Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Samire Spahiu

Vjeshta- vjershe nga Samire Spahiu

Vjeshta - vjershe nga Samire Spahiu Shkoi vera Porsi hapi Erdhi vjeshta Porsi vrapi Eja moj e bukura vjeshtë Eja ti, unë të pres në vreshtë Të pres në kopësht e në arë Të pres me gëzim, mirë se ardh' . Samire Spahiu - Kaçanik Shih edhe: Kur fillon dhe mbaron vjeshta ? Çka është Vjeshta ? Erdhi vjeshta - poezi nga Ibrahim Rugova Vjeshta - vjershë nga Xhevahir Spahiu   vjersha per vjeshten,vjersha per vjeshten,vjeshta vjersha shqip,vjersha dhe poezi per vjeshte,vjershe e bukur per vjeshten,vjeshta vjershe,vjersha per vjeshten,vargje per vjeshten,erdhi vjeshta poezi,poezi per vjeshten,vjeshta poezi dhe vargje shqip

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more