Shkarko kuizin ''Matura Shtetërore kliko këtu'' Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

“Malishevë: Përleshje mes simpatizantëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes - 31.08.2016 - Klan Kosova” plus 13 more Klan Kosova

loading...

“Malishevë: Përleshje mes simpatizantëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes - 31.08.2016 - Klan Kosova” plus 13 more Klan Kosova


Malishevë: Përleshje mes simpatizantëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 12:39 PM PDT

Faruk Muja gjuhet me vezë - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 12:41 PM PDT

AAK-Nisma e kundërshtojnë me votë demarkacionin - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 11:23 AM PDT

"Protestë e paqësore, por jo e qetë" - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 12:42 PM PDT

Ramiz Kelmendi sërish pa mysafirë - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 11:21 AM PDT

Klerikët vlerësojnë raportet ndërfetare në Kosovë - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 11:16 AM PDT

Thaçi qëndron në Jarinjë - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 12:43 PM PDT

Digjet "Dolce Vita", lokali serb në Veri të Mitrovicës - 31.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 12:44 PM PDT

Ora e Fundit – 30.08.2016 – Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 11:18 AM PDT

HEJ WAZZUP - SHIHEMI ME 5 SHTATOR

Posted: 31 Aug 2016 11:46 AM PDT

Vrasjet në Kosovë: 10 ditë, nëntë të vdekur - 30.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 08:41 AM PDT

Zona B - 30.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 08:28 AM PDT

Info Magazine - Arsim Bajrami - 30.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 07:33 AM PDT

Lajmet - 20:00 - 30.08.2016 - Klan Kosova

Posted: 31 Aug 2016 07:08 AM PDT

Adjective - Mbiemri - Meso gjermanisht

loading...

NOA: “Grabitja e BKT në ish-Bllok, arrestohen tre grabitësit bankës” plus 9 more

loading...

NOA: “Grabitja e BKT në ish-Bllok, arrestohen tre grabitësit bankës” plus 9 more


Grabitja e BKT në ish-Bllok, arrestohen tre grabitësit bankës

Posted: 31 Aug 2016 12:55 PM PDT

Tiranë, 31 gusht 2016, NOA.al – Tre persona janë vënë në pranga pasditen e sotme si autorë të dyshuar të grabitjes së BKT-së, bankë e nivelit të dytë në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, ngjarje e ndodhur më 8 gusht. Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj saktësoi se grabitësit e dyshuar u arrestuan sot rreth orës 17:30

E dhimbshme, ja çmenduria që bëjnë dy të rinj në klasë |VIDEO

Posted: 31 Aug 2016 12:40 PM PDT

Pamjet e mëposhtme tregojnë një eksperiment të çmendur nga dy të rinj. Video është xhiruar në një klasë, ku dy të rinjtë po bëjnë një eksperiment mjaftë të rrezikshëm, por gjërat nuk shkojnë ashtu si duhet. Ngjarja ka ndodhur në Britaninë e Madhe. <iframe width="640" height="360" id="frame_1106136_2" src="http://a

Qëlloi me armë drejt një makine, arrestohet efektivi i FSHN

Posted: 31 Aug 2016 12:30 PM PDT

Fier, 31 gusht 2016, NOA.al - Një efektiv i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një makine pranë Kishës Katolike në Fier. Dyshohet se punonjësi i FNSH që qëlloi me armë ka qenë në gjendje të dehur. Efektivi qëlloi me armë mjetin Volkswagen Passat me targë AA 899 CM, por fatmirësisht

Karikuesi që mban në ajër telefonin tuaj |VIDEO

Posted: 31 Aug 2016 12:14 PM PDT

Për shumë prej nesh bateria e telefonit dhe mënyra e karikimit të tij mbetet një problem i përditshëm. Fatmirësisht tashmë ka një zgjidhje edhe për këtë, pasi "OvRCharger" mund të quhet pa frikë karikuesi i gjeneratës së re. Ky model ndërsa rimbush telefonin me bateri përmes valëve wireless, e mban në ajër dhe e rrotull

Qeni ishte bllokuar prej 4 ditësh në pusetë, ja çfarë bëjnë disa njerëz |VIDEO

Posted: 31 Aug 2016 12:11 PM PDT

Pamjet e mëposhtme tregojnë gjestin human që disa persona kanë bërë me një qen. Qeni kishte ngecur në një pusetë për katër ditë me radhë. Qeni arriti të mbijetonte vetëm duke nxjerrë hundën për të marrë frymë. Falë punës së mirë nga disa persona ai u lirua nga puseta. <iframe width="640" height="360" id="fra

“Rebelja” e MTV nuk përmbahet, ja çfarë bën në plazh |FOTO

Posted: 31 Aug 2016 12:00 PM PDT

Jema Lucy, njihet si prezantuesja rebele e Music Television. Ajo është parë së fundmi duke pushuar në Ibiza, mjaft provokuese. 28-vjeçarja ka pozuar së fundmi në plazh duke luajtur me të brendshmët e saj. Para disa ditësh prezantuesja e MTV-së u pa t'i hidhte mbeturinat në mënyrë mjaft provokuese.

Kryeministri Rama në Shkodër, inaugurohet stadiumi “Loro Boriçi”

Posted: 31 Aug 2016 11:51 AM PDT

Shkodër, 31 gusht 2016, NOA.al - Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkodër për të ndjekur nga afër ndeshjen Shqipëri-Marok që do të luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi". Kjo ndeshje në fakt është edhe ndeshja e parë ku luan kombëtarja pas rikonstruksionit të stadiumit. Duke folur shkurt për gazetarët, K

Projektohen gomat që lëvizin automjetin në të gjitha drejtimet |VIDEO

Posted: 31 Aug 2016 11:51 AM PDT

Një londinez ka krijuar një shpikje te gomat e automjeteve që bën të mundur lëvizjen në të gjitha drejtimet, ku do të mund të ndihmojnë për parkimet. Projektuesi William Liddiar, i ka pagëzuar këto goma me emrin e tij "Gomat Liddiard". Për momentin, kjo shpikje mbetet vetëm një koncept, ndërsa nuk dihet ende se kur do t?

Luante me vëllain, 2 vjeç bie në tenxheren me ujin të valuar

Posted: 31 Aug 2016 11:36 AM PDT

Itali, 31 gusht 2016, NOA.al - Një fëmijë dy vjeç e gjysmë është djegur gjatë një incidenti të rëndë në familje. Kjo ndodhi mbrëmjen e djeshme në shtëpinë ku ai jeton me familjen e tij në lagjen Scampia, të Napolit, Itali. Sipas prindërve, fëmija ishte duke luajtur me vëllain e tij më të madh kur ndodhi edhe incidenti.

Pse fëmijët duhet ta marrin sheqerin nw mënyrë të ekuilibriruar, njihuni me rreziqet

Posted: 31 Aug 2016 11:29 AM PDT

Fëmijët që nuk kanë mbushur ende dy vjeç nuk duhet të konsumojnë sheqer, ndërsa nga mosha 2-8 vjeç, maksimumi i lejueshëm është 25 gramë në javë. Ky udhëzim jepet nga shoqata amerikane "American Heart Association", që për herë të parë publikon udhëzues të detajuar lidhur me sasinë e sheqerit që duhet të konsumojnë

“Meda, Leonora, Goldi e Vjollca lansojnë këngën për Kombëtaren (Audio)” plus 39 more Express Rozë

loading...

“Meda, Leonora, Goldi e Vjollca lansojnë këngën për Kombëtaren (Audio)” plus 39 more Express Rozë


Meda, Leonora, Goldi e Vjollca lansojnë këngën për Kombëtaren (Audio)

Posted: 31 Aug 2016 10:29 AM PDT

Katër këngëtarët e kanë lansuar audion e këngës "Shqipëri Kuq e Zi".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Angela dhe i dashuri i saj nuk ndahen nga njëri-tjetri, ja poza seksi (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 10:28 AM PDT

Pushimet për Angela Martinin dhe të dashurin e saj Dragos nuk kanë fund.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lirohet Chris Brown

Posted: 31 Aug 2016 10:24 AM PDT

Është liruar nga burgu ylli i muzikës pop Chris Brown, i cili gjatë të martës është arrestuar me dyshimin se ka kërcënuar me armë një grua.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rita Ora zbulon pak nga kënga për Nënë Terezë (Video)

Posted: 31 Aug 2016 10:16 AM PDT

Rita Ora ka qenë mysafirë i spektaklit amerikan të Jimmy Fallonit i njohur si The Tonight Show with Jimmy Fallon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gentës i del thithka (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 08:43 AM PDT

Këngëtares Genta Islamjlit gjatë përformacës në një koncert, përmes një fotografie shihet se i ka dalë thithka.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bashkohet grupi "Spirit Voice" (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 08:35 AM PDT

Kanë qenë një nga grupet e para të muzikës së lehtë shqiptare e padyshim një nga më të suksesshmet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"I hanë mësysh", zihen Enca me Noizyn (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 08:15 AM PDT

Kënga "Bow Down", bashkëpunimi i Enca Haxhiajt me Noizy-n është një nga këngët më të suksesshme të kësaj vere.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Elvana Gjata ngatërron keq Sali Berishën, ai ja hedh fajin Ramës (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 08:05 AM PDT

Në profilin e ish-kryeministrit Berisha në Facebook mund të gjesh pafund postime denoncuese, si dhe akuza të forta ndaj kryeministrit Rama.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Renato Mekolli nis sfidën në "Dance With Me" (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 07:45 AM PDT

​Ashtu siç është publikuar edhe më parë kuzhinieri i njohur Renato Mekolli tashmë është pjesë e spektaklit të kërcimit "Dance With Me" në Tv Klan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kastro Zizo tregon shkaqet e aksidentit, por ka diçka që nuk shkon (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 07:38 AM PDT

Kantautori Kastro Zizo pas fotos ku ka treguar se është aksidentuar në hundë ka publikuar në rrjete sociale një tjetër foto ku veçse tregon plagët e tij jep edhe versionet sesi ka ndodhur ky aksident.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Express Story: Si dukeshin yjet e sotme në audicionet e "Etheve" (Video)

Posted: 31 Aug 2016 07:18 AM PDT

'Ethet e së premtes mbrëma' mbetet konkursi më i suksesshëm, i cili ka nxjerrë emra të njohur të këngës që edhe sot janë shumë të pëlqyer nga publiku.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vajza e skandaleve bën stërvitje të nxehta për fansat (Foto +16)

Posted: 31 Aug 2016 07:11 AM PDT

Chloe Khan tërhoqi vëmendjen e gjithë publikut kur u fut në "Celebrity Big Brother".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Enca: Unë dhe ai supozohej të ishim të pandarë, por më pas gjithçka shkoi për dreq (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 06:29 AM PDT

Postimet e fundit të Encës në Snapchat, të bëjnë të mendosh që mesa saj dhe të dashurit misterioz, gjithçka ka marrë fund.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Xum Allushi humoristi i internetit pjesë e “Dance With Me”

Posted: 31 Aug 2016 06:13 AM PDT

Ai është i njohur për videot e tij humoristike në internet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këta janë emrat e vërtetë të të famshmëve shqiptarë (FOTO)

Posted: 31 Aug 2016 05:29 AM PDT

Publiku i njeh ndryshe por emrat e vërtetë të tyre dallojnë nga pseudonimet që i kanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si u përgjigjet fansave Nora për mustaqet në fytyrë (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 05:24 AM PDT

Ajo u kritikua nga fansat e saj për shkak të një fotoje ku shfaqej e pa depiluar në fytyrë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Agnesa Vuthaj: Me serb nuk lidhem kurrë (Video)

Posted: 31 Aug 2016 04:50 AM PDT

Agnesa Vuthaj është shprehur se edhe nëse një mashkull i plotëson të gjitha kriteret për të qënë princi i saj i kaltër, por është serb, nuk do të pranonte të lidhej kurrë me të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Miriam Cani debaton me një fanse, ja arsyeja (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 04:49 AM PDT

Shohim shpesh nëpër profilet e Vip-ave shqiptarë dhe jo vetëm, që shkruajnë angisht e jo shqip.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Iva Aliko bën foto, por diçka e pazakontë shfaqet prapa saj (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 04:29 AM PDT

Show vajza shqiptare Iva Aliko ka bërë një foto dhe  e ka hedhur në Facebook.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kur plastika të bën mrekullira, Jonida Maliqi ‘viktima’ e rradhës (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 04:11 AM PDT

Operacionet plastike në ditët e sotme janë bërë trend, sidomos për ata që quhen VIP-a.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Justin Bieber kapet duke bërë seks në publik (Foto +18)

Posted: 31 Aug 2016 04:00 AM PDT

Pak javë më parë qarkulluan disa fotografi ku këngëtari i famshëm u shfaq krejtësisht nudo gjatë pushimeve të tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Adoleshenjta befason Behgjet Pacollin për ditëlindje (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 03:53 AM PDT

​Kreu u AKR-së Behgjet Pacolli, ka festuar dje ditëlindjen e tij të 65-të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Olta Boka së shpejti me projekt të ri

Posted: 31 Aug 2016 03:33 AM PDT

Këngëtarja simpatike Olta Boka nuk di të ndalet këtë verë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bukuroshet kanadeze çmendin rrjetin, por fundi është tejet i hidhur (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 03:22 AM PDT

