Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Shiu

Si shiu - poezi nga Dritëro Agolli

Si shiu Më prit se një ditë do të vij, Në shkretirën tënde atje, Do të vij si një shi, Veç pa gjëmim e rrufe. Do të vij dhe barin tënd do ta lag, Barin e vyshkur ne shpirt, Po duhet ta dish që jam larg, Ndaj pakëz më prit... | Dritëro Agolli |

Shiu - vjershë

Shi, shi, o baba-shi bjer, bjer o me furi shi shi o baba shi jepi tokës pak freski Shi shi o baba shi Ku ke qenë gjer tani ? Presin arat plot me grurë presin pyjet plot me drurë presin lulet, trëndafilat jaseminët, karafilat presin rosat edhe patat sqepkuqet,qafëgjatat. vjershe per shiun,poezi per shiu,per femije,vjersha per shi,vjersha kur bjen shiu,shiu shiu

Çka është Shiu ?

Çka është Shiu ?   Shiu është forma më e zakonshme e reshjes që krijohet kur pikat e imta të ujit bashkohen në një madhësi 0,5 deri 6-7 mm dhe për shkak të rëndesës bien prej reve në tokë. cka eshte shiu,ceshte shiu,cfare eshte shiu,cka paraqet shiu,shiu shqip,cka eshte shiu,shiu definicion,shiu kuriozitete shqip,shiu shqip

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more