kthehen të gjithë, a e di ?''
''Drugs problem solution''
''Durrësi, porta e Europës''
''Edhe shkolla duhet të shkollohet!''
''E tashmja''
''E vërteta e hidhur''
''E vërteta e kësaj jete''
''Electricity''
''Ëndrra ime''
''Ese dhe portrete''
''Ese për 17 shkurtin'' 
''Ese për Pavarësinë e Kosovës'' ese tjetër
''Ese për 28 nëntorin''
''Ese për 7 marsin''
''Ese për 8 marsin''
''Ese për abortin''
''Ese për Arsimin''
''Ese për atdheun''
''Ese për atdheun''  një tjetë ese
''Ese për Dimrin''
''Ese përkorrupsionin''
''Ese për librin'' - nje tjeter ese
''Ese për librin'' nje tjeter ese
''Ese për librin'' tjeter ese
''Ese për librin''  edhe nje tjeter ese
''Ese për Nënën''
''Ese për Pranverën'' - ese tjeter
''Ese për Pranverën'' ese tjeter
''Ese për Pranverën'' Tjeter ese
''Ese për Pranverën''  nje tjeter ese
''Ese për Shkollën''
''Ese për Vjeshtën'' 
''Ese: Etja për pushtet të çon drejt vdekjes!''
''Familja'' 
''Fjalët e qiririt''
''Gabimisht mos më harro mua''
''Grua dhe krua''
''Gjurmë'' 
''Hipokritja''
''Ishte dimër''
''Jemi në epokën e fëmijëve''
''Kanionet e Benjës''
''Koha'' 
''Koha rrjedh''
''Koprraci''
''Ku shkoi të ftohtit ''
''Kujtimi për nënën'' 
''Medito''
''Me mendjen në ty e bukur është edhe mërzia''

''Më të keqin ka raste kur e mëton si më të mirin!''
''Mosha e mjerimit''
''My Mentor'' 
''N'det''
''Ndjej mall për ty'' 
''Në betejë''
''Në fillim ishte Fjala…!''
''Në kërkim të vërtetës''
''Në një çast''
''Në sytë e gjyshes''
''Në zemra jetonte fjala liri''
''Nëna engjëll mbrojtës''
''Nëna ime''
''Nëna qenia më e dashur në botë''
''Nën qiellin e Mesdheut''
''Një ditë fshatarqe''
''Një lektyrë e lexuar''
''Një popull që ka dëshmorë, nuk njeh robëri ''
''Një rreth''
''Oliver Twist''
''Pasqyrën mos e urreni, ajo nuk ju gënjenë asnjëherë'' 
''Peshorja e jetës''
''Pjesëmarrja në votime, e drejtë apo detyrim? ''
''Poema e mjerimit'' 
''Po nuk pate Islam, nuk do kesh as shëndet !?'' 
''Rruga imagjinare'' 
''Rrugicat e Tiranës''
''Schooling and Education''
''Shqiptarët, popull me shumë emra, me një identitet''
''Sa lehtë e sa vështirë''
''Sa më shumë që mësoj''
''Sinqeriteti''
''Suburbanization''
''Të dua kripa ime, përmes teje ka shije jeta ime, - sa fjali logjike kjo, apo jo?''
''Të drejtat e fëmijëve''
''Të jemi tolerantë''
''Të jetuarit në mënyrën e duhur''
''Të pasur, por të varfër dhe të pushtetshëm, por të palumtur''
''The Beginning of Drama''
''The Definition of Price''
''The Language of Music''
''Thyerja e shigjetës''
''U kthyen dallëndyshet'
''Unë jam arkitekt i jetës sime''
''Varri i shitur'' 
''Vjeshtë në Vjenë''
''Vlera e frikës ndaj Zotit Lavdiplotë''


 Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe postimi në një faqe tjetër. 

Ketu mund te gjeni Ese dhe hartime të ndryshme shqip me tema te ndryshme si vijon: ese dhe hartime per librin,bukurite natyrore,per pranveren,per 17 shkurtin,per 28 nentorin,pavaresine,per nenen,per veren,vjeshten,dimrin,poema e mjerimit etj ese shqip,ese te ndryshme shqip,ese te ndryshme,ese,hartime shqip,tema te ndryshme ese,eseja shqip,esete shqip
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Ese për Verën

Ese për Verën Vera fillon me 21 qershor dhe mbaron me 21 shtator Vera është periudha më e nxehtë e vitit që bashkë me ngrohtësinë e saj sjell edhe dashurinë për natyrën dhe bukuritë e saj. Në verë , ditët bëhen më të gjata ndërsa netët më të shkurta. Njerëzit mund të punojnë më shumë dhe mund të jenë jashtë për një kohë më të gjatë nëse kanë për të punuar me orë të tëra. Njerëzit në këtë stinë pëlqejnë të dalin dhe të kënaqen me bukuritë e natyrës dhe kjo sigurisht se mund të ndodhë më së miri në stinën everës . Vera është stina më e pëlqyer nga të gjithë. Çdokush e pret verën me muaj për t’i shijuar të mirat që i sjell me ardhjen e saj. Shumë njerëz gjatë verës preferojnë t’i vizitojnë vendet turistike për të kaluar pushimet e tyre verore dhe për t’i shijuar bukuritë natyrore të krijuara nga Zoti . Gjatë verës ekziston mjaft kohë e lirë për të bërë vizita edhe në farefisin tonë,për të lexuar ndonjë përrallë , tregim , nov

Pranvera në vendin tim

'' Pranvera '' '' Pranvera ''është një stinë e bukur ku natyra fillon të ngjallet e të gjelbërohet, moti fillon të ngrohet jetë e re fillon të afrohet. Çdo mëngjes kur zgjohem kënaqem kur shikoj rrezet e diellit që bien në dritare dhe kënaqem poashtu kur dëgjoj cicërimën e zogjve . Kjo stinë e gëzon çdokënd me gjallërinë dhe bukurinë e saj. Zogjtë gëzohen shumë sepse tani e kanë më të lehtë jetën , ushqimin dhe strehimin.Disa prej tyre(zogjtë shtegtarë) kthehen nga vendet e largëta si: dallëndyshja ,lejleku etj. Bariu është shumë i gëzuar sepse tani ai ka ku ti kullos bagëtinë dhe ta ruaj më lehtë atë. Bujku fillon ta mbjellë misrin , domatet ,patatet e perime dhe pemë tjera të ndryshme që janë të nevojshme për jetesën e njeriut. Unë e dua këtë stinë sepse është tejet e bukur dhe në mua ngjall dashuri dhe lumturi shpirtërore . Lexo edhe nje ese tjeter: Ese per pranveren Shkruar nga stafi Rapitful. Ndalohet r

Ese për shokun - Përshtati Rapitful

  Ese për shokun Shoku mund të jetë miku juaj derisa je mirë me të por kur prishen raportet mund të bëhet armiku juaj më i madh.Rruga e vetme për të gjetur shokë, është të bëhesh shok dhe shoku është dhurata që njeriu i bën vetes. Të vdesësh për shokun është e lehtë, por të gjesh shok që vdes për ty është vështirë. Shokun kur e ke vetëm këshilloje, kur jeni me të tjerë lavdëroje dhe me shokun silluni ashtu sikur ai mund tu bëhet juve armik. Në shtëpinë e shokut shkoni shpesh sepse rrugën e pa përdorur e bllokojnë shkurret. Shoku është sikur pjepri. Pse? Sepse për të gjetur një shok të mirë provoni me qindra prandaj. Shoqëria është gjithmonë sikur pema që bën hije. Shoqëria është dashuri pa krahë. Shoqëria është një lidhje e fortë, në momentin e nevojës për para nëse nuk i kërkohet zgjat deri në fund të jetës. Pa e argumentuar dashurinë asnjëri nuk mund të jetë shok i vërtetë. Më trego shokun të tregoj se kush je. Nëse nuk i shohim njëri-tjetrit me sy të mirë disa mangësi t
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more