Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Receta Gatimi

SUPE NGA FARAT E LINIT !!

Fara e linit eshte mjaft e njohur dhe e perdorur si nje bime shume e vlefshme per vlerat e saj mjekesore per 10.000 vite.E pasur me acidet omega3-6 -9 , proteina,minerale,vitamina ,lignane (elemente antikancerogjene) , fibra etj etj eshte nje bime vlerat mjekesore te se ciles nuk kane fund. Njihet si ulese e kolesterolit dhe sheqerit te larte,parandaluese e kancerit,paralizmitKa efekt pastrues tek zorret dhe eshte e mire ne rastet e semundjeve te stomakut dhe zorreve , forcon kockat dhe sistemin imunitar,forcon kujtesen dhe sistemin nervor , njekohesisht ka veti anti depresante.Parandalon semundjet romatizmale,rrit perqendrimin , po ashtu vlen dhe ne rastet e semundjeve te lekures dhe mbylljeve te plageve kur perdoret nga jashte.Perdorimi: Nuk duhet ti kaloje 1,5 luge gjelle ne dite.Mund te perdoret si fare ose dhe ne forme pluhuri nese ju bezdis stomakun.Mund ta perdorni ne gjelle,supe,sallata,kos,mu nd ta zieni dhe ta pini si çaj etj etj.Poshte po ve nje recete supe ku

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more