Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Shqip

Fenomeni acarues: Ja pse na bëhen bluzat me vrima

E kush nuk e ka provuar: Ke blerë një bluzë të re, e ke veshur disa herë dhe krejt papritur të shfaqet një vrimë. Përse?
Kjo pyetje është shtruar në rrjet.
Shumëkush mendon se fajin e kanë ose lavatriçet, ose insektet.
Por në shumicën dërrmuese kjo vjen për shkak të materialit të bluzës.
Shkaku: Një t-shirt përbëhet nga disa rrjetëza të vogla, që fërkohen vazhdimisht me lëkurën.
Nëse materiali ka cilësi të dobët, krijohet një vrimë.
Por nëse mendoni se çmimi ndikon tek cilësia e bluzës që blini, gaboheni.
Sipas të përditshmes gjermane, Bild, një investigim i gjerë ka zbuluar se prodhuesit e rrobave përdorin qëllimisht material të dobët, në mënyrë që të shesin sa më shumë bluza të reja.

Bijtë e Kombëtares Shqiptare

Bijtë e Kombëtares Shqiptare,
Në mes të Beogradit,
Mbrojtën Shqiponjën dy krenare

Burimi:Gëzim Kelmendi

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more