Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per 1 qershorin

Poezia ''Një qershori'' nga Ersilja Çeli

Një qershori Një qershori, Festa jonë, Të gjithë fëmijët Po gëzojnë. Dielli si flori, Buzëqesh nga lart, Mbi ne ka lëshuar Rrezen e artë. Balonat shumëngjyrëshe Lodrojnë anembanë, Tullumbacet e fëmijëve Qiellin e çajnë. Shumë dhurata Mbajmë në duar, Të gjithë na urojnë: - Nga mot gëzuar! Poezi, Vjersha, Poezi per 1 qershorin,Vjersha per 1 qershorin, 

Poezi për 1 qershorin nga Rrezarta Halimi

1 Qershori! 1 Qershori ja na erdhi, Me hare dhe valle , Zemrat tona na gëzoi, Plot gëzim, e mall. O qershor i bukur mirësevjen ti! Zemrat na gëzon, Plot me dashuri. poezi per 1 qershorin,vjershe per 1 qershorin,vjersha per 1 qershorin,1 qershori vjershe,vjersha dhe poezi per 1 qershor,vjersha 1 qershori,dita e femijeve,ditene e femijeve,festen e femijeve

Vjershë për 1 qershorin nga Etrita Aliu

''1 QERSHORI'' Një qershori festa jonë është e bukur si gjithmonë, të gjithe e presim me padurim ta festojmë me gëzim. 1 qershori poezi,vjersha per 1 qershorin,1 qershori vjersha dhe poezi,vjersha te ndryshme per qershorin,1 qershori vjershe

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more