Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Facebook

Ja kështu mund ta dini se kush e viziton fshehtë profilin tuaj

Përherë e më shumë, përdoruesit e facebook bëhen kuriozë se kush e viziton profilin e tyre. Vëmendja virtuale që na kushtojnë të tjerët, me sa duket plotëson vëmendjen që na mungon në realitet. Tashmë ka një metodë të re dhe të thjeshtë për të mësuar se kush na viziton profilin   Mjafton të klikoni me butonin e djathtë të mouse në FB dhe të zgjidhni opsionin “View page source”. Pastaj shtypni Ctrl+F. Më pas në kutizën që do dalë në të djathtë lart, shkruani “InitialChatFriendsList”. Në ekran do t’iu shfaqen disa numra. Kopjoni një prej tyre, pa shtesën në fund që mund të jetë (-1) ose (-2), dhe bëjeni paste krye, pas adresës www.facebook.com Dhe menjëherë pas këtij procesi do ta shuani kureshtjen se kush ju vizitoi për herë të fundit profilin.

5 arsye pse duhet ta mbyllni Facebook-un

  Të gjithë personat që janë ‘të varur’ pas Facebook-ut, duhet ta pranojnë, Facebook-u është një problem. Të kesh një adresë në Facebook mund të jetë një gjë e mirë, pasi lidhesh me miqtë e tu që ndodhen afër dhe larg. Por nga ana tjetër mund të jetë tepër e bezdisshme kur sheh postime të të tjerëve, jeta e të cilëve duket me e bukur se e jotja. Kështu që ne po ju japim disa arsye, që vërtetojnë se përse të mbyllësh një adresë në Facebook është një gjë e mirë. Më tepër kohë për veten Ideja për të mbyllur Facebook-un është gjëja e duhur për të bërë. Varësia ndaj këtij rrjeti social, bën që në çdo kohë e në çdo moment të jesh i varur pas manisë për të kontrolluar mesazhet, lajmet dhe komentet. Të mbyllësh një adresë në Facebook, do të thotë të kesh më tepër kohë për veten dhe për të tjerët. Shpëton nga statuset ‘e lumtura’ të të tjerëve Ajo që tek Facebook është pozitive, është mënyra për të të kujtuar mbi ditëlindjet e shokëve dhe shoqeve apo edhe kohën dhe

Kujdes, një virus është përhapur në Facebook!

 Këtyre ditëve përdoruesit e Facebook duhet të jenë të kujdesshëm, sepse një virus i ri është përhapur, dhe i njëjti ka për synim ta infektojë kompjuterin tuaj. Në fakt, në qoftë se ju jeni një përdorues i rrjetit më të madh social në botë, dhe për shumicën prej jush ne po sugjerojmë se jeni, dhe në qoftë se në e-mailin tuaj vjen një porosi, përmbajtja e të cilës thotë "Hey (emri juaj), your Facebook account has been closed" ose "Hi (emri juaj), your Facebook account is blocked", keni kujdes, sepse ky është një mesazh i rrejshëm i cili ka për qëllim të ju dëmtojë. Bëni kujdes, dhe mos e hapni emailin, sepse ky “njoftim” është një përpjekje për infektimin e kompjuterit tuaj me një virus. Nëse tashmë e keni hapur këtë email, porosia e radhës që do ta merrni përmes një programi, do të jetë “Our Facebook connection is now secured! Thank you for your support”, mirëpo atëherë do të jetë shumë vonë, pasi kompjuteri juaj do të jetë i infektuar nga virus

Kopertina per Facebook

Ne faqen e meposhtme mund te gjeni kopertina apo covers per Facebook: http://www.firstcovers.com http://www.trendycovers.com http://www.myfbcovers.com http://99covers.com http://coverjunction.com http://www.namecovers.com Kopertina per facebook,covers per facebook,kopertine per facebook,kopertina te ndryshme per facebook

Gjej id e facebookut tuaj

Gjej id e facebookut tuaj mjafton ta shkruani url e facebookut tuaj apo profilit tuaj, pastaj klikoni lookup numeric ID dhe menjehere ju del id-ja juaj ne facebook dhe kjo id mund tju duhet nese deshironi te regjistroheni ne faqe te ndryshme qe ju interesojne.

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more