Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Humor

Poezi Qesharake

Poezi Qesharake Hajde per hajr,per hajr ne darsem po duka me te ardhe dhe nese mbiemrin ia nderron ishalla experte nuk ja bone. Ti Me Je Si Rrot Traktori Prekolicen Kush Ta Mori, E Prej Lloqit Kush Te Nxori, Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI : Hajde Tash Dirdhe Prekolicen Tash Deshe Traktorin Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin, Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin, Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par, Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit O ju pruft e mbara oj shoqni se e hapur eshte dera per miqasi skam qare pa ju kallzue se edhe asaj experte mbiemri ka me iu vnue bile edhe n'dardani kam me e regjistrue Shkuam në arë me veturë Dashuri s’ngopeshim dot, Kur u humbëm në njëri tjetrin Ëndrrën na e prishi një tërrnakop!! Thellë në sy ty të shikoja Humba aty në brendi Kur kujtoja se për mua lotoje Pash se të kishte rënë qerpiku në sy! Të mora për dore Shkuam andej nga liqeni Mu atëherë kur ty të puthja Të

MUHABETI I TRI PLAKAVE

Ishin mbledhur tri shoqe plaka e po bojnë muhabet t’u pi kafe. Plaka e parë, që ishte pakëz më e re thotë, po harroj me pague kabllovikin, internetin, telefonin, kur po m’porositin djemt, nipat! Plaka e dytë – Unë po i harroj edhe emrat e djemve, nuseve, nipave, mbesave! Plaka e tretë, që ishte më e moçmja, tha, eh moj plaka – ju koket rrakatë krejt, edhe i mshonë tavolinës me grusht tri herë, masnej e kthej kryet ka dera dhe thotë: shuni se dikush po cakat n’derë dhe pyet kush asht?!

Meqë aq shumë janë shtuar analistët...

Meqë aq shumë janë shtuar analistët, shoqërisë sonë i duhen analistë që do t’i analizojnë analizat e analistëve. Pasi të kalohet edhe kjo shkallë, kësaj shoqërie do t’i duhen analistë të analistëve, analistë këta që analizojnë analizat e analistëve! Burimi: Iljasa Salihu

Alma Lama ne interaktiv tha me nje fjale qe kam degjuar muziken sepse...

Alma Lama ne interaktiv tha me nje fjale qe kam degjuar muziken sepse nuk duroj te me shesin patriotizem disa deputet. Ne ato momente ishte duke fol Glauk Konjufca nga po e njejta parti me Alma Lamen ! Burimi: Forumi i Të Rinjve Muslimanë

11 punët me të vërtetë të mjera

Nuk dal derisa...

Unë kam katër djem

Unë kam katër djem

DUDIJA

DUDIJA - Nëpër rrugët e Munihut Syla e Dudi po e kërkonin Dudinë, e cila kishte humbur dhe po bërtisnin : Dudi ! Oj Dudi ! Pas pak kohësh kalon andejpari Luli e u thotë : -Sa të pakulturuar që jeni ,si po bërtisni ashtu në rrugë? Edhe unë e kam humbur Lulinë, po , si e do rendi , kam shkuar në polici dhe i kam dhënë shënimet si duhet: "e gjatë - 1.80cm ,flokë të gjatë, sy tepër të kaltër , gjinj të bujshëm ,këmbë të gjata..." -Pa një pa dy,Syla i kthehet Dudit: -Lëre,bre Dud,Dudinë,hajde ta lypim Lulinë!

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more