Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per dashuri

Dashuria ... (Poezi për dashuri)

Dashuria ... (Poezi për dashuri)

Kemi mbetur histori ,
të kësaj dashurie ,
që gjatë do të mbahet në mend ,
do t'na shikojnë me inat në sy
që s'jemi më bashkë ne të dy .
Jemi të përmendur nga të gjithë,
sa shumë u deshtëm , tash jemi të ndarë
Nuk kam më fuqi të jetojë pa ty ,
më mirë të iki diku larg ,
që mos të shihemi më në sy
Shpirti na dhemb , zemrat në dysh na u nda ,
lotët në sy na pikojnë të dyve pa ndalë .
Endërrat na u shuan ,
planet ndryshuan ,
tash të dy jemi të huaj ,
dhe në heshtje po vuajmë ...

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more