Skip to main content

Posts

Showing posts from April, 2019

CNET: “Indiegogo campaign for bizarre Energizer phone with huge battery fails, surprises nobody - CNET” plus 24 more

“The Box (2009) HD” plus 1 more Filmaon.com

“The Box (2009) HD” plus 1 more Filmaon.comThe Box (2009) HDPosted: 30 Apr 2019 11:00 AM PDTThe Box (2009) HDFilmaon.ccNjë kuti e vogël prej druri arrin në pragun e një çifti të martuar, të cilët e dinë se hapja e tij do tu japë atyre një milion dollarë dhe të vrasin dikë që nuk e njohin.The post The Box (2009) HD appeared first on Filmaon.cc. Kontroll (2003) HDPosted: 30 Apr 2019 11:52 AM PDTKontroll (2003) HDFilmaon.ccNjë tregim për një të ri të çuditshëm, Bulçu; inspektorët në ekipin e tij, të gjithë pa përjashtim karaktere të këndshëm; një ekip rivalësh të inspektimit të biletave dhe gara përgjatë shinave… Dhe një përrallë rreth dashurisë… The post Kontroll (2003) HD appeared first on Filmaon.cc. You are subscribed to email updates from Movies – Filmaon.cc.
To stop receiving these emails, you may unsubscribe now.Email delivery powered by GoogleGoogle, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Bota Sot: “Brnabi? fyen shqiponj?n shqiptare: M? kan? zhg?njyer postimet e Edi Ram?s, n? t? cilat futbollist?t b?jn? shenj?n e pul?s shqiptare” plus 16 more

“Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat, ja pse” plus 9 more Ekonomia Online

“Mustafa Nano dhe gabimi i radhës me Cërnojeviqët” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Mustafa Nano dhe gabimi i radhës me Cërnojeviqët” plus 1 more Telegrafi Opinione Mustafa Nano dhe gabimi i radhës me CërnojeviqëtPosted: 30 Apr 2019 08:13 AM PDTMartesat e sundimtarëve mesjetarë, shumicën e herëve nuk janë bërë në bazë të përkatësisë etnike – shpesh as fetare. Emocioni nacional lindi shumë më vonë. Dallimi gjuhësor në këto raste ishte inferior përball interesit politik. Për këtë arsye, edhe në Ballkan, fronet mbretërore, principatat apo familjet feudale kanë zgjedhur martesat në përputhje me interesat ekonomiko-ushtarake. Janë të gjitha të vërteta: Stefan Cërnojeviqi ka qenë i martuar me Mara Kastriotin; Ivan Cërnojeviqi me Gojsava Aranitin; Stefan Brankoviqi me Angjelina Aranitin; Gjuraq Cërnojeviqi me vajzën e Kojë Zaharisë (familja Cërnojeviq nga shqiptarët njihet edhe si Gjuraziu); Dhimitër Progoni me vajzën e Stefan Nemanjës së II-të; Gjergj Balsha me vajzën e Lazar Hrebelanoviqin; Stefan Uroshi me Jelenën e anzhuinëve; Karl Topia me Voisava Balshën; Andrea Topi…

“Emotet Trojan Is the Most Prevalent Threat in Healtcare Systems” plus 7 BleepingComputer.com

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more