Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Vjeshta

Vjeshta- vjershe nga Samire Spahiu

Vjeshta - vjershe nga Samire Spahiu Shkoi vera Porsi hapi Erdhi vjeshta Porsi vrapi Eja moj e bukura vjeshtë Eja ti, unë të pres në vreshtë Të pres në kopësht e në arë Të pres me gëzim, mirë se ardh' . Samire Spahiu - Kaçanik Shih edhe: Kur fillon dhe mbaron vjeshta ? Çka është Vjeshta ? Erdhi vjeshta - poezi nga Ibrahim Rugova Vjeshta - vjershë nga Xhevahir Spahiu   vjersha per vjeshten,vjersha per vjeshten,vjeshta vjersha shqip,vjersha dhe poezi per vjeshte,vjershe e bukur per vjeshten,vjeshta vjershe,vjersha per vjeshten,vargje per vjeshten,erdhi vjeshta poezi,poezi per vjeshten,vjeshta poezi dhe vargje shqip

Çka është Vjeshta ?

  Vjeshta  Çka është Vjeshta ? Vjeshta është stina e tretë e vitit që vjen pas verës , stina ndërmjet verës e dimrit , kur ditët fillojnë të zvogëlohen dhe bien gjethet  Në gjysmërruzullin verior fillon më 22 shtator e mbaron më 21 dhjetor.  kur fillon vjeshta, Cka,qka,ceshte,cfare,qeshte,çka,çfarë,domethene,dmth, do te thote, definicioni, perkufizimi,shpjegimi, kuptojm,shqip,nenkuptojm,nenkuptimi, eshte,quajme, quhet, kuptimi i fjales, domethnja e fjales, jane, kuptojme me fjalen, termi,paraqet, kuptimi, paraqesin, nocioni, perkufizimi,paraqet,perkufizon,definicioni,definimi,cka kuptojme me termin, cfare do te thote fjala,vjeshta fillimi i saj,fillimi i vjeshtes,vjeshta,stina e vjeshtes

Vjeshta - vjershë nga Xhevahir Spahiu

Vjeshta -  vjershë nga Xhevahir Spahiu Kur vjeshtës vendin i lë vera dhe zogjtë shtegtojnë larg e larg, nga pemët gjethet rrëzon era si fjongo të arta përmbi park.   Kur vjeshta vjen, zverdhon në vreshta bistaku i rrushit bukuri! Me begatinë që sjell vjeshta , gëzohem unë, gëzohesh ti.   O vjeshtë e artë, o stinë e zjarrtë, ti, mrekulli e punës sonë, nga fryti yt i begatë njeriut faqet i kuqojnë! Nëse doni më shumë vjersha dhe poezi atëherë klikoni mbi Vjersha vjersha per vjeshten, vjershe per vjeshten, vjershta vjershe, poezi per vjeshten, vjersha per femije vjeshta, vjeshta poezia per femije, vargje per vjeshten, vjersha te femijeve, vjersha nga Xhevahir Spahiu

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more