Dy shoqe kanadeze kanë nisur një udhëtim tejet luksoz duke vizituar vende të ndryshme dhe duke postuar foto në Instagram.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blero nis dasmën e familjes me njerëz të Teutës?! (VIDEO)

Posted: 31 Aug 2016 03:21 AM PDT

​Një ngjarje e rëndësishme pritet të zhvillohet në fillim të Shtatorit për familjen e këngëtarit Blero Muharremi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndryshon Eliona Pitarka, si do jetë këtë herë? (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 03:18 AM PDT

Eliona Pitarka, aktorja provokuese e spektaklit të humorit "Apartamenti 2 XL" po ndryshon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A ju kujtohet Bjordi i Big Brother, kjo është e dashura e re (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 03:12 AM PDT

Bjordi Mezini, i cili pavarësisht faktit se u bë i njohur në reality show-n "Big Brother", pasi u kthye nga Italia vazhdoi jetën në Tiranë si aktor televiziv. Një nga projektet artistike që i dha tjetër famë është seriali "Kokrrat", një prodhim i "Digitalb".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kush ia pret bostanin Dafinës (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 02:50 AM PDT

Para pak vitesh, marrëdhënia mes tyre nuk ishte edhe aq miqësore por kush do ta mendonte se sot ata të dy do të ishin miq të mirë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet modelja: Ja si më dhunoi Chris Brown

Posted: 31 Aug 2016 02:46 AM PDT

Miss Kalifornia Baylee Curran, e cila ishte 'viktima' e radhës e dhunës së reperit të famshëm Chris Broën flet pas momenteve të ankthit që ajo kaloi në shtëpinë e reprit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

‘Longari’ i ‘Familjës Moderne’ me fat, ja çfarë bashkëshortje të bukur ka (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 02:43 AM PDT

Ilir Prapashtica është emri i aktorit të njohur me emrin artistik 'Longari' nga seriali 'Familja Moderne'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe Angela Martini me photoshop? (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 02:32 AM PDT

Ajo është një ndër modelet më të bukura shqiptare me famë ndërkombëtare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Heq dorë nga jeta e aktores dhe modeles bëhet murgeshë (Foto +16)

Posted: 31 Aug 2016 02:00 AM PDT

Ajo ka qenë një aktore dhe modele shumë seksi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

‘Vipat e Bllokut’ tallin Getoarin, ja si e quajnë (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 01:53 AM PDT

Faqja satirike 'Vipat e Bllokut' ka shënjestruar kësaj rradhe reperin kosovar Getoar Selimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shikoni si grushton Afërdita Dreshaj?! (Video)

Posted: 31 Aug 2016 01:42 AM PDT

Këngëtarja dhe modelja e njohur Afërdita Dreshaj bie gjithmonë në sy për linjat e saj trupore, kjo pasi ajo tash e disa vite vazhdon të jetë në top formë, dhe mesa duket aktiviteti i madh fizik bën që ajo të mos lëviz kurrë nga pesha e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​ Noizy paqe me Dafin, ja si e quan ajo (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 01:31 AM PDT

Dikur u përfol për një sherr mes dy këngëtarëve të njohur, Noizy dhe Dafina Zeqiri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Marina, seksi dhe pa sutjena me fustanin e Zajminës (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 01:13 AM PDT

Ajo shfaqet gjithnjë sensuale dhe e kuruar deri në detaje. Vajza seksi e këngëtares Eli Fara, edhe kësaj rradhe ka publikuar foto hot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohen foto nudo të modeles së klipit "Ajo" dhe një ish banoreje të Big Brother (Foto +18)

Posted: 31 Aug 2016 01:02 AM PDT

Ekzibicionizmi i vajzave të njohura ndonjëherë kalon çdo limit, sidomos kur krenohen me linjat e fizikut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​ Aksidentohet Kastro Zizo (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 12:59 AM PDT

Diçka nuk shkon me një nga fotot që Kastro Zizo ka publikuar në Instagram.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas bisedave erotike me Noizy, Kristjana kapet duke vjedhur iPhone 6s

Posted: 31 Aug 2016 12:50 AM PDT

Adoleshentja e prangosur nga policia për vjedhjen e një iPhone 6S në banesën e një 46-vjeçari nuk është e panjohur. Ajo është 18-vjeçarja Kristjana Ibro, e njohur ndryshe si 'Kristjana Sexobeat', e cila u bë e njohur pas publikimit të bisedave intime me reperin Noizy.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa seksi duket Remzije Osmani në plazh (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 12:44 AM PDT

​Këngëtarja Remzie Osmani ka nisur pushimet e saja n Turqi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shkolla ‘’Zenel Hajdini’’ edhe këtë vit përballet me mungesë të nxënësve” plus 9 more Ferizaj Press

loading...

“Shkolla ‘’Zenel Hajdini’’ edhe këtë vit përballet me mungesë të nxënësve” plus 9 more Ferizaj Press


Shkolla ‘’Zenel Hajdini’’ edhe këtë vit përballet me mungesë të nxënësve

Posted: 31 Aug 2016 10:22 AM PDT

Ish-shkolla e mesme bujqësore "Zenel Hajdini", e cila tashmë ka ndërruar emrin në shkollë për Teknologji dhe Agrobiznes, as këtë vit nuk po zgjon interesim tek nxënësit për ta vazhduar shkollimin e mesëm në të.

Edhe pse kjo shkollë në afatin e dytë të regjistrimit ka edhe 200 vende të lira, deri më tani aty kanë aplikuar vetëm 70 nxënës, transmeton Tv Tema

Drejtori i kësaj shkolle,  Eshref Qerimi, tha se ende mungon vetëdija e prindërve që t'i nxisin fëmijët e tyre për të vazhduar mësimin në këtë shkollë, përkundër, siç thotë ai, kushteve të mira që ofron shkolla që ai menaxhon.

''Jemi një shkollë që ka staf profesional, shumë të përgatitur, ka drejtime jashtëzakonisht të mira, mirëpo vetëdija tek popullata është akoma që nëse merremi me agronomi, me bujqësi, punësimet janë të ngadalshme ashtu edhe fitimi, dhe kjo po ndikon që në njëfarë forme nxënësit po hezitojnë të regjistrohen në këtë shkollë'', tha Qerimi.

Viteve të kaluara me një problem të tillë përballej edhe shkolla teknike ''Pjetër Bogdani'', mirëpo këtë vit interesimi i nxënësve për drejtimet që ofron kjo shkollë është rritur dukshëm.

"4-5 vite kemi pasur telashe me numrin e nxënësve, kjo ndodh për shkak se nuk kemi një vetëdijësim së pari të prindërve, pastaj të nxënësve, mirëpo këtë vit shkollor në shkollën tonë janë plotësuar të gjitha vendet për nxënës, kemi pasur një evazion të nxënësve, kanë qenë të paraqitur 266 nxënës, janë pranuar të gjithë mirëpo kemi edhe nxënës të cilët vazhdimisht po paraqiten mirëpo ne e kemi plotësuar numrin'', tha Çalaj.

E në  gjimnazin "Kuvendi i Arbërit", as që është shpallur konkursi për regjistrim të nxënësve në afatin e dytë, ngase numri është plotësuar qysh në afatin e parë.

"Në gjimnazin ''Kuvendi i Arbërit'' në afatin e dytë nuk ka pasur regjistrim për arsye se vendet janë plotësuar qysh në afatin e parë. Sivjet kemi regjistruar 14 paralele me 449 nxënës, tek ne ekziston vetëm një drejtim, ai i shkencave të natyrës ngase punohet me kurrikulë të re, afat të dytë nuk ka pasur pasi që janë plotësuar të gjitha vendet në afatin e qershorit", tha Enver Azemi, drejtor i kësaj shkolle.

Ndërkaq në drejtorinë e arsimit në Ferizaj thonë se po punojnë që të rrisin numrin e nxënësve nëpër shkolla profesionale, duke i stimuluar ata me subvencione.

''Ne do të vazhdojmë subvencionimin, duke dhënë serra dhe po të jetë e nevojshme do të bëjmë shtimin e tyre në sasi më të mëdha brenda mundësive buxhetore që na u lejohet, në mënyrë që të gjithë ata nxënës të cilët kanë dëshirë të merren me agrobiznes dhe agrokulturë të kenë mundësi të gëzojnë edhe subvencionimin qoftë nga drejtoria e bujqësisë por edhe nga donatorë të ndryshëm në mënyrë që këta në të ardhëm të jenë agronom të sukseshëm, të jenë biznesmen, fermer etj'', tha drejtori i arsimit Muhamet Halili.

Në 8 shkollat e mesme të komunës së Ferizajt deri më tani janë regjistruar mbi 2 mijë nxënës./Televizioni Tema/

Iniciativë e Migjenit për emërtimin e Sheshit dhe ngritjen e shtatores së TONY BLAIR

Posted: 31 Aug 2016 10:14 AM PDT

TONY BLAIR – Iniciativa për emërtimin e Sheshit dhe ngritjen e shtatores së ish-Kryeministrit Britanik “Tony Blair”, Ferizaj

Të nderuar bashkëqytetarë të Ferizajt,

Kam nderin dhe privilegjin që ditëve të ardhshme të nis një iniciativë për të mbledhur nënshkrimet tuaja të nevojshme për të marrë vendimin në Kuvendin e Ferizajt që të emërojmë sheshin “Tony Blair” në rrugën Tony Blair në Ferizaj, ku më pastaj do të vendoset edhe shtatorja e ish-Kryeministrit Britanik Tony Blair. Në historinë tonë kombëtare krahas shumë emrave të miqve tanë, çifti Blair-Clinton, një lidhje speciale, do të mbesim emra dhe figura të gravuara thellë në mendjen dhe shpirtin e çdo shqiptari në botë. Ishte këmbëngulja dhe përkrahja e parezervë që patëm nga po këta miq e në veçanti nga energjia dhe elani i ri i ish-Kryeminstrit Britanik Tony Blair, që ne patëm përkrahjen e aleancës më të fuqishme ushtarake në botë – NATO. Sigurisht se pa lëvizjen paqësore të udhëhequr me mjeshtëri nga Presidenti historik i Kosovës Dr. Ibrahim Rugova dhe pa sakrificën e UÇK-së në krye me Komandantin legjendar Adem Jashari, të gjitha këto do t’ishin të pamunduara të realizohen. Por, ishin pikërisht këto dy figura markante që ndalën shfarosjen e një populli të tërë, ndalën gjenocidin serb dhe na ndihmuan t’i sjellim lirinë Kosovës. Më e pakta që ne mund të bëjmë është që t’i nderojmë e t’i kujtojmë, që brezat që vijnë kurrë mos të harrojnë se kush ishin miqtë tanë që na u gjendën në kohët më të vështira, ata që e mbajtën fjalën! Prandaj, kam marrë iniciativë që bashkë me pjestarë të shoqërisë civile dhe nënshkrimet e qytetarëve tanë, t’i propozojmë Kuvendit të Ferizajt të emërojë Sheshin Tony Blair në kryqëzim të sheshit Dëshmorët e Kombit si një kombinim i Lirisë së Kosovës. E di dhe e besoj që kjo është dëshira e ide e të shumtëve dhe mendoj se ka ardhë koha që ta realizojmë këtë në vepër konkrete. Tashmë Kosova e ka shtatoren e Presidentit Bill Klinton dhe duhet ta ketë edhe Shtatoren e Kryeministrit Tony Blair, që të pasurohet mozaiku ynë i miqve të Lirisë së Kosovës.

Ju falenderoj paraprakisht!

Këshilli për emërtimin e Sheshit dhe vendosjen e shtatores së “Tony Blair”
Bashkim Fazliu Migjeni
28 gusht 2016, Ferizaj
Kosovë

Policia në Shtërpcë gjen trotilit,detonator mekanik, mina, dinamit dhe pajisje tjera ushtarake (Foto)

Posted: 31 Aug 2016 10:00 AM PDT

Hetuesit e sektorit rajonal të hetimeve DRP Ferizaj, në bashkëpunim me zyrtarët e Doganës së Kosovës dhe AKI-në sot kanë realizuar një operacion në Shtërpcë.

Pas pranimit të informatave nga tereni se në një bodrum në kuadër të shkollës, "Jovan Cvejic" në Shtërpcë ka disa mjete shpërthyese, Sektori rajonal i hetimeve në bazë të urdhëresës nga Gjykata Themelore në Ferizaj, sot ka bërë kontrollimin e këtij bodrumi ku me këtë rast janë gjetur dhe konfiskuar:

– 43-copë kallëp të trotilit, 23-copë detonator mekanik, 7-copë mina cilindrike dhe një minë në formë katrore, dinamit improvizues , një fitil ngadalë ndezës, 3-copë siguresa të minave antitank, një paketim parfinë kristalore, një minë shkollore e mortajës së dorës EM-57, pajisje ushtarake që dyshohet të jenë gypa indikatorësh për detektim të helmeve kimike.

Në kontrollimin e objektit kanë asistuar edhe një njësi doganore për shkak të përdorimit të disa mjeteve (kamerave ) dhe njësia e qenve K-9 për kontrollimin e terrenin për ndonjë mjet tjetër plasës.

