Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per pushimet dimerore

Poezi per pushimet dimërore shkruar nga Ersilja Çeli

Pushimet dimërore Pushimet erdhën, Pushimet afruan, Oh, sa u kënaqëm, Oh, sa u gëzuam! Këngë e vjersha Ne recituam, Çdo fëmijë kishte Një dhuratë në duar. Festa vazhdoi, Dhe  valle kërcyem, Oh, sa na gëzoi, Oh, sa u dëfryem! Rretheqark pemës, Pakot radhë - radhë, Mua më dhuruan Një mace të bardhë. Mësuesja e kënaqur Të gjithëve na uroi: - Viti i Ri, fëmijë, I mbarë t’u shkojë! Ersilja Çeli

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more