Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Lukthi

Ja 5 gjëra që nuk duhet të bëni me stomakun bosh

Kafe Shumë njerëz nuk mund ta imagjinojnë mëngjesin pa një filxhan kafe, por ky ritual i veçantë mund të prodhojë probleme të tretjes nëse ju pëlqen të pini kafe të zezë. Pirja e kafesë në stomak bosh stimulon prodhimin e acidit në stomak dhe rrjedhimisht irriton traktin e tretjes. Medikamente ose vitamina Marrja e medikamenteve në stomak bosh mund të shkaktojë dhimbje stomaku, gjë që mund të ndikojë rëndë shëndetin tuaj. Megjithatë, ka disa ilaçe që janë rekomanduar për të marrë para ushqimit, kështu që ju duhet t’i kushtojnë vëmendje të madhe udhëzimeve të asaj që merrni. Çamçakëz Nuk rekomandohet që të përtypni çamçakëz në stomak bosh, pasi trupi juaj reagon në përtypet si një tregues se ju do të konsumoni ushqim dhe si rezultat stomaku fillon të prodhojë acide për të tretur. Kur nuk ka asgjë për të tretur, acidi shkatërron rreshtimin e stomakut tuaj dhe, nëse e përtypni, shpesh mund të shkaktojë gastrit. Trajnime intensive Nuk është e këshillueshme të stërv

Cilat jane simptomat e kancerit ne stomak ?

Simptomat e kancerit ne stomak apo lukth jane: Përzierje të stomakut apo lukthit qe shoqerohen edhe me të vjella Djegie të stomakut apo lukthit , e cila në disa raste mund të shperndahet edhe në të gjithë kraharorin tuaj. Dobësi  dhe lodhje trupore Humbja e oreksit ose ndjesia e  fryrjes se stomakut. Dhimbja e barkut që mund të zgjasë nga pak minuta në disa orë. Në disa raste dhimbjeje të cilat zgjasin me javë të tëra dhe largohen, që mund të kalojnë më pas në dhimbje që ka një periudhë të caktuar dhe bëhet më e fortë. Rënia apo humbja në peshë. Rrjedhje gjaku, mund të shkaktohen nga ulçera në stomak. Cilat jane simptomat e kancerit ne stomak ?,kush jane shenjat dhe simptomat e kancerit ne lukth,lukthi dhe kanceri,shenjat e kancerit ne lukth,lukthi dhe kanceri,simptomat e kancerit ne stomak,kanceri ne lukth shenjat

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more