Pas përfundimit të kontrollimit në intervistë është ftuar drejtori shkollës me qëllim të grumbullimit të fakteve se kujt i përkasin mjetet e lartcekura, i cili sipas tij nuk ka pasur njohuri se si dhe nga kush ato mjete ishin vendosur në objektin e shkollës. Pas intervistimit dhe konsultimit me prokurorin e shtetit i njëjti lirohet .

Vlen të ceket se të gjitha dëshmitë e lartcekura janë tërhequr nga vendi ngjarjes nga ana e Njësisë kundër deminimit në kuadër të PK-së

Pas ekzaminimit ë mjeteve të lartcekura ,kompletimit të hetimeve dhe konsultimit me Prokurorin e Shtetit do të shikohet për veprime të mëtutjeshme hetimore.

Ndërsa oficerët doganorë pas disa kontrolleve të kryera ,kanë konfiskuar një sasi të konsiderueshme të alkoolit, cigareve dhe naftës së kontrabanduar, shkruan në komunikatën për media.

ferizaj_1472659882-5800618 ferizaj2_1472659892-1090567 ferizaj1_1472659887-169969

Po asfaltohen katër rrugë në Talinoc të Muhaxherëve

Posted: 31 Aug 2016 07:37 AM PDT

Banorët e rrugëve "Halit Sejda", "Ymer Gashi", "Sylejman Ibishi" dhe "Ramadan Petrovci", po u gëzohen rreth dy kilometrave asfalt, që do ta përmirësojnë dukshëm mundësinë e qarkullimit.

Disa lagje të Talinocit të Muhaxherëve, këto ditë po lidhen me rrugë të asfaltuara. Autoritetet komunale folën sot për cilësi të mirë të punimeve. Rrugët po shtrohen me gjerësi 6 metra, me trashësi 12 centimetërshe dhe me ngjeshje që siguron qëndrueshmëri.

"Talinoci ka qenë edhe afër edhe larg qytetit. Afër si distancë, por mjaft larg me investime, pasi ka pasur pak investime në të. Ndërsa gjatë dy viteve të fundit në këtë fshat janë bërë investime të ndieshme. Dëshmi janë edhe këto katër rrugë që po asfaltohen me cilësi të lartë", tha kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa.

Për projektin e katër rrugëve, në gjatësi 1.976 metra, janë shpenzuar rreth 150 mijë euro.

Po punohet për ujësjellësin e Gremes dhe të Rakajve

Posted: 31 Aug 2016 07:03 AM PDT

Projekti i zvarritur prej vitesh, për shkak të problemeve pronësore, pritet të përfundojë kësaj vjeshte dhe banorët e Gremes e të Rakajve të kenë ujë të cilësisë së mirë në krojet e tyre.

Autoritete komunale dhe të KRU "Bifurkacioni", bënë të ditur se po punohet me ritme të shtuara rreth përfundimit të ujësjellësit, i cili do t'i furnizojë me ujë të pijes banorët e Gremes dhe ata të Rakajve.
Drejtori i infrastrukturës në ekzekutivin e Ferizajt, Gafurr Ilazi dhe drejtori i KRUK "Bifurkacioni", Nazif Asllani", thanë se aktualisht punët janë përqëndruar në sistemin e pompimit, ndërkohë që kanë përfunduar disa punë me rezervuarët dhe me shtrirjen e rrjetit të ujësjellësit.
Deri tani janë shtrirë rreth 37 kilomtra tubacion. Sipas këtyre zyrtarëve, pritet që nga fundi i shtatorit, ose fillimi i tetorit, të përfundojë njëri nga projektet më të mëdha të ujësjellësit në komunën e Ferizajt.
Ujësjellësi i Gremes dhe i Rakajve është një projekt me kosto rreth 674 mijë euro, në të cilën Komuna e Ferizajt merr pjesë me 331.500 euro, Qeveria e Zvicrës me 237.000 euro dhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik me 105.600 euro.

14206187_1250282721673215_4142494089033445014_o

Kah po shkon politika e Kosovës

Posted: 31 Aug 2016 03:20 AM PDT

Dje, Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, deklaruar sipas tyre: “pas një hetimi intensiv lidhur me sulmin në Kuvendin e Kosovës, ka arritur të identifikojë të dyshuarit, të cilët kanë planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar sulmin, si dhe kanë marrë përgjegjësinë për kryerjen e sulmit”, ky akt kriminal ishte ndërmarrë me datë 4 gusht 2016, ku ishte sulmuar ndërtesa e Kuvendit të Kosovës me mjet shpërthyes.

Objekti i Kuvendit të Kosovës ishte sulmuar edhe një herë më parë me koktej molotovi, mirëpo asokohe nuk ishin zbuluar motivet dhe kryerësit e sulmit kriminal.

Pa pasur qëllim që të paragjykoj në këtë çështje mbi fajësinë apo pafajësinë e tyre, derisa të argumentohet fajësia e personave të arrestuar, duke pasur për bazë parimin e prezumimit të pafajësisë, lidhur me sulmet kriminale që janë ndërmarrë ditëve të kaluara drejtuar ndaj organit më të lartë publik, ndaj mediumit publik RTK, e ndaj zyrtarëve me përgjegjësi publike, mirëpo, nëse në këtë çështje kriminale del se këta persona të dyshuar janë të implikuar në kryerjen e këtyre akteve kriminale, nuk po besoj se mund të ketë një ngjarje më tronditëse e më shqetësuese se sa planifikimi, organizimi dhe ndërmarrja e akteve kriminale nga një organizatë politike.

Të gjitha këto veprime kanë një emërues të përbashkët, qëllimin e dështimit të shtetit të Kosovës, frazën se Kosova është projekt i dështuar e dëgjojmë duke e përdorur kundërshtarët e pavarësisë së Kosovës. Ashpërsimi i fjalorit të dhunshëm politik, përdorimi i gjuhës së ashpër, prania e retorikës ekstremiste politike, janë fenomene tejet të rrezikshme të cilat prodhojnë tensione, dhunë dhe manipulojnë e motivojnë persona të caktuar për të ndërmarrë akte kriminale, krejt këto veprime të cilat janë bërë pjesë e përditshmërisë sonë, sjellin ngecjen apo bllokimin e proceseve të rëndësishme të shtet ndërtimit të vendit, e cenojnë paqen dhe të ardhmen evropiane të Kosovës.

Vlerësoj se duhet të ndryshohet përdorimi i ashpër i gjuhës politike, të kthehet normaliteti, debati paraqet zgjidhjen e vetme të gjitha çështjeve, zgjidhja e problemeve është përgjegjësi e institucioneve tona, e pushtetit dhe e opozitës, Kosova duhet të dëshmojë se është e aftë të realizojë e zbatojë marrëveshjet dhe detyrimet ndërkombëtare.

Jam i bindur se shoqëria jonë e elita politike mund të ndërtojnë institucione efektive e demokratike, Kosova duhet të gjejë pozicionin e duhur ndërkombëtar duke e përmirësuar reputacionin në marrëdhëniet ndërkombëtare, për të vazhduar agjendën e integrimeve, të zhvillimit e të ndërtimit të mëtejmë të shtetit të Kosovës.

Alben Eshrefi

KKSB: Siguri stabile në Ferizaj

Posted: 31 Aug 2016 02:47 AM PDT

Këshilli komunal për siguri në bashkësi i Ferizajt, konstatoi sot se përkundër disa disa ngjarjeve të pakëndshme të kohëve të fundit, midis të cilave edhe një vrasje, siguria në komunën e Ferizajt vazhdon të jetë stabile.

Këtë e konstatuan nënkryetari Xhavit Zariqi dhe komandanti i policisë së Ferizajt Qazim Reka.
Komandant Reka tha se incidentet kanë qenë të izoluara, ndërsa të dyshuarite përfshirë në to, janë sjellë para drejtësisë. Ai konstatoi se vala e bashkatdhetarëve që kishin ardhur për pushime gjatë korrikut dhe gushtit, e kishin trefishuar ngarkesën e trafikut, porse e tëra ka kaluar pa probleme të mëdha.
Lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor, drejtori komunal i arsimit, Muhamet Halili, njoftoi se janë bërë përgatitjet higjienike e teknike, shumica e shkollave janë furnizuar me lëndë djegëse dhe janë kompletuar me staf profesional.
Drejtori i arsimit konstatoi se sivjet ka pasur ulje të dukshme të numrit të nxënësve, duke shkaktuar uljen e numrit të paraleleve. Si pasojë, në mësimin lëndor sivjet janë 616 orë më pak, ose humbja e 31 normave të arsimtarëve, kurse në mësimin klasor, katër mësues kanë mbetur pa klasë. Por, arsimtarët nuk kanë mbetur pa punë, pasi atyre u është dhënë një numër orësh duke bërë riorganizimin e shpërndarjes së normave. Vitin e ri shkollor 2016-2017, sipas drjetorisë së arsimit sivjet e fillojnë 25.322 nxënës dhe 1.814 punëtorë arsimi, në gjithsej 62 objekte shkollore. Drejtori Halili bëri të ditur edhe për investime të rëndësishme që janë bërë sivjet në renovimin e njëmbëdhjetë shkollave, apo pjesëve të tyre.
KKSB bisedoi edhe për sigurinë e nxënësve, për rezultatet e garave të tyre dhe për çështje të tjera në interes të sigurisë së përgjithshme dhe mbarëvajtjes së vitit shkollor.

Kah po shkon politika e Kosovës

Posted: 31 Aug 2016 01:27 AM PDT

Dje, Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, deklaruar sipas tyre: “pas një hetimi intensiv lidhur me sulmin në Kuvendin e Kosovës, ka arritur të identifikojë të dyshuarit, të cilët kanë planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar sulmin, si dhe kanë marrë përgjegjësinë për kryerjen e sulmit”, ky akt kriminal ishte ndërmarrë me datë 4 gusht 2016, ku ishte sulmuar ndërtesa e Kuvendit të Kosovës me mjet shpërthyes.

Objekti i Kuvendit të Kosovës ishte sulmuar edhe një herë më parë me koktej molotovi, mirëpo asokohe nuk ishin zbuluar motivet dhe kryerësit e sulmit kriminal.

Pa pasur qëllim që të paragjykoj në këtë çështje mbi fajësinë apo pafajësinë e tyre, derisa të argumentohet fajësia e personave të arrestuar, duke pasur për bazë parimin e prezumimit të pafajësisë, lidhur me sulmet kriminale që janë ndërmarrë ditëve të kaluara drejtuar ndaj organit më të lartë publik, ndaj mediumit publik RTK, e ndaj zyrtarëve me përgjegjësi publike, mirëpo, nëse në këtë çështje kriminale del se këta persona të dyshuar janë të implikuar në kryerjen e këtyre akteve kriminale, nuk po besoj se mund të ketë një ngjarje më tronditëse e më shqetësuese se sa planifikimi, organizimi dhe ndërmarrja e akteve kriminale nga një organizatë politike.

Të gjitha këto veprime kanë një emërues të përbashkët, qëllimin e dështimit të shtetit të Kosovës, frazën se Kosova është projekt i dështuar e dëgjojmë duke e përdorur kundërshtarët e pavarësisë së Kosovës. Ashpërsimi i fjalorit të dhunshëm politik, përdorimi i gjuhës së ashpër, prania e retorikës ekstremiste politike, janë fenomene tejet të rrezikshme të cilat prodhojnë tensione, dhunë dhe manipulojnë e motivojnë persona të caktuar për të ndërmarrë akte kriminale, krejt këto veprime të cilat janë bërë pjesë e përditshmërisë sonë, sjellin ngecjen apo bllokimin e proceseve të rëndësishme të shtet ndërtimit të vendit, e cenojnë paqen dhe të ardhmen evropiane të Kosovës.

Vlerësoj se duhet të ndryshohet përdorimi i ashpër i gjuhës politike, të kthehet normaliteti, debati paraqet zgjidhjen e vetme të gjitha çështjeve, zgjidhja e problemeve është përgjegjësi e institucioneve tona, e pushtetit dhe e opozitës, Kosova duhet të dëshmojë se është e aftë të realizojë e zbatojë marrëveshjet dhe detyrimet ndërkombëtare.

Jam i bindur se shoqëria jonë e elita politike mund të ndërtojnë institucione efektive e demokratike, Kosova duhet të gjejë pozicionin e duhur ndërkombëtar duke e përmirësuar reputacionin në marrëdhëniet ndërkombëtare, për të vazhduar agjendën e integrimeve, të zhvillimit e të ndërtimit të mëtejmë të shtetit të Kosovës.

Alben Eshrefi

ZYRTARE: Talenti 17 vjeçar nga Ferizaji prezantohet te Juventusi (FOTO)

Posted: 31 Aug 2016 01:18 AM PDT

17 vjeçari me prejardhje nga Ferizaj, ka kaluar në formë huazimi nga Lausanne – Sport tek të rinjtë e Juventusit, për një edicion.

Zeqiri konsiderohet njëri ndër talentët më të mëdhenj që po rritet në Zvicër, ndërsa ka arritur të debutoi me Lausannen në ligën e dytë të Zvicrës që në moshën 16 vjeçare.

"Është nder të njoftojmë se sulmuesi i ri Andi Zeqiri është huazuar te Juventusi me të drejtë blerje në fund të edicionit. Klubi italian ka treguar dëshirë të madhe për të punuar me Andin", shkruhet mes tjerash në komunikatën e FC Lausanne-Sport, përcjell Lajmi.net.

