Skip to main content

Posts

Showing posts from April, 2020

“Ninja Forms WordPress plugin patch prevents takeover of 1M sites” plus 9 BleepingComputer.com

Albeu: “Lajmi i bujshëm: Portugalia rinis futbollin” plus 19 more

Fundjava në izolim, por me disa lëshime për pensionistët dhe prindërit me fëmijë; Të shtunën hapur edhe ushqimoret dhe farmacitë

Bota Sot: “Interpol: Nuk ka pardon as amnesti ndaj kriminelëve ne Kosovë, që bënë krime para dhe pas lufte!” plus 6 more

“Hetimet për vdekjen e 39-vjeçares nga Istogu barten në Prishtinë, familjarët kanë dyshime” plus 9 more Ekonomia Online

“Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit” plus 2 more Telegrafi Opinione

“Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit” plus 2 more Telegrafi Opinione Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusitNdihmoni konsumin!A janë vjetruar krimet e (pas)luftës?Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusitPosted: 30 Apr 2020 04:12 AM PDTAtë natë të 30 dhjetorit 2019, ndërsa ndihej e mikluar dhe e përkëdhelur nga të gjithë pjesëmarrësit e konferencës më të madhe vjetore që zhvillohej në Shangai, një telefonatë nga "shefi" i saj (drejtori i përgjithshëm, Wang Yanyi) e urdhëronte të kthehej urgjent në Vuhan për të ekzaminuar mostrat e para të disa pacientëve të dyshuar me Covid-19. Gjatë gjithë rrugës, një ankth dhe brengë do ta brente shkencëtaren: "Nëse shkaktarët janë koronavirusët, a mund të kenë dalë ato nga laboratori ynë"?Si një shkencëtare race, ajo e dinte që kjo gjë vështirë të kishte ndodhur, por, gjithsesi, nuk është e pamundur; dhe, kështu ajo zhytet në 'javën më të zezë' të jetës së saj. Natë e ditë pa vënë gjumë në sy, do të rianali…

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more