Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Barcoleta

Gjumi dhe doktori

Njoni shkoj te doktorri mu anku për gjumë: - Doktor qe ja ni muj hiq sosht kam merr gjumi nat ë n. -Ani a qe ni muj pa pa gjum je tu nejt a ? -Jo mer po flej ditën.

QYKY HAJNI PO NA MAN!

Shabani e Hasani takohen pas një kohe t’gjatë. Po pyet Hasani: Shaban qysh janë djemt? Mirë janë, ka dasht Zoti! I madhi asht bo doktor, i dyti asht bo profesor, kurse i treti hajn! Për dy djemtë, doktorin e profesorin po m’vjen mirë, por qyky i treti hajn, mo’Zot, ma keq, ngom mu, Shaban, përzene hajnin pi shpisë! Shabani, jo s’muj Hasan, se doktori e profesori janë pa punë, veç qyky hajni po “punon” e po na man!!!

Pak humor....Barcoleta me doktora

Pak humor....Barcoleta me doktora Një doktor pyeti pacientin -Një doktor pyeti pacientin e tij: Pi duhan? -Pacientin: Jo -Doktori: E pin alkoolin? -Pacientin: Jo -Doktori: Po ti nuk paske asnjë ves -Pacientin: E kam një -Doktori: Çfarë? -Pacienti: Gënjej… Floke kuqi Një çift shkon tek doktori dhe i thonë të shqetsuar; -Doktor të dy jemi me flokë të zinjë por femija na doli me flokë të kuq,si është e mundur? -Sa shpesh bëni dashuri -pyet doktori -1 here në vit përgjigjet çifti. -Epo mos u shqetësoni është për shkak të ndryshkut; -Ja kthen doktori i çliruar. Gjinekologu Gjinekolog: Dikush që kerkon problemin, atje ku të tjerët kërkojne kënaqsinë. Problemi serioz Doktor! Kam një problem serioz, asnjëherë nuk mbaj mend çfarë them. Kur të ka ndodhur për herë të parë ky problem? Çfarë problemi? Spitali i Psikiatrisë Në spitalin e Psikiatrisë ju vunë të hanin në pjata bosh për të provuar në qotëse ndonjëri ishte shëruar. -Të gjithe filluan të hanin , vetëm

Drenicaki dhe Prishtinalia

Ni drenicak me ni Golf 2-sh bon ndeshje me ni Prishtinali me Hummer, edhe pi interviston policia : Pe vet Prishtinalin qysh ndodhi ? Tha tu e nxerr ni pije pi frizit tha veq kur ka kersit . Drenicaku u nal pe kqyr !! Pe vet Polici Drenicakun qysh ndodhi ? Tha valla une tu e bo ni tush veq kur ka kersit diqka...

Përrallat e Enverit

Thonë se Enver Hoxha pati thërritur njëherë një plak të vjetër që t´i tregonte përralla. Kështu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule për t´ia treguar përrallat aty. - Shumë të bukur e paske bërë kopshtin me lule – i tha plaku - Unë kopsht të tillë me lule kam bërë tërë Shqipërinë – ia preu Enveri duke gjetur rastin për të bërë pak propagandë. - A kam ardhur unë të të tregoj përralla ty, apo ke ardhur ti të më tregosh përralla mua ? – "e pyeti plaku vete me veti"

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more