Andi do të jetë pjesë e ekipit U19 të Juventusit për sezonin 2016/17, dhe nëse bind do t'i bashkohet skuadrës më të madhe italiane.

Football Soccer - Albania v Switzerland - EURO 2016 - Group A - Stade Bollaert-Delelis, Lens, France - 11/6/16 Switzerland's Granit Xhaka at the end of the match REUTERS/Carl Recine Livepic

ze

Veli Sahitit ishte i pari që i këndoi Nënë Terezës

Posted: 30 Aug 2016 12:46 PM PDT

Vetëm një vit pas vdekjes së humanistes shqiptare, Nënës Terezë, muzikanti kosovar, Veli Sahiti, nga rok-grupi i mirënjohur TRIX, do t'i kushtonte asaj një këngë.

E titulluar "Përmendore e shpirtit tonë", me tekst të Bardh Frangut dhe muzikë të Veli Sahitit, kjo këngë u promovua në vitin 1998.
Në atë periudhë të vështirë për shoqërinë kosovare, kësaj këngë iu realizua edhe një videoklip tejet i veçantë. Siç tregon për Gazetën Zëri, Veli Sahiti, me ndihmën e Don Lush Gergjit, i cili siguroi disa filmime nga arkiva të ndryshme dhe me disa xhirime në Ferizaj, përfundoi edhe ky projekt, i cili njëkohësisht jo vetëm që bën këngën e parë për Nënë Terezën, por në një mënyrë përbën edhe filmin e parë për të.

Në videoklip Veli Sahiti ka përfshirë foto nga rinia e saj me anëtarët e familjes, inserte filmash nga aktiviteti i saj dhe nga pjesëmarrja e saj nëpër ngjarje të mëdha botërore. Në të është përfshirë edhe akti solemn i ndarjes së çmimit Nobel për Paqe si dhe takimi në Vatikan me Atin e Shenjtë Papa Gjon Palin."Situata atë kohë ishte e vështirë dhe nuk ishin aspak kushtet për të xhiruar videoklipe, por ne me ndihmën e Don Lush Gjergjit morëm disa pamje nga arkiva dhe xhiruam në kishën 'Engjëlli i rojës', në Ferizaj, një videoklip që zgjatë rreth 5 minuta", thotë Sahiti.

Ai pastaj rrëfen se si kjo këngë është punuar me përkushtim dhe adhurim ndaj figurës së Nënës Terezë. Tregon pastaj si është promovuar në kushte te jashtëzakonshme, siç përshkruan ai, nën tytat e armëve. "Momenti i promovimit të kësaj kënge dhe këtij videoklipi është ndër më të veçantit në jetën time. Më kujtohet kur ne organizuam promovimin në kafiterinë 'Casa Blanca', në Ferizaj dhe ftuam edhe përfaqësuesit më të lartë të Ipeshkvisë. Unë isha në skenën e improvizuar dhe kisha kënduar vetëm vargjet e para të këngës, kur me rrëmbim në lokal hyri policia serbe e armatosur deri në dhëmbë; e veshur me pancira dhe helmeta në kokë.

“Na idrejtuan tytat e armëve dhe ndaluan promovimin. Ata dyshonin se ishte ndonjë tubim tjetër i shqiptarëve, se po organizonim diçka kundër serbëve apo diçka të ngjashme dhe me vështirësi iu shpjeguam se aty thjesht po promovonim një këngë për Nënën Terezën, për nder të së cilës kishim hapur edhe një ekspozitë po në atë lokal", tregon pa i fshehur emocionet, autori i këngës për Nënë Terezën, Veli Sahiti.

Ndonëse nuk ka shumë këngë që i janë kushtuar Nënës Terezë, Sahiti thotë se nuk është i kënaqur me promovimin që i është bërë kësaj këngë nga televizionet vendore. Ai konsideron se kjo këngë u transmetua në fillim, por më pas u la në harresë.

Ajo tashmë mund të dëgjohet edhe online në kanalin e tij zyrtarë në Youtube. Vitin e kaluar kënga e tij për Nënën Terezë u transmetua në një organizim që u mbajt në Kaçanik nën patronatin e kryeparlamentarit, Kadri Veseli, dhe sipas Sahitit u prit mjaft mirë nga publiku.

Kjo këngë do të prezantohet sërish sivjet, në një koncert që planifikohet të mbahet pas shenjtërimit të Nënës Terezë në Vatikan, ku për herë të parë do të interpretohet me orkestrën reviale të qytetit të Ferizajt./Zëri

Tjerat postime

1 Prilli (1) 1 qershori (2) 10 (1) 17 shkurti (7) 28 nentori (7) 28 Nëntori (2) 5 (1) 7 (6) 7 marsi (7) 8 (1) 8 marsi (5) 9 (1) Abanozi (1) Abasidët (1) Abazoni (1) Abdesi (1) Abdylazis Islami (1) Abetarja (3) Ablacioni (1) Abrazioni (1) Abscesi (1) Absent radial pulse (1) Abshisa (1) Absolventi (1) Absorbentët (1) Absorbimi (2) Acari (1) ACE inhibitors (2) Acetoni (1) Acidet (1) Acidet biliare (1) Acidet yndyrore (2) Acidi askorbik (1) Acidi borik (1) Acidi folik (6) Acidi laktik (1) Acidi nikotinik (1) Acidi nitrik (2) Acidi parinarik (1) Acidi piruvik (1) Acidofil (1) Acute mitral regurgitation (1) Acute pericarditis (2) Adaptimi (1) Adelina Mamaqi (4) Adem Gajtani (2) Adem Jashari (3) Adem Ramadani (2) Adenohipofiza (1) Adenokarcinoma (1) Adenoma (1) Adeti (1) Adoleshenca (1) Adolf Hitler (1) Adoptimi (1) Adrenalina (1) Adresa (32) Adsense (3) Aerob (1) Aeroplani (1) Afarizmi (1) Afazia (2) Afazia motorike (1) Afazia përçuese (1) Afazia senzorike (1) Afekti (1) Afërdita (2) Afonia (1) Aforizma (3) Afrika (2) Afta (1) Afёrdita (1) Ag Apolloni (3) AgBiMed (1) Agjentët ekonomik (1) Agjentët infektivë (1) Agjerimi (6) Agjërimi (2) Agnesa Mahalla (6) Agnozioni (1) Agon Bislimi (7) Agrafia (1) Ahireti (1) Ahmedizmi (1) AIDS (11) Ajri (3) Akarcidet (1) AKI (3) Akilia (1) Akiloza (1) Aknemia (1) Aknet (2) Akomia (1) Akondroplazia (1) Akor (1) Akorea (1) Akoria (1) Akralis (1) Akranestezia (1) Akrastezia (1) Akrepi (1) Akromatizmi (1) Akromatociti (1) Akromatopsia (1) Akromatoza (1) Aksidentet e trafikut (3) Aksidenti (1) Aktinidet (1) Aktori (1) Aktrimi (1) Akulli (1) Akullorja (1) Akupunktura (1) Albatros Rexhaj (1) Albatrosi (3) Alber Kamy (1) Albin Kurti (1) Albumina (1) Aldosteroni (1) Alegoria (2) Alergjeni (1) Alergjia (2) Alergologjia (1) Alfabeti (1) Alfentanili (1) Algat (1) Algat blu te gjelbra (2) Algoritmi (1) Ali Asllani (2) Ali Pasha (1) Ali Podrimja (4) Aliazhet e hekurit (3) Aliazhi (1) Alibia (1) Alienët (2) Aliteracioni (1) Alkoolet (1) Allahu (2) Almedin Ejupi (2) Alpet Shqiptare (1) Alpha-blockers (1) Alternatori (1) Altin Cekodhima (1) Altruizmi (3) Alveolet (1) Ambasada (2) Ambulatory blood pressure recording (1) Amerika Jugore (2) Amerika Veriore (2) Amilaza (1) Amiloidoza (2) Amin (1) Aminat biogjene (1) Aminoacidet (2) Amoniaku (1) Amplituda (1) Amputacioni (1) Anafaza (1) Anafillaksa (1) Anafora (1) Analiza (11) Analiza dhe komenti i poezisë ''Albatrosi'' të Sharl Bodlerit (1) Analiza e dramës ''Cuca e maleve'' (1) Analiza e dramës ''Emira'' (2) Analiza e dramës ''Gof'' (1) Analiza e dramës ''Varri i qyqes'' (1) Analiza e komedisë ''Bretkosat'' (1) Analiza e komedisë ''Shumë zhurmë për asgjë'' (1) Analiza e komedisë ''Zogjtë'' (1) Analiza e novelës ''Plaku dhe deti'' (1) Analiza e poemës '' Çajld Haroldi'' (1) Analiza e poemës '' Erveheja'' (1) Analiza e poemës '' Liria'' (1) Analiza e poemës '' Scodra'' (1) Analiza e poemës '' Serafina Topia'' (1) Analiza e poemës ''Andrra e jetës Zoga'' (1) Analiza e poemës ''Bukuria'' (1) Analiza e poemës ''Eneida'' (1) Analiza e poemës ''Garda Krutane'' (1) Analiza e poemës ''I tretuni'' (1) Analiza e poemës ''Iliada'' (1) Analiza e poemës ''Kënga e Sprasme e Balës'' (1) Analiza e poemës ''Lissus'' (1) Analiza e poemës ''Odisea'' (1) Analiza e poemës ''Te dheu i huaj'' (1) Analiza e poemës ''Vaji i bylbylit'' (1) Analiza e poemës Bagëti e Bujqësi'' (1) Analiza e poezisë ''Paraja'' të Hasan Zyko Kamberit (1) Analiza e poezisë së Ali Podrimjes (1) Analiza e poezisë së Azem Shkrelit (1) Analiza e poezisë së Din Mehmetit (1) Analiza e poezisë së Pablo Nerudës (1) Analiza e romanit '' Bardha e Temalit'' (1) Analiza e romanit '' Dikush më buzëqeshte'' (1) Analiza e romanit '' I huaji'' (1) Analiza e romanit '' Lufta dhe paqja'' (1) Analiza e romanit '' Xha Gorio'' (1) Analiza e romanit ''Don Kishoti'' - Miguel Servantes (1) Analiza e romanit ''Era dhe Lisi'' (1) Analiza e romanit ''Gjenerali i ushtrisë së vdekur'' (1) Analiza e romanit ''Karvani i bardhë'' (1) Analiza e romanit ''Kështjella'' (1) Analiza e romanit ''Kronikë në gur'' (2) Analiza e romanit ''Lumi i vdekur'' (1) Analiza e romanit ''Njeriu me top'' (1) Analiza e romanit ''Oh'' (1) Analiza e romanit ''Para Agimit'' (1) Analiza e romanit ''Përsëri në këmbë'' (1) Analiza e romanit ''Piramida'' (1) Analiza e romanit ''Rruga e shtëpisë sime'' (1) Analiza e romanit ''Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo'' (1) Analiza e romanit ''Viti i mbrapshtë'' (1) Analiza e tragjedisë ''Hamleti'' - William Shakespeare (1) Analiza e tragjedisë ''Mbreti Lir'' (1) Analiza e tragjedisë ''Persët'' (1) Analiza e tregimit ''Kukulla të ngrira'' (1) Analiza e veprave të Ali Podrimjes (1) Analiza e veprave të Anton Pashkut (1) Analiza e veprave të Sharl Bodlerit (1) Analiza e veprës '' Prometeu i mbërthyer'' (2) Analiza e veprës ''Epi i Gilgameshit'' (1) Analiza e veprës ''Komedia Hyjnore'' (1) Analiza e veprës ''Shqipëria Çka qenë (1) Analiza e veprës ''Vdekja më vjen prej syve të tillë'' (1) Analiza e veprës ''Zani i zemrës'' (1) Analiza letrare (155) Analizatoret (1) Anamorava (1) Anasarka (1) Anatoksina (1) Anatomia (128) Anatomia patologjike (5) Anatria (1) Andon Zako Çajupi (7) Androgjenet (1) Andromeda (1) Andrra e jetës Zoga (1) Anekdota (2) Anekdotat (2) Anemia (1) Anemia mikrocitare hipokrome (1) Anemia pernicioze (1) Anesteziologjia (19) Aneurizma (1) Angina pectoris (10) Angina pektoris (1) Angiografia cerebrale (1) Angioplasty (1) Anijet (1) Anijet kozmike (1) Animacione (1) Animizmi (1) Anionet (2) Anketa (1) Ankthi (1) Anomalia (1) Anomalite e refraktimit (4) Anomaloskopi (1) Antarktida (2) Antibiotikët (1) Antibioza (1) Anticoagulants (1) Antidiabetiket oral (2) Antidiaroikët (1) Antidot (1) Antiemetikët (1) Antigjenet (3) Antioksidant (1) Antisepsa (1) Antisteriliteti (1) Antiteza (2) Antitrupat (2) Anton Pashku (6) Anton Santori (1) Antonimet (1) Antraksi (1) Antropometria (1) Antroponoza (1) Antropozoonoza (1) Anuria (1) Anza e Henleut (2) Aortic and mitral valve disease (1) Aortic coarctation (2) Aortic regurgitation (2) Aortic sclerosis (1) Aortic stenosis (6) Aparatet e anijeve kozmike (1) Aparatet elektrotermike (1) Aparati jukstaglomerular (1) Apele per ndihme (1) Apex beat (1) Apnea (1) Apoptoza (1) Apostrofa (1) Apraksia (4) Arabët (2) Argëtimi (1) Ari (1) Aristoteli (1) Aristrokracia (1) Ariu (2) Arkiva (30) Aroma (1) Arseniku (1) Arshi (1) Arsimi (2) Arsimimi shëndetësor (1) Arteria (1) Arterioskleroza (3) Artikulacioni (1) Artiola (1) Asdreni (5) Asepsa (1) Ashensori (1) Asidenti (2) Asonaca (1) Aspergilloza (1) Astenosfera (1) Asteroidi (1) Astigmatizmi (1) Astrit Lulushi (1) Atdheu (3) Ateizmi (1) Atelektaza (2) Ateromatoza (1) Ateroskleroza (4) Atmosfera (2) Atomet (4) Atomi (3) Atrial fibrillation (7) Atrial septal defect (7) Atrofia (3) Atrofia e bulbusit (1) Australia (2) Austria (1) Autizmi (7) Autobiografia (1) Autobusi (1) Autochthonous (1) Autoimuniteti (1) Autokracia (1) Automobili (1) Autopsia (2) Autosaldues (1) Autoshkolla (21) Autovaksina (1) Avaz (1) Avirulenca (1) Avni Tafili (17) Avulli (1) Azia (2) Baba (3) Bacterial endocarditis (3) Bagëti e bujqësi (4) Bajram Curri (1) Bajrami (1) Bakri (11) Bakteremia (1) Bakteret (7) Balanitis (1) Balena (1) Baleti (1) Balistika (2) Balistika e jashtme (1) Balistika kriminalistike (1) Ballkani (1) Balloon valvuloplasty (1) Bankat (1) Banori dhe shpresa e tij (1) Barcoleta (6) Bari (1) Barnat (7) Barnat antikanceroze (1) Barnat ekpektorante (1) Barnat kundër motilitetit (1) Barnat kunder ulqeres peptike (1) Barnat kunder vjelljes (1) Bashkëtingëlloret (1) Bashkëtinglloret (1) Bashkia (1) Bebeza (2) Bedri Dedja (1) Beduinët (1) Behgjet Pacolli (1) Bekir Halimi (24) Bërrylat (1) Bërthama (2) Besa - Besë (1) Besa e Konstandinit (1) Besim Muhadri (1) Besimet monoteiste (1) Besimi (1) Beta-blockers (1) Biandria (2) Bibliografia (1) Bicikleta (1) Bifurkacioni (1) Big Bangu (1) Bigamia (2) Bilal Golemi (1) Bilal Xhaferri (1) Bimet (1) Bimët e gjelbra (1) Biocenoza (1) Biocenozat (1) Biofizika (1) Biografia (82) Biokimia (45) Biokimia klinike (1) Biologji test (192) Biologjia (46) Biologjia molekulare (2) Bioprosthetic valve (1) Biosfera (1) Biosistematika (1) Biotopet (2) Biznesi (1) Bjeshkët e Nemuna (1) Blalock-Taussig shunt (1) Blej (3) Bleta (2) Bllokatoret e receptoreve H2 histaminike (1) Bodrumi (1) Bomba atomike (1) Bomba me hidrogjen (1) Bora (4) Borgjezi fisnik (1) Borgjezia (1) Borxhi (1) Bradikardia (1) Bregdeti (1) Brenga (1) Breshka (1) Bretkosa (2) Brikenë Meha (1) Bronkiolet (1) Bronkopneumonia (1) Brucelloza (2) Budizmi (1) Bufi (1) Bujku (1) Bukuria (1) Bukuroshja e Fjetur (1) Buqja (1) Burimi i infeksionit (1) c (1) Ç’u Mbush Mali (1) Çajld Haroldi (1) Calcium channel blockers (1) Calor (1) Çamëria (1) Cardiac defibrillators (1) Cardiology (74) Çarls Dikens (1) Carotid artery pulsations (1) CEFTA (1) Çeliku (2) Celuliti i orbites (1) Celuloza (3) Centralet elektrike (2) Çështë dhe Çdo të bëhet'' (1) CGI animation (1) Chest pain (1) Choki (1) Choroidal neovascularization (1) Chronic mitral regurgitation (1) Chronotropic incompetence (1) Ciankobalamina (1) Cigarja (1) Cikli kardiak (1) Cikli pentozik (1) Cikloni (1) Ciklopegjiket (1) Cilësia (1) Cirroza (6) Ciruset (1) Citati (1) Citoliza (1) Citoplazma (3) Çka është Seuli? (1) Coarctation of aorta (2) Collapsing pulse (1) Complications of infective endocarditis (1) Complications of prosthetic valves (1) Congenital heart diseases (1) Constrictive pericarditis (4) Continuous murmurs (1) Copat e huaja (2) Copat e huaja intrabulbare (4) Copat e huaja metalike ne korne (1) Copat e huaja ne korne (2) Cor bovinum (1) Corpus callosum (3) Corpus uteri (1) Cuca e maleve (2) Cunami (1) Cyanosis (1) Daja (1) Dakriocistiti (4) Dakriocistiti akut flegmonoz (2) Daktiloskopia (3) Dallendyshet (2) Daltonizmi (1) Daniel Defo (1) Dante Aligeri (3) Dante Aligieri (1) Dantroleni (6) Dardha (1) Dashuria (4) Daut Demaku (9) definicione (2) Degradimi (1) Dekameroni (1) Dekanati (1) Dekarboksilimi (1) Dekarboksilimi i aminoacideve (1) Deluzioni (1) Demografia (3) Demokracia (2) Demonet (1) Dendesia (1) Depedikulimi (1) Depresioni (1) Deratizimi (1) Derdhja (1) Dermatologjia (27) Dermatophyta inguinalis (1) Dëshirë e vërtetë e shqiptarëve (1) Dëshmorët (1) Determinantat antigjenike (1) Deti (2) Dextrocardia (1) Dezaminimi (1) Dezinfektimi (1) Dhelpra (1) Dhembet (1) Dhëmbët (1) Dhimitër Xhuvani (1) Diabeti (22) Diagnoza (9) Dialektet (1) Dialektet e gjuhës shqipe (1) Dialekti (1) Dialektizmat (1) Dialog (2) Dialogu (1) Diastolic dysfunction (1) Diateza (1) Dielli (5) Dieta (5) Diftongjet (1) Difuzioni (1) Digital Kosovo (5) Dijet e njerëzve të mëdhenj (1) Dijetaret (1) Diktatura (1) Dikush më buzëqeshte (1) Dimri (6) Din Mehmeti (1) Diseksioni (1) Dispraksia (1) Distilimi (1) Distribuimi (1) Distrofia yndyrore (2) Dita e Xhuma (1) Ditari (1) Dituria (1) Diuretics (1) Diureza (3) Divertikuloza e zorrës së trashë (1) Dizuria (1) Djali (1) Djali Shqiptar (1) Djalli (2) Doket (1) Doktrina e Krishtenë (1) Dokumentet (1) Dollari (1) Dolor (1) Don Kishoti (2) Don Zhuani (1) Dosjet (2) Dozat (1) Dozimi (2) Dr. Agon Bislimi (2) Dr. Driton Ferizi (1) Dr. Gëzim Galiqi (1) Dr. Imri Vishi (1) Drama (5) Dramatika (1) Drejtësia (1) Dreri (1) Dressler's syndrome (1) Drini i Bardhë (1) Drita në zemër (1) Dritëro Agolli (8) Drogat (4) Druri (27) Drusen (1) Dua (53) Duart (1) Ductus arteriosus (1) Duhani (20) Dukuria kimike (2) Durimi (1) Durimi dyfytyrësh (1) Dusk Drive (1) Dyshimi (2) E drejta civile (3) E-Biznesi (1) Earn Money (3) Ebu Hanife (1) Echinococcus granulosus (1) Edema (3) Edema angioneurotike (3) Edema e kornese (1) Edmond de Amiçis (2) Edukata (1) Edukimi sanitar (1) Edukimi shëndetsor (1) Efektet anesore (3) Efikasiteti diagnostik (1) Efikasiteti terapeutik (1) Egzogamia (2) Eideza (1) Eisenmenger complex (1) Eisenmenger syndrome (3) Ejection click (1) Ekologjia (2) Ekonomia (145) Ekonomiksi (3) Eksperimenti (1) Ekstraneti (1) Eksudati (2) Ekzaminimi (4) Ekzfotalmometri (1) Elegjia (2) Elektroencefalografia (1) Elektroforeza (2) Elektrolitët (2) Elektroliza (1) Elektromiografia (1) Elektromotori (1) Elektronegativiteti (1) Elektronet (1) Elementet e bllokut (1) Elementet kalimtare (2) Elementet kimike (1) Elementet Letrare (7) Eliminimi (1) Emancipimi (1) Emancipimi i femrës (1) Emanetu Feridetun (1) Embolia (4) Embolia e arteries qendrore te retines (3) Embolusi (1) Embrioni (2) Emfizema (1) Emfizema subkutane (1) Eminem (1) Emra Shqip (2) Emrat (1) Emrat abstraktë (2) Emrat e përgjithshëm (3) Emrat e përveçëm (3) Emrat konkretë (2) Emri (11) Emri i përgjithshëm (1) Emri i përveçëm (1) Ena e gjakut (1) Encefalopatia (1) Endemia (1) Enderr (2) Enderrat (14) Endocarditis (1) Endogamia (2) Endokrinologjia (1) Endometriumi (2) Endotendineum (1) Eneida (1) Energjia (4) Enët e gjakut (1) Enflurani (3) Enis Presheva (1) Enkelejd Lamaj (1) Entropia (1) Enukleacioni i syrit (2) Enumeracioni (1) Enver Gjergjqeku (1) Enver Robelli (1) Enzimet (2) Epanastrofea (1) Epi i Gilgameshit (2) Epidemia (1) Epidemiologjia (22) Epiderma (1) Epidermophytia inguinalis (1) Epiglotisi (1) Epika (1) Epilepsia (5) Epiteli (3) Epiteli shumeshtresor i sheshte (2) Epitendineum (1) Epiteti (1) Epithalamus (1) Epitopet (1) Epoka (1) Epshet. Uria (1) Epshi (1) Eqrem Çabej (1) Era (2) Eradikimi (1) Erb's point (1) Eritroblastoza fetale (3) Eritrocitet (5) Ernest Hemingway (1) Ernest Koliqi (1) Ernesto Sabato (1) Erozioni (1) Erozioni i kornese (3) Ersilja Çeli (4) Ervehaja (1) Esad Mekuli (2) Esat Stavileci (1) Ese (127) Ese per 17 shkurtin (1) Ese per 28 nentorin (2) Ese per 8 marsin (1) Ese per Arsimin (1) Ese per atdheun (2) Ese per dashuri (1) Ese për dashurinë (2) Ese per dimrin (1) Ese per durimin (1) Ese per familjen (2) Ese per femijet (2) Ese per leximin (2) Ese per librin (2) Ese për nënën (1) Ese per pranveren (5) Ese për pushimet verore (1) Ese per pushtetin (1) Ese per shkollen (1) Ese per shokun (1) Ese per veren (1) Eseja (1) Eshtrat (2) Eskili (2) Essay (8) Estrogjenet (1) Estrogjeni (3) Ethet (2) Ethet hemorragjike Krime-Kongo (7) Etika (1) Etika Islame (1) Etiologjia (25) Etja (1) Etleva Durmishi (1) Etnija (2) Etnografia (1) Eufemizmi (1) Euro (1) Evakuimi (1) Evropa (2) Ezani (3) Ezani më i mrekullueshëm i Bilalit (1) Fabula (10) Facebook (5) Fadil Maloku (3) Fagocitoza (2) Faik Konica (4) Fakte Historike (6) Fakte shkencore (15) Faktoret e rrezikut (2) Fakulteti (1) Falja (1) Falja e namazit (11) Fallot's tetralogy (5) Familja (5) Familja patriarkale (1) Fan Noli (3) Fantazmat (1) Faqe (284) Faqet e institucioneve të Kosovës (1) Faringu (1) Farkëtimi (1) Farmakodinamika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (69) Fatet (1) Faton Bislimi (2) Fatos Arapi (2) Fauna (1) Febris continua (1) Febris intermitens (1) Febris recurens (1) Febris remitens (1) Febris undulans (1) Federata Mikroneziane (1) Feja (7) Feja Islame (793) Fejesa (1) Fejzi Bojku (1) Fekonditeti (1) Fëmija (1) Femijet (2) Femra (4) Femrat (1) Fenilketonuria (2) Fenotipi (1) Feokromocitoma (1) Ferizaj (1) Fertiliteti (1) Festa e shkollës (1) Fetishizmi (1) Fetva (1) Figura e krahasimit (2) Figurat Letrare (41) Fijet asociative (1) Filip Shiroka (4) Filma (46) Filma me titra shqip (7) Filmi (10) Filmofil Group (1) Filtrimi (1) Filtrimi glomerular (1) Fimoza (1) Firma (2) Fisi (1) Fisnik Ismaili (1) Fistula (1) Fitim Uka (1) Fito leke (5) Fito Para (11) Fito trafik (1) Fizika (7) Fizika Kuantike (1) Fiziologjia (83) Fiziologjia Patologjike (73) Fjala (2) Fjale te urta (10) Fjalë të urta (1) Fjale te urta Islame (2) Fjale te urta per ambicjen (1) Fjale te urta per besimin (1) Fjale te urta per vellaun (1) Fjale te urta per vullnetin (1) Fjale te urta per zhgenjimin (1) Fjalët e parme (1) Fjalët e përbëra (1) Fjalët e qiririt (2) Fjalët e urta (3) Fjalët jo të parme (1) Fjali të përbëra me bashkërenditje veçuese (1) Fjalia (7) Fjalia dëftore (2) Fjalia dëshirore (2) Fjalia e përbërë (7) Fjalia e thjeshtë (1) Fjalia nxitëse (2) Fjalia pyetëse (2) Fjalia thirrmore (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje (5) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje kundërshtuese (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje përmbyllëse (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje veçuese (1) Fjalitë e përbëra me nënrenditje (1) Fjalor (3) Fjalor Anglisht Shqip (2) Fjalor shqip arabisht (1) Fjalori (96) Fjalori frengjisht shqip (1) Flagranca (1) Flamuri (3) Flavoproteinat (1) Flebiti (1) Flegmona (2) Flegmona e kapakeve (1) Flegmona e orbites (4) Flora (1) Flora Brovina (4) Fluoresceina (1) Fluori (1) Flutura (1) Fluturaket (1) Fluturimet ne hapesire (1) Fobia (3) Folja (6) Folklori (1) Folkodina (1) Fonema (1) Fonemat (1) Fonetika (1) Fonologjia (1) Forca e frenimit ne rrota (1) Forma (1) Format farmaceutike (2) Formatizimi i kompjuterit (1) Formula strukturore (1) Forumi i Te Rinjve Muslimane (3) Fosfori (1) Fosilet (2) Foto (63) Fotokoagulimi me laser (1) Fragment (1) Fragmente (1) Franca (1) Françesko Petrarka (1) Frekuenca (1) Frekuenca e punes se zemres (1) Frenat me disk (1) Fridrih Niçe (1) Fridrih Shiler (1) Friedreich's ataxia (1) Frutat (1) Frymëmarrja indore (2) Fshatari (1) Fumigacioni (1) Fun (4) Functio laesa (1) Fundusi i syrit (1) Funksioni (10) Fuqia (1) Fusha kortikale motorike e të folurit (1) Fusha leksikore (1) Fusha magnetike (1) Fusha primare motorike (1) Fusha vizive (2) Fusnota (1) Futbolli (1) Fyell' i Bariut (1) Gabriel Garsia Markez (1) Galaktika (1) Gallavardin phenomenon (1) Gallbladder (1) Gamaglobulinat (1) Gangrena (2) Gaqo Bushaka (1) Garda Krutane (1) Gaspër Pali (1) Gastriti (2) Gastrulimi (1) Gavril Dara (1) Gavril Dara i Riu (1) Gazeta (1) Gazetari (2) Gazrat (1) Gezim Kelmendi (7) Gëzim Kelmendi (1) Gihti (1) Gingivostomatiti herpetik (1) Giza (2) Gjahu (1) Gjakderdhja (5) Gjaku (19) Gjarpëri (1) Gjedhi (1) Gjëegjëzat (1) Gjendja flagrante (1) Gjendja urgjente (1) Gjenerale (45) Gjenerali i ushtrise se vdekur (2) Gjenet (8) Gjenetika (1) Gjeni (1) Gjenotipi (1) Gjeografi (82) Gjeografi test (161) Gjeravica (2) Gjergj Fishta (2) Gjinekologjia (15) Gjinia (1) Gjinia asjanëse e emrit (1) Gjinia dramatike (1) Gjinia e emrit (1) Gjinia epike (1) Gjinia lirike (1) Gjirafa (1) Gjitaret (1) Gjitarët (1) Gjithësia (2) Gjon Buzuku (1) Gjuha (4) Gjuha angleze (1) Gjuha arabe (1) Gjuha artistike (1) Gjuha dhe Letersia (2) Gjuha e folur (1) Gjuha e shkruar (1) Gjuha gjermane (48) Gjuha italiane (1) Gjuha jonë (2) Gjuha Shqipe (253) Gjuhë dhe letërsi (4) Gjuhë shqipe dhe Letërsi (60) Gjumi (3) Gjykata (1) Gjykimi (1) Gjyshja (2) Glaukoma (19) Glaukoma kongjenitale (1) Glaukoma neovaskulare (4) Glicerina (1) Glomeruli renal (2) Glomerulonefriti (1) Glukoza (3) Goca e detit (1) Goja (1) Gomari (1) Gostia (1) Gradacioni (1) Gramatika (27) Granulocitet (1) Granulomes sifilitike (1) Gripi (6) Grupe (2) Grupet e zanoreve (1) Grupet shoqërore (1) Grupi i gjakut (1) Guljelmo Markoni (1) Gunga (1) Gurët e Kilit (1) Guri i Bardhë (1) Gus (1) Gusha endemike (1) HAARP (1) Hadithe (120) Hadithe per diten e Xhuma (1) Hadithe per vdekjen (1) Hajla (1) Hakeri (1) Haki Stërmilli (1) Halazioni (1) Halid El-Beker (1) Halil Xani (1) Halucinacionet (2) Hamleti (2) Haptenet (1) Haqif Ibrahimi (2) Hartim per librin (1) Hartim per pranveren (2) Hartim per shokun (1) Hartime (54) Hartime Ese per pavaresine (2) Hartime per leximin (1) Hasan El-Basriu (3) Hasan Prishtina (1) Hasan Zyko Kamberi (1) Havarixhet (1) Head lice (2) Heart sound (2) Heart transplantation (1) Hekuri (7) Helicobacter pylori (1) Helikazat (1) Helminet (1) Hematologjia (2) Hematoma (1) Hematoma epidurale (1) Hematoma retrobulbare (1) Hematoma subdurale (1) Hematoma traumatike e kapakeve (1) Hemiplegia (1) Hemoftalmusi (2) Hemoglobina (1) Hemokultura (1) Hemoliza (1) Hemoragjia (2) Hemorragjia subarahinoidale (1) Hemostaza (1) Hëna (2) Heparin (1) Hepatitet (1) Hepatiti B (1) Hepatojugular reflux (1) Hermann Hesse (1) Hernia inguinale (1) Herpesi Labial (1) Hidrocefalusi (1) Hidrocentralet (1) Hidrogjeni (1) Hidroliza (1) Hifema (9) Hifema traumatike (1) Hijalinoza (2) Hil Mosi (2) Himni (1) Himni i Flamurit (1) Hiperbola (4) Hiperemia (1) Hiperemia aktive (1) Hiperemia pasive (1) Hipermetropia (2) Hiperplazia (1) Hipertensioni arterial (3) Hipertermia (1) Hipertermia malinje (1) Hipertrofia (3) Hipervitaminoza (1) Hipervitaminoza D (1) Hipoalbuminemia (1) Hipofiza (2) Hipoglikemia (1) Hipokriti (1) Hipokrizia (1) Hipoksia (1) Hipostenuria (1) Hipotalamusi (3) Hipotensioni arterial (1) Hipotermia (1) Hipoteza (1) Hipovitaminoza A (1) Hipovitaminoza C (1) Hipovitaminozat (1) Histamina (2) Histologjia (68) Histoplazmoza (1) Historia (71) Historia e Skënderbeut (1) Hivi (9) Hixhame (1) Holiday heart syndrome (1) Holografia (1) Holt-Oram syndrome (1) Homeostaza (2) Homeri (3) Homonimet (2) Honore de Balzak (2) Hordeolumi (1) Hormonet (3) Horoskopi (1) Hosting (1) Humanizmi (2) Humbja akute e te parit (1) Humbja e peshes (1) Humbja e te pamurit (1) Humor (30) Hurmet (1) Hutbeja lamtumirëse e Pejgamberit a.s (1) Hypertension (8) Hypertrophic cardiomyopathy (4) Hypospadia (1) I dashuri atdhe (1) I huaji (1) I sëmuri imagjinar (1) I tretuni (1) Ibën Abasi (1) Ibën Kajimi (1) Ibrahim Rugova (2) Ideja e veprёs letrare (1) Iftari (1) Ilaçet (1) Ilahi (2) Iliada (2) Iljasa Salihu (19) Iluminati (1) Imam Ibn Kajimi (2) Imam Shafiu (1) Imigrimi (2) Immanuel Kant (1) Imri Vishi (3) Imuniteti (4) Imuniteti humoral (1) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imunodeficienca (1) Imunogjenet (2) Imunologjia (13) Imunosupresoret (1) Incesti (1) Indet (3) Indet e buta (1) Indet e thella (1) Indi (1) Indi kercor (1) Indi kockor (1) Indi nënlëkuror (1) Indi nervor (1) Indications (2) Indications for valve replacement (1) Indikacionet (8) Individi (1) Induksioni magnetik (1) Infarkti (7) Infarkti miokardial (1) Infective endocarditis (4) Infeksioni (5) Infeksioni intrabulbar (1) Infeksioni kriptogjen (1) Infertiliteti (1) Inflamacioni (12) Informacionet (1) Informata (2829) Informatat (2) Informatika (59) information (63) Inhalimi (1) Inhibitoret e pompes proteinike (1) Injektimi (1) Inkubacioni (2) Insuficienca (1) Insuficienca e zemrës (1) Insuficienca hepatike (1) Insuficienca kronike renale (1) Insuficienca renale (1) Insula (1) Insulina (3) Insulti cerebral (1) Integumenti (1) Internal Medicine (208) Interneti (8) Internimi (1) Intervista (1) Intonacioni (1) Intraneti (1) Intubimi (1) Inversioni (1) Investimet (1) Irfan Jahiu (2) Irfan Salihu (10) Iridocikliti (6) Iridocikliti fibrinopurulent (1) Iridocikliti hipertenziv (1) Iridocikliti serofibrinoz (1) Iridocikliti seroz (1) Iridodializa (1) Iriqi (1) Irisi (1) Ironia (1) Islami (8) Islamizmi (1) Ismail Kadare (27) Ismail Qemali (1) Italia (1) Izopreni (1) Izostenuria (1) Izraeli (1) Jakov Xoxa (3) Jakup Hasipi (1) Jakup Krasniqi (1) Jejunumi (1) Jerusalemi (1) Jeta (5) Jeta e Profetit Muhamed a.s (1) Jeta e re (1) Jeta e varrit (1) Jeta pas vdekjes (2) Jetmir Jakupi (1) Jodidet (1) Jonet (4) Jonet e Ca (1) Josip Rela (1) Judaizmi (1) Jugular pulse (1) Jugular venous pulsations (3) Jupiteri (1) Juvenila (1) Kaçaniku (1) Kadmiumi (2) Kafeneja jonë (1) Kafka (1) Kaheksia (1) Kalcifikimi (1) Kalciumi (2) Kalifati Arab (1) Kaliumi (1) Kallëzimi popullor (1) Kallezuesi (1) Kallëzuesi (3) Kallëzuesori (1) Kamera (1) Kanali inguinal (1) Kanceri (4) Kanella (1) Kanioni (1) Kapaciteti vital (1) Kapsula e Bowmanit (1) Karakteri (1) Karbohidratet (1) Karboksilaza (1) Karburanti (2) Karcinoma (1) Kardiologjia (3) Karl Marx (1) Kartagener's syndrome (1) Kasta (1) Katarakta traumatike (1) Katarakti (2) Katekolaminat (1) Kationet (1) Kënaqësia (1) Kënga e mjellmës (1) Këngët e mbrëmjes (1) Këngët kreshnike (1) Keratitet (6) Keratometri (1) Kercat e laringut (1) Kerci (1) Kerci hialin (2) Kërkesa (2) Kërkesa postimesh nga vizitorët (1) Kërpudhat (1) Keshilla (187) Këshilla (194) Keshilla Islame (114) Keshilla Mjekesore (6) Keshilla Shendetesore (2) Këshillat e Llukmanit a.s (1) Kështjella (1) Ketoacidoza (1) Kim Mehmeti (1) Kimi (2) Kimia (27) Kinetozat (1) Kinina (1) Kirurgjia (35) Kitina (1) Klasicizmi (1) Klasicizmi francez (1) Klishe (1) Klizmat (1) Klorpropramidi (1) Kloruri i natriumit (1) Koaguli postmortal (1) Koagulimi (1) Kobalti (3) Kocka kompakte (1) Kockat (4) Kodi gjenetik (1) Kodi i Balave (1) Kognicioni (1) Koha (2) Koilonychia (1) Kokarboksilaza (1) Kolagjeni (2) Kolë Jakova (1) Kolera (4) Kolesteroli (5) Kollitja (1) Koma (2) Kombësia (1) Kombi (4) Komedia (3) Komedia Hyjnore (3) Komensalizmi (1) Komente (3) Komente letrare (24) Komente për poezi (16) Komentimi i ëndrrave (73) Komocionet (1) Kompetenca (1) Kompjuteri (1) Komplementi (2) Komplikimet (2) Komploti (1) Komponimet Helate (1) Komponimet kimike (1) Komponimet komplekse (5) Kompozicioni (3) Komuna (1) Komunikacioni rrugor (1) Komunikimi (3) Koncepti (1) Kondrocitet (1) Konflikti (1) Konflikti i Edipit (1) Kongresi i Alfabetit të gjuhës (1) Konina (1) Konjugimi (1) Konjuktiva (2) Konjuktiviti (4) Konjunktiva (1) Konjunktiva e fornikseve (1) Konjunktiva e kapakëve (1) Konjunktivi kronik (1) Konjunktiviti (3) Konjunktiviti alergjik (1) Konjunktiviti bakterial (3) Konjunktiviti epidemik (1) Konjunktiviti kronik (1) Konjunktiviti neonatal (1) Konjunktiviti vernal (2) Konstipacioni (1) Konstitucioni (4) Konsumi (1) Kontaksioni izotonik (1) Konteksti (1) Kontinentet (2) Kontinenti (1) Kontraceptivet oral (1) Kontraksionet e muskulit (1) Kontraksioni ekscentrik (1) Kontraksioni izometrik (1) Kontrasti (1) Kontuzioni i bulbusit (2) Kooperativat (1) Kopaoniku (1) Koprraci (2) Korbi (1) Koreografia (1) Korja e trurit te madh (2) Kornea (14) Korpuskuat renale (3) Korrupsioni (1) Korteksi i veshkes (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoli (1) Kosova (16) Kostoja (1) Kostoja shtesë (1) Kozmopolitizmi (1) Krahasimi (1) Krahina (1) Krijimi letrar (1) Kriminalistika (92) Krishterimi (1) Kristalet (1) Kristalizimi (1) Kriteret e Harvardit mbi vdekjen (1) Kritika Letrare (67) Kriza tireotoksike (1) Kromatina (1) Kromi (9) Kromozomet (3) Kronika (1) Kronikë në gur (2) Kryefjala (8) Kryeqyteti (10) Ksenofobia (1) Kseroderma (1) Kseroftalmia (1) Kuadri filmik (1) Kufiri etnik (1) Kufiri shtetëror (1) Kuize (18) Kuize nga Autoshkolla (4) Kujdesi (1) Kukulla (1) Kukulla ime (1) Kukulla të ngrira (1) Kultura (2) Kumanova (1) Kunderindikacionet (2) Kundrinori (7) Kundrinori i zhdrejtë (1) Kundrinori i zhdrejtë pa parafjalë (1) Kurani (4) Kurbeti (1) Kurime (2) Kuriozitete (46) Kuriozitete matematikore (1) Kush e solli Doruntinën (1) Kushtetuta (1) Kussmaul's sign (1) Kuvendi (1) Kuvendi i Arbërit (1) Laboratori i kimisë (1) Lahuta e Malcisë (1) Lajme (75) Lajmi (1) Lakimi (2) Lakimi i mbiemrit (1) Lakuriqi (1) Lamelat kockore (1) Lantanidet (1) Laparoskopia (1) Lapidari (1) Laringu (4) Lasgush Poradeci (3) Laura Fazliu (1) Laureta Gashi (11) Left ventricular systolic dysfunction (1) Legjenda (3) Leksikologjia (1) Leksiku (1) Lëkura (2) Lendimet kimike te syrit (3) Lendimet perforative (8) Lëngu brendaqelizor (1) Lengu cerebrospinal (8) Lengu trunoshpinor (8) Lëngun jashtëqelizor (1) Leo Tolstoy (2) Leomioma (1) Lepuri (4) Letargjia (1) Letersia (53) Letërsia (3) Letërsia arkaike (1) Letërsia greke (1) Letersia shqipe (2) Letra (1) Letra dashurie (1) Leukocitet (2) Leukoplastet (1) Levine's sign (1) Levirati (2) Levizja (1) Leximi (1) Lezionet paraneoplastike (1) Li-Fi (1) Libra (4) Libra shqip (14) Libraria (1) Libri (5) Libri i Autoshkollës (1) Lidheza (1) Lidhëzat (2) Lidhja (3) Lidhja e Kombeve (1) Lidhja e Prizrenit (1) Lidhja kovalente (1) Lidhjet kimike (2) Lidokaina (1) Ligatura e Stianusit (1) Ligjerata e drejte (1) Ligjërata e zhdrejtë (1) Ligjerata islame (1) Ligjet (1) Ligji i Arkimedit (1) Ligji i efektit (1) Ligji i Faradeit (1) Ligji i Paskalit (1) Ligji periodik (1) Likuiditeti (1) Limanet detare (1) Limfa (1) Limfocitet (1) Limfogranulatoza (1) Lindje (5) Lipaza (1) Liria (1) Lirika (1) Lissus (1) Litenshtajni (1) Litiumi (1) Litosfera (1) Litota (2) Liver (3) Llava (1) Llojet e kundrinorit (1) Llojet e transportit (1) Llojet e transportit tokesor (1) Llokman Hoxha (2) Lobi i veshkes (1) Lobusi renal (1) Lodhja (1) Logjika (1) Logo (1) Logopedia (7) Lojna (34) Lojra (4) Lokomotiva (1) Loni Papa (2) Lopa (1) Luan Starova (1) Luani (4) Luani dhe miu (1) Lufta (1) Lufta e Ftohtë (1) Lugaja (1) Lugina (1) Luigj Gurakuqi (1) Lukthi (1) Lule më lule (1) Lulet e verës (1) Luli i vocërr (1) Lulja e kripës (1) Lulzim Susuri (12) Lumi (2) Lumi i vdekur (1) Lumturia (4) Lutembacher syndrome (1) Lutje (46) Lyra (1) Macja (3) Macja në ëndërr (1) Macula densa (1) Maculopathy (1) Madhësit dalëse (1) Madhësit hyrëse (1) Magjia (3) Magjia e dashurisë (1) Magjistaret (3) Magma (1) Magnetofoni (1) Maja e Gjeravicës (1) Majmuni (1) Makbethi (1) Makina (1) Makroekonomia (2) Makroskopia (1) Maksim Gorki (1) Malaria (1) Malet e Koritnikut (1) Malet e Gollakut (1) Malet e Sharrit (1) Malet mollake (1) Mali (1) Mali i Kopaonikut (1) Mali i Rogoznës (1) Malli i atdheut (1) Mallkime (1) Maltusi (1) Mangani (8) Maqedonia (1) Marantic endocarditis (1) Marigona (1) Marihuana (2) Marin Beçikemi (1) Marksi (1) Marksizmi kulturor (1) Marsi (3) Martesa (4) Martin Camaj (1) Masa (1) Masa atomike (1) Maska (1) Matematika (14) Materialet (1) Matriksi jashteqelizor (1) Matriksi kockor (2) Mbaresa (1) Mbaresat nervore (1) Mbeshtjellesi mielin (1) Mbiemri (9) Mbreti (3) Mbreti dhe Buburreci (1) Mbreti Lir (1) Mbroni fëmijët tuaj nga faqet Pornografike (1) Mbulesa (2) Meandrat lumore (1) Mediatoret kimik (1) Medicine (4) Medulla e veshkes (1) Medulla spinalis (1) Mehmedali Hoxha (1) Mehmet Bislimi (1) Mejoza (2) Melanina (5) Melanocitet (4) Mëlçia (2) Melqia (3) Membrana qelizore (2) Mëmëdheu (2) Mendime (118) Mendime Islame (1) Mendimi (1) Mendimi Pozitiv (6) Meningjet (1) Meningjiti (11) Menorragjia (1) Mercedes Benz (1) Merkuri (1) Merxhan Avdyli (1) Mesazh për maturantët (1) Meshari (1) Meshkujt (1) Mesime (6) Mesime nga Biologjia (2) Mesing (1) Meso Anglisht (3) Meso frengjisht (21) Meso Gjermanisht (104) Meso Holandisht (2) Meso Italisht (23) Mëso Italisht (1) Meso Japonisht (2) Meso Kinezisht (2) Meso Portugalisht (2) Mëso shqip (1) Meso Spanjollisht (2) Mesopotamia (2) Mesuesja (7) Mesyshi (1) Meta-analiza (1) Metabolizmi (3) Metafora (2) Metalet (5) Metalina (1) Metalurgjia (1) Metamorfoza (1) Metanoli (1) Metaplazia (1) Metastaza (2) Metathalamusi (1) Meteorologjia (1) Metionina (1) Metoda (1) Metoda historike (1) Metoda komparative (1) Metoda sociometrike (1) Metodat hulumtuese (2) Metonimi (1) Metonomi (1) Metrorragjia (1) Mexhid Yvejsi (2) Mezangiumi (1) Microsoft (2) Midriaza (1) Migjeni (7) Migrena (2) Migrimi (1) Miguel Servantes (1) Mihal Grameno (2) Mikorize (1) Mikrobiologjia (11) Mikroekonomia (1) Mikroorganizmat (2) Mikroskopia (1) Miku (3) Millosh Gjergj Nikolla (1) Mineralet (1) Miologjia (1) Miometriumi (1) Miopia (2) Miqesia (1) Mistere (74) Misticizmi (1) Mistika (1) Misvaku (1) Mitet (1) Miti (1) Mitokondriet (3) Mitologjia (1) Mitoza (1) Mitral regurgitation (4) Mitral stenosis (7) Mitral valve (1) Mitral valve prolapse (4) Mixed aortic lesions (1) Mizantropi (1) Mjekësi (286) Mjekesi familjare (6) Mjekësi fizikale me Rehabilitim (49) Mjekësi test (81) Mjekesia (12) Mjekësia (1) Mjekesia Interne (33) Mjekesia Islame (2) Mjekesia Urgjente (4) Mjekimi (17) Mjerimi (1) Mjetet transportuese (1) Modeli kejnsian (1) Molekula (1) Molieri (6) Molla (1) Mollë e ndaluar (1) Monarkia (1) Monetize your website (1) Monodrama (1) Monogamia (1) Monoksidi i karbonit (1) Monolog (1) Monologu i brendshëm (1) Monsunet (1) Morali (2) Morava e Binçes (1) Morena (2) Morena Taraku (1) Morfolologjia (1) Mortaliteti (3) Moshnimi demografik (1) Moti (1) Motiliteti (1) Motivi (1) Motivi i veprёs letrare (1) Motoneuroni i dytë (1) Motoneuroni periferik (1) Motra (1) Motra ime fisnike (1) Movies (1) Mprehtesia e te parit (1) Muhamed Kyçyku (1) Muhamedi a.s (2) Muhamet Kyçyku (1) Mukoza (1) Multimedia (2) Muri i vajit (1) Muri qelizor (1) Murlani (1) Mushkëritë (5) Muskujt (2) Muskujt e faringut (1) Mutacionet (2) Mutizmi akinetik (1) Muzika (1) Myocardial infarction (6) Mеnаxhimi (1) Nacionalizmi (3) Nacionalizmi klasik (1) Nacionalizmi nënkulturor (1) Nacionalizmi postkolonial (1) Naftalina (1) Nahija (1) Naim Frasheri (4) Naim Frashëri (10) Naim Frashёri (3) Namazi (15) Namazi i istihares (1) Napoleon Bonaparta (1) Napoleon Hill (1) Narcizmi (1) Narkoza (1) Nasa (2) Nata e Kadrit (3) Nata polare (1) Nataliteti (2) Natriumi (3) Natyra (3) Nazmi Rrahmani (2) Ndajfolja (5) Ndajfolja e mënyrës (1) Ndajfolja e sasisë (1) Ndajshtimi (1) Ndarja qelizore (1) Nderi (1) Ndërmarrjet (1) Ndërtesa (1) Ndihma (1) Ndihma e pare (6) Ndjekja (2) Ndjekja në ëndërr (2) Ndjenjat (1) Ndre Mjeda (9) Ndryshoje veten (2) Nefriti kronik (2) Nefrologjia (5) Nefroni (7) Nefroskleroza (3) Nekroza (5) Nekroza e konjuktives (1) Nena (4) Nëna (6) Neoplazma (6) Nepali (1) Nepotizmi (1) Neptuni (1) Nervat (2) Nervat kranial (2) Nervi facialis (1) Nervi trigeminus (2) Nervi trochlearis (1) Neurokirurgjia (2) Neurologjia (35) Neurologjia dhe Psikiatria (83) Neurology (19) Neuronet (2) Neuroni (2) Neurotransmiteri (1) Neurozat (4) Neurozat profesionale (1) Ngacmimet (1) Ngarkesa elektrike (1) Ngërçi (1) Ngjarje (4) Niacina (1) Nikeli (8) Nikola Tesla (1) Nikotina (2) Nikturia (1) Nimfomania (1) Ninulla (1) Nita (1) Nitroglicerina (1) Njëqind vjet vetmi (1) Njerëzit (1) Njeriu (5) Njeriu me top (1) Njesia (1) Njihu me hoxhallarët (1) Njoftimi (3) Nocioni (1) Noksat (1) Nomad (1) Nomadi (1) Noteri (1) Novela (3) Nucleus paraventricularis (1) Nukleotidet (1) Nukleus supraopticus (1) Numerori (2) Numërori (2) Numri atomik (2) Numri i emrave (1) Nxitimi (1) Nyja (1) Nyjëtimi (1) O sa bukuri ka tufa (1) Oaza (1) Obeziteti (1) Objekti i së drejtës civile (1) Objektivat makroekonomike (1) Obstruksioni limfatik (1) Oda e perparme (1) Odisea (2) Oferta (2) Oferta monetare (1) Oftalmia elektrike (3) Oftalmia simpatike (5) Oftalmologjia (166) Okisgjeni (1) Okluzioni i arteries qendrore te retines (4) Oksidet e bakrit (2) Oksidimi (1) Oksidoreduktimi (1) Oksigjeni (1) Oksihemoglobina (1) Oksitocina (1) Oktapodi (1) Olakizuria (1) Oligarkia (1) Oligodendrocitet (1) Oliguria (1) Oliver Twist (2) Ongsono (1) Onkologjia (3) Onomatopea (1) Operacioni (2) Ophthalmia neonatorum (1) Ophthalmology (20) Opinione (407) Ora inteligjente (1) Orbitalet atomike (1) Organelet qelizore (3) Organet e brendshme (1) Organet e frymëmarrjes (1) Organet foljore (1) Organi (2) Organizmat (1) Organizmat autotrofë (1) Organizmi (2) Orgazma (1) Orteku (1) Ortopedia dhe Traumatologjia (22) Oscar (1) Oscar Nominees (4) Osifikimi (1) Osifikimi endezmal (1) Osifikimi enkondral (1) Osmoza (1) Osteoblastet (1) Osteoklastet (1) Osteologjia (2) Osteonet (1) Osteoporoza (1) Otorinolaringologjia (3) Ozoni (1) Pablo Neruda (2) Pagjakësia (1) Palca e zgjatur (1) Palca kurrizore (2) Paleogjeografi (1) Palermo (1) Pankreasi (1) Pansystolic murmur over the precordium (1) Para agimit (1) Paracetamoli (3) Paradoksi (3) Parafimoza (1) Parafjala (3) Parafjalët (1) Paralelizmi figurativ (1) Parandalimi (4) Paranormale (2) Paraplegia (3) Paraplegjia (1) Parashikime (1) Parazitizmi (1) Parenkima (1) Paret (1) Pareza (1) Pareza e nervit trochlearis (1) Paronomazia (1) Parotiti (1) Partia politike (2) Pashko Vasa (1) Pashtriku (1) Pasqyra e të rrëfyemit (1) Pastërtia (1) Pasthirrma (4) Pasthirrmat (1) Pasuria (2) Pasurimi (1) Pathology of retinal detachment (1) Patologjia (115) Pavarësia (5) Pavarësia e Kosovës (3) PDA (1) Pedagogjia (1) Pediatria (1) Pediculosis (1) Pediculosis pubis (1) Pedologjia (1) Pedosfera (1) Pedoskopia (1) Pellagra (1) Pellgu (1) Pëllumbi (1) Pëllumbi i bardhë (1) Pentografi (1) Pepsina (1) Peptidoglikani (1) Për Mëmëdhenë (1) Përcaktori (1) Përceptimi (1) Peremrat (13) Përemrat dëftorë (3) Përemrat e pacaktuar (1) Përemrat lidhorë (3) Përemrat pronorë (1) Përemrat pyetës (3) Përemrat vetorë (1) Përemrat vetvetorë (1) Peremri (2) Përemri (4) Përemri pronor (2) Përemri vetor (1) Përemri vetvetor (1) Pericardium (1) Periflebiti i retines (1) Perifraza (1) Perimetria (1) Perioda (1) Periosti (1) Peristaltika (1) Permanent pacemaker (2) Permanent pacing in bradyarrhythmias (1) Përralla (14) Përrallat (1) Përrallëzat (1) Përsëri në këmbë (1) Përsëritja (1) Pershkrimi (1) Përshkrimi (1) Përshtatja (1) Personaliteti (1) Personazhet (1) Personazhi (1) Personifikimi (3) Përtej largësive (1) Perversioni (1) Pesha atomike (1) Pesha specifike (2) Pesha specifike e urinës (1) Peticioni (1) Petro Marko (5) Pezmatimi (1) Pharmacological treatment (1) Pharmacology (3) Photocoagulation (1) Pika në tru (1) Pikëçuditja (1) Pikëpyetja (1) Pilokarpina (2) Pioglitazoni (1) Piridoksali (1) Piridoksamina (1) Piridoksina (1) Pisha (1) Pjeset e ligjerates (3) Pjesët e ndryshueshme të ligjeratës (2) Pjesët e pandryshueshme të ligjeratës (2) Pjeseza (1) Pjesëza (1) Pjesëzat (2) Pjetër Budi (3) Placenta (2) Plaga lacerokontuzive e kapakeve (1) Plagjiatura (1) Plakja (1) Plaku (1) Plaku dhe deti (1) Planetet (2) Planetët (1) Planeti (1) Pleura (1) Pleuriti (1) Pllaja (1) Ploigjinia (1) Plumbi (9) Plutoni (2) Pluviografi (1) Pneumonia (1) Pneumotoraksi (1) Podagra (1) Podocitet (2) Poema (3) Poema e mjerimit (3) Poezi (293) Poezi dashurie (40) Poezi islame (77) Poezi per 1 qershorin (3) Poezi per 17 shkurtin (1) Poezi per 28 nentorin (5) Poezi për Adem Jasharin (2) Poezi per atdheun (1) Poezi per babain (1) Poezi per baletin (1) Poezi per bibloteken (1) Poezi per bletat (1) Poezi per boren (2) Poezi per dallendyshet (3) Poezi per dashuri (1) Poezi per detin (1) Poezi per dimrin (3) Poezi per diten e pare te shkolles (1) Poezi per elefantin (1) Poezi per femije (1) Poezi per flamurin (1) Poezi per gjyshen (2) Poezi per Kosoven (1) Poezi per kukulla (1) Poezi per lepurushin (1) Poezi per librin (2) Poezi per lirine (1) Poezi per lopen (1) Poezi per lulet (1) Poezi per lypsarin (1) Poezi per Migjenin (1) Poezi per motren (1) Poezi per nenen (2) Poezi per pavaresine e Kosoves (2) Poezi per pranveren (2) Poezi per pushimet dimerore (1) Poezi per Ramazanin (2) Poezi për Serbët (1) Poezi per shiun (1) Poezi per shkollen (2) Poezi per shoqen (1) Poezi per veren (1) Poezi per zogun (1) Poezi Qesharake (1) Poezia (10) Poezia lirike (4) Poezia mediative (1) Poezia patriotike (1) Poezia refleksive (1) Poezia satirike (1) Polakizuria (1) Poliandria (2) Policia (1) Policia Shkencore (1) Policitemia rubra vera (1) Poligamia (3) Polisedenti (2) Politika (1) Poliuria (1) Popullësia (6) Populli (5) Porcine heart valve (2) Porta hyrese (2) Portalet (1) Portet detare (1) Porti (1) Post-MI risk stratification (1) Postcardiotomy syndrome (1) Postime interesante (2) Postimet më të lexuara (1) Postimet sipas kategorive (1) Potenciali elektrik (1) Potenciali i aksionit (3) Potenciali i graduar (1) Potenciali i veprimit (2) Potenciali membranor (2) Pranvera (16) Presbiopia (1) Presja (1) Prilli i thyer (1) Prinzmetal's angina (1) Prizreni (1) Probleme matematikore (1) Procesi epidemik (1) Procesverbali (1) Profillaksa (1) Progestina (1) Programe dhe Libra islame (13) Programe shqip (21) Projekti (1) Prometeu i lidhur (1) Prometeu i mbërthyer (1) Promovimi shëndetësor (1) Propaganda shëndetsore (1) Propedeutika (1) Prostata (1) Prosthetic valve endocarditis (1) Proteinat (6) Protista (1) Protozoet (1) Proverba (4) Proverbat (1) Proza (4) Psikiatria (1) Psikodrama (1) Psikologji (16) Psikoza (4) Psikoza maniako depresive (1) Puferet (1) Pulëbardha (1) Pulmologjia (5) Pulmonary hypertension (6) Pulmonary stenosis (4) Punksioni lumbal (1) Pushteti (2) Pyetja retorike (1) Pyetje (2) Pyetje dhe Pergjigje (2) Pyetje nga Biologjia (3) Pyetje nga Kimia (67) Pyetje nga vizitorët (3) Pyetje-Pergjigje islame (7) Pyetjet retorike (2) Pytje (1) Qafa (1) Qamil Batalli (1) Qarqet e integruara (2) Qarqet e integruara analoge (1) Qarqet e integruara digjitale (1) Qelbi (1) Qeliza (29) Qeliza nervore (3) Qeliza prokariote (2) Qelizat Clara (1) Qelizat e maculae densa (1) Qelizat e Shvanit (1) Qelizat e tubulit proksimal (1) Qelizat jukstaglomerulare (1) Qelizat kaliciforme (1) Qelizat muskulare (1) Qelizat olfaktore (1) Qelizat osteogjene (1) Qendra apneustike (1) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qendra pneumotoksike (1) Qengji (1) Qeni (2) Qerbelaja (1) Qershia (2) Qeveria (1) Qeverisja (1) Qukapiku (1) Quotes (8) Rabini (1) Radiatio optica (1) Radiatio thalamica (1) Radikalet e lira të oksigjenit (1) Radio (1) Radiodrama (1) Radiokomunikimi (1) Radiologjia (4) Rajoni rural (1) Ramazani (13) Rapitful (5) Rasa (1) Rasat e emrit (2) Raste Klinike (4) Ratifikimi (1) Reaksionet berthamore (2) Reaksionet kimike (2) Realitete (1) Receptoret (2) Receptorët (1) Receptoret e dhembjes (1) Receptoret visceral (1) Recesioni (1) Receta Gatimi (1) Recitimi (1) Redunanca (1) Referate (50) Referati (1) Referenca (1) Referendumi (1) Reflekset (1) Refleksi i Babinskit (1) Regjisori (2) Rehabilitimi mjekesor (2) Reklamo biznesin tuaj (3) Relievi (1) Religjioni (1) Rendet (1) Renesanca (1) Rentgenografia (1) Reportazhi (2) Republika e Kosovës (2) Resurset ekonomike (1) Retë (1) Retencioni urinar (1) Retina (2) Retinal detachment (2) Retinal manifestations of AIDS (1) Retorika (1) Reumatologjia (1) Revista (2) Revolucioni (1) Rexhep Qosja (2) Rezistenca elektrike (1) Rheumatic heart disease (2) Riboflavina (1) Rifat Kukaj (2) Right ventricular infarction (1) Rilindasit (1) Rima (3) Ritmi (1) Rituali roman (1) Robert Martiko (1) Robert Ndrenika (1) Robinson Kruzo (1) Roboti (1) Roboti i lodhur (1) Roli (2) Romane satirike (1) Romani (10) romani aventurier (1) Romani fantastiko – shkencor (1) Rozafa (1) Rrahim Sadiku (1) Rrahman Dedaj (1) Rregullat (1) Rregullat e trafikut (1) Rrena (1) Rrethanori (10) Rrethanori i kohës (1) Rrethanori i mënyrës (1) Rrethanori i qëllimit (1) Rrethanori i sasisë (1) Rrethanori i shkakut (1) Rrethanori i vendit (1) Rrezet infra te kuqe (1) Rriqnat (1) Rritja (1) Rritja ekonomike (1) Rrjeti kompjuterik (1) Rrokja (1) Rrotat (1) Rrudhat (1) Rruga e shtëpisë sime (1) Rruget e frymemarrjes (1) Rruget e perhapjes (4) Rrushi (2) Rryma elektrike (6) Rrymat detare (1) Rubor (1) Rukje (1) Ruptura e bulbusit (1) Sa të dua Shqipëri (1) Sabri Hamiti (1) Sadaka (2) Saldimi (2) Sami Frashëri (3) Samire Spahiu (1) Saprofitizmi (1) Satelitet natyrore (1) Saturni (1) Scodra (1) Seborea (1) Seizmografi (1) Seizmologjia (1) Sekrecioni (1) Sekrete (2) Sekreti (1) Sekreti purulent (1) Seksi (5) Sekuenca filmike (1) Semiologjia (1) Semiotika (1) Sëmundja (2) Semundja inaparente (1) Sëmundja iskemike të zemrës (1) Semundja latente (1) Sëmundja ngjitëse (2) Semundja subklinike (1) Semundjet (2) Semundjet akute (1) Semundjet Infektive (66) Semundjet kongjenitale (1) Semundjet kronike (1) Senad Ramadani (4) Senile macular degeneration (1) Sepsa (1) Serbët (1) Seroprofilaksa (1) Serotonina (2) Serumi (1) Serumi antitetanik (1) Servodrejtuesi (1) Shaban Cakolli (4) Sharl Bodler (9) Sharri (1) Shefqet Krasniqi (3) Shehidi (1) Shejh Albani (2) Shejtani (1) Shekulli (1) Shendetesi (70) Shëndetësi (235) Shendeti (1) Shëndeti (3) Shenjat (3) Shenjat e komunikacionit (2) Shenjat e pikesimit (1) Shenjat e pikësimit (1) Shenjat e rrezikut (1) Shenjat e trafikut (1) Sheqeri (2) Sherbimet sekrete (2) Shevqet Musaraj (1) Shijat (1) Shiu (3) Shkallët e mbiemrit (1) Shkallëzimi (2) Shkarko (4) Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo (1) Shkenca (8) Shkijet (1) Shkolla (12) Shkrime (2) Shkrime islame (1) Shkrime nga Ag Apolloni (25) Shkrime nga Ben Apolloni (6) Shkronjat (1) Shmangia (1) Shoku (4) Shoku distributiv (1) Shoku hipovolemik (1) Shoku kardiