Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Seksi

Seksi oral shkakton këtë sëmundje vdekjeprurëse

Seksi oral e rritë në mënyrë drastike mundësinë për t’u sëmurë nga kanceri, thotë një studim i ri. Sëmundja ka kohë që konsiderohet si një nga sëmundjet që i prekë më së shumti duhanpirësit dhe konsumuesit e rregullt të pijeve alkoolike. Por përgjatë viteve të fundit, pasi rastet me këtë kancer kanë filluar të rriten dukshëm, ai duket se ka lidhje me papillomavirusin njerëzot (HPV), shkruan Gazeta Express. Besohet se seksi oral është arsyeja kryesore e marrjes së HPV-së – që shkakton kancerin e qafës, duke përfunduar në gojë. Grupi i viruseve të tillë ndikojnë në lëkurën dhe membranat e lagështa të cilat rreshtohen në trup, duke përfshirë anusin, mitrën, gojën dhe fytin. Andaj, shkencëtarët paralajmërojnë që të mos bëni seks oral, në mënyrë që të mos merrni HPV dhe kancer.

13 arsye për të bërë seks me gruan çdo natë

  Kur jeta na vë para shumë impenjimeve, gjëja e para q ndjen është jeta seksuale. Çiftet janë shumë të lodhura, shumë të stresuara, tepër të çoroditura. Domethënë nuk janë kurrë në humorin e duhur. Huffington Post ka pyetur lexuesit e martuar që bëjnë seks çdo natë në çfarë mënyre kjo ka përmirësuar jetën dhe marrëdhënien e tyre. 1. Do të arrini të rindërtoni kohën e lirë ashtu siç ju duhet 2. Përkushtimi ndaj njeri-tjetrit do të rritet edhe jashtë krevatit. 3. E bërë siç duhet, mund të jetë edhe një stërvitje e vërtetë 4. Të çon në një nivel tjetër, të paktën për pak kohë. 5. Do të rrisë besimin. 6. Është një mënyrë për të hyrë në lidhje pa folur 7. Sherret zvogëlohen. 8. Të shtyn të jesh më krijues. 9. Programohet më lehtësisht një natë jashtë. 10. Një fjalë e vetme: Orgazmë. 11. Përmison vetëvlerësimin. 12. Përmirëson Humorin 13. Bëjeni… dhe nuk do të keni asnjë problem

Përfitimet shëndetësore nga seksi

  Studimet tregojnë se ndjenjat e dashurisë pasionante dhe intensive kanë efekt të njëjtë në receptorët e trurit tuaj njëlloj si paracetamoli, thonë studimet në Universitetin Shtetëror të Nju Jorkut. Përfitimet që vijnë nga seksi 1. Dhimbje koke Nëse keni një dhimbje koke të jashtëzakonshme, mos merrni pilula, por kryeni një mardhënie seksuale. Studimet tregojnë se ndjenjat e dashurisë pasionante dhe intensive kanë efekt të njëjtë në receptorët e trurit tuaj njëlloj si paracetamoli, thonë studimet në Universitetin Shtetëror të Nju Jorkut. 2.Ndihmoni veten Kjo mund të jetë një recetë e lehtë ndonjëherë që ju mund ta merrni: Masturboni së paku pesë herë në javë, pasi zvogëloni rrezikun e kancerit të prostatës me mbi një të tretën, pasi në këtë mënyrë gjendra e prostatës ndihet e lehtësuar. 3. Bëni seks rregullisht Seksi i rregullt dhe i forcon kockat dhe muskujt, ndërsa kimikatet e lëshuara jashtë bëjnë që të rritet sistemi juaj imunitar. Tri herë në javë duhet

Shenjat që tregojnë se femra ka nevojë për seks!

             Shenjat që tregojnë se femra ka nevojë për seks!Mungesa e seksit tek një femër ndonjëherë mund të jetë më shumë se i dukshëm nëpërmjet veprimeve dhe sjelljeve të ndryshme, nëse e zbuloni – përse të mos “i ndihmoni”. Humori i harmonishëm Shumica e femrave të cilat nuk e praktikojnë seksin vuajnë na pagjumësia dhe prandaj gjatë ditës janë të përgjumura. Në të vërtetë, në këtë ndikon hormoni oksitocinë i cili tek femrat ndikon si qetësues, i cili lirohet gjatë orgazmës. Plakja e parakohshme Gjatë seksit lirohet edhe kolagjeni, i cili e bën femrën të duket më e re dhe i jep shkëlqim lëkurës. Për shkak të mungesës së kolagjenit, lëkura do të duket më e vjetër seç është dashur të jetë. Problemet me lëkurën Puçrrat dhe aknet në fytyrë shfaqen te femrat që kanë mungesë progesteroni, të cilin trupi e prodhon gjatë të bërit seks, sepse ky hormon e bën fytyrën më të pastër dhe lëkurën më të freskët. Sjellja armiqësore ndaj njerëzve të tjerë Femrat të cila

Çka janë epshet ?

Çka janë epshet ? Epshet ( instiktet ) janë nevoja të trashëguara, të ndërlikuara dhe të pamësuara të sjelljeve specifike për llojin e caktuar të krijesës(njeriut apo shtazës). Energjia epshore vjen prej nevojave fiziologjike siq janë:uria,etja,seksi, pra epshet janë nevoja të lindura të organizmit.  Cka eshte epshi,,qka eshte epshi,ceshte epshi,cfare,qeshte,çka,çfarë,domethene,dmth, do te thote, definicioni, perkufizimi,shpjegimi, kuptojm,shqip,nenkuptojm,nenkuptimi, eshte,quajme, quhet, kuptimi i fjales, domethnja e fjales, jane, kuptojme me fjalen, termi,paraqet, kuptimi, paraqesin, nocioni, perkufizimi,paraqet,perkufizon,definicioni,definimi,cka kuptojme me termin, cfare do te thote fjala,epshet,epshi,epshet,instikti,instikt,instiktet,epsh,epshor,

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more