Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Showing posts with label Lufta e Ftohtë. Show all posts
Showing posts with label Lufta e Ftohtë. Show all posts

“Rikthehet “Lufta e Ftohtë”. Avionët rusë në qiejt europianë” plus 9 more 24 ore lajme


“Rikthehet “Lufta e Ftohtë”. Avionët rusë në qiejt europianë” plus 9 more 24 ore lajme


Posted: 06 Oct 2016 07:35 AM PDT
Kur ndodh në zonën e tyre të influencës, rusët e cilësojnë si një provokim të rëndë. Edhe nëse nuk do të ishte aq e rrezikshme, mund të konsiderohej si një lojë ushtarake, që synon të vërë në provë reagimin e fuqive kundërshtare. Por, inkursioni i dy bombarduesve strategjikë rusë me yllin e kuq në qiejt ...
Posted: 06 Oct 2016 07:31 AM PDT
Eurodeputeti britanik Steven Woolfe, favorit për udhëheqjen e ekstremistëve të UKIP, ndodhet në rrezik për jetën. Woolfe, i cili një ditë më parë mbushi 49 vjeç, ka humbur ndjenjat pas një sherri të dhunshëm që shpërtheu gjatë një mbledhjeje të euro-skeptikëve. "Ndihem thellësisht i trishtuar për faktin se pas një përplasjeje gjatë një mbledhjeje të ...
Posted: 06 Oct 2016 07:06 AM PDT
Nga Gjergj Erebara | BIRN Si asnjëherë më parë, qeveria shqiptare këtë vit i ka mbajtur pothuajse të bllokuara të gjitha investimet publike për pjesën më të madhe të vitit, duke krijuar një situatë të paprecedent ku buxheti i shtetit ka një suficit prej 13.7 miliardë lekësh për periudhën janar-gusht, në një kohë që kishte ...
Posted: 06 Oct 2016 06:53 AM PDT
Nëse Mark Twain do ishte gjallë, e sigurtë është se në kriteret e tenderave të Bashkisë së Vlorës do të gjente çdo ditë nga një subjekt të denjë për tregimet e tij satirike. Por Mark Twain nuk jeton më. Ndaj dhe narracionin satirik ka vendosur ta shkruajë kësaj here, me firmën e tij, vetë kryebashkiaku ...
Posted: 06 Oct 2016 06:36 AM PDT
Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë ndër çiftet më simpatike ne Hollywood. Së fundi, ata janë fotografuar nga paparacët gjatë kohës që kanë dalë për të ngrënë mëngjes në Beverly Hills. E veçanta është se çifti shihet pothuajse gjatë gjithë kohës në shoqërinë e njëri-tjetrit, por këtë herë ata kanë dalë me familjaret e tyre. ...
Posted: 06 Oct 2016 06:30 AM PDT
Ndërsa Brad Pitt qan e dëshpërohet, Angelina Jolie çon fëmijët tek psikoanalisti për t'ia bërë më pak traumatike ndarjen. Çdo ditë dalin në ditë detaje të reja lidhur me divorcin e shekullit. Një burim shumë i afërt pranë ish-çiftit më të famshëm të Hollivudit thotë për revistën "People" se Angelina kishte bërë atë që ndjente ...
Posted: 06 Oct 2016 06:23 AM PDT
Pas thuajse një dekade, grupi legjendar i "rock"-ut Rolling Stones ka publikuar albumin më të ri. Veteranët britanikë prej javësh lajmëronin fansat e tyre në Twitter me mesazhin "6 tetori po vjen". Në vitin 2005 ata publikuan albumin "A bigger bang" dhe në turnetë muzikore të gjithë këtyre viteve ata kanë performuar hitet legjendare "Satisfaction" ...
Posted: 06 Oct 2016 06:07 AM PDT
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, iu përgjigj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha lidhur me rrëzimin nga Brukseli të tre kandidaturave për Gjykatën e Strasburgut. Nga foltorja e Kuvendit, Bushati tha se për herë të parë përzgjedhja e tyre është bërë përmes një proçesi që më parë nuk ka ekzistuar. E nëse kjo ishte një përzgjedhje ...
Posted: 06 Oct 2016 05:56 AM PDT
Blackberry pranon se ndodhet në një periudhë të vështirë, por refuzon të komentojë si mbyllje e markës deklaratën e nxjerrë po vetë për ndalimin e prodhimit të produkteve të tij. Alex Thurber, që drejton sektorin e prodhimit të kompanisë kanadeze, tha për BBC se një pajisje e re BlackBerry me tastjerën tradicionale të tij, pra ...
Posted: 06 Oct 2016 05:50 AM PDT
Për momentin Google nuk do të bëjë ofertë për Twitter dhe ka mundësi që Apple të bëhet një pretendent për këtë rrjet social. Lajmi bëhet i ditur nga Recode, duke cituar pikërisht burimet pranë personave që po negociojnë për të shitur Twitter. Saleforce, sipas Recode, është blerësi më agresiv, por dhe Disney mund të bënte ...

“Rikthehet “Lufta e Ftohtë”. Avionët rusë në qiejt europianë” plus 9 more 24 ore lajme


Posted: 06 Oct 2016 07:35 AM PDT
Kur ndodh në zonën e tyre të influencës, rusët e cilësojnë si një provokim të rëndë. Edhe nëse nuk do të ishte aq e rrezikshme, mund të konsiderohej si një lojë ushtarake, që synon të vërë në provë reagimin e fuqive kundërshtare. Por, inkursioni i dy bombarduesve strategjikë rusë me yllin e kuq në qiejt ...
Posted: 06 Oct 2016 07:31 AM PDT
Eurodeputeti britanik Steven Woolfe, favorit për udhëheqjen e ekstremistëve të UKIP, ndodhet në rrezik për jetën. Woolfe, i cili një ditë më parë mbushi 49 vjeç, ka humbur ndjenjat pas një sherri të dhunshëm që shpërtheu gjatë një mbledhjeje të euro-skeptikëve. "Ndihem thellësisht i trishtuar për faktin se pas një përplasjeje gjatë një mbledhjeje të ...
Posted: 06 Oct 2016 07:06 AM PDT
Nga Gjergj Erebara | BIRN Si asnjëherë më parë, qeveria shqiptare këtë vit i ka mbajtur pothuajse të bllokuara të gjitha investimet publike për pjesën më të madhe të vitit, duke krijuar një situatë të paprecedent ku buxheti i shtetit ka një suficit prej 13.7 miliardë lekësh për periudhën janar-gusht, në një kohë që kishte ...
Posted: 06 Oct 2016 06:53 AM PDT
Nëse Mark Twain do ishte gjallë, e sigurtë është se në kriteret e tenderave të Bashkisë së Vlorës do të gjente çdo ditë nga një subjekt të denjë për tregimet e tij satirike. Por Mark Twain nuk jeton më. Ndaj dhe narracionin satirik ka vendosur ta shkruajë kësaj here, me firmën e tij, vetë kryebashkiaku ...
Posted: 06 Oct 2016 06:36 AM PDT
Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë ndër çiftet më simpatike ne Hollywood. Së fundi, ata janë fotografuar nga paparacët gjatë kohës që kanë dalë për të ngrënë mëngjes në Beverly Hills. E veçanta është se çifti shihet pothuajse gjatë gjithë kohës në shoqërinë e njëri-tjetrit, por këtë herë ata kanë dalë me familjaret e tyre. ...
Posted: 06 Oct 2016 06:30 AM PDT
Ndërsa Brad Pitt qan e dëshpërohet, Angelina Jolie çon fëmijët tek psikoanalisti për t'ia bërë më pak traumatike ndarjen. Çdo ditë dalin në ditë detaje të reja lidhur me divorcin e shekullit. Një burim shumë i afërt pranë ish-çiftit më të famshëm të Hollivudit thotë për revistën "People" se Angelina kishte bërë atë që ndjente ...
Posted: 06 Oct 2016 06:23 AM PDT
Pas thuajse një dekade, grupi legjendar i "rock"-ut Rolling Stones ka publikuar albumin më të ri. Veteranët britanikë prej javësh lajmëronin fansat e tyre në Twitter me mesazhin "6 tetori po vjen". Në vitin 2005 ata publikuan albumin "A bigger bang" dhe në turnetë muzikore të gjithë këtyre viteve ata kanë performuar hitet legjendare "Satisfaction" ...
Posted: 06 Oct 2016 06:07 AM PDT
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, iu përgjigj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha lidhur me rrëzimin nga Brukseli të tre kandidaturave për Gjykatën e Strasburgut. Nga foltorja e Kuvendit, Bushati tha se për herë të parë përzgjedhja e tyre është bërë përmes një proçesi që më parë nuk ka ekzistuar. E nëse kjo ishte një përzgjedhje ...
Posted: 06 Oct 2016 05:56 AM PDT
Blackberry pranon se ndodhet në një periudhë të vështirë, por refuzon të komentojë si mbyllje e markës deklaratën e nxjerrë po vetë për ndalimin e prodhimit të produkteve të tij. Alex Thurber, që drejton sektorin e prodhimit të kompanisë kanadeze, tha për BBC se një pajisje e re BlackBerry me tastjerën tradicionale të tij, pra ...
Posted: 06 Oct 2016 05:50 AM PDT
Për momentin Google nuk do të bëjë ofertë për Twitter dhe ka mundësi që Apple të bëhet një pretendent për këtë rrjet social. Lajmi bëhet i ditur nga Recode, duke cituar pikërisht burimet pranë personave që po negociojnë për të shitur Twitter. Saleforce, sipas Recode, është blerësi më agresiv, por dhe Disney mund të bënte ...

Namazi

Syzat