Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Ese per familjen

Ese: Familja - shkruar nga Vigjilente N.Gashi

"Familja" Vendi ku jeta jone fillon dhe ku dashuria nuk merr fund asnjeher,quhet familje.Familja eshte nje dhurate per ne ashtu siq edhe ne jemi tek ta! Ajo eshte njera nder dhuratat me te vlefshme per jetet tona,sepse pa te ne as qe do te kishim ardhur ne jete ndonjehere,pa ta ne do te ishim si disa shkendija qe do shuheshin ende pa u ndezur mire!!!Ajo eshte nje gje shume e vlefshme,por nuk mund ta blesh asesi me para!!! Duaje familjen sepse,ajo te deshi ty , te do dhe do te te doje dhe mbeshtes ne cdo hap te jetes. Ata jane te vetmit njerez ne kete bote qe sakrifikojne jeten vetem per ty!!! Vigjilente N.Gashi

Ese: Ç'kuptim ka emri familje për ty? - Shkruar nga Vigjilente N.Gashi

Shpesh herë dëgjoj emra, madje edhe emra pa kuptim. Por kur dëgjoj emrin"FAMILJE" në zemër sikur një zjarr më gufon.Një zjarr përplot me shkëndija të ndryshme,dhe ato kanë një vlerë të madhe për mua, sepse brenda seciles gjenden gjërat dhe thesaret më te çmuara të jetës së një familjeje siç janë dashuria, morali, respekti dhe hidhërimi. Familje është emri që Zoti e krijoi për ti bërë ato shkëndija edhe më të zjarrta , nëse me kuptoni për t'i përmbushur ato gjëra të çmuara. Dashuria në familje është më e rëndësishmja, sepse pa të s'ka as familje.  Atëherë ato thesaret brenda familjes, ruaj me kujdes, mos lejo të t'i marrin sepse pa to nuk mund të jetosh e lumtur dhe pa brenga,e sidomos DASHURINË dhe MORALIN... Vigjilente N.Gashi Ese, Ese per familjen, familja ese, ese per familje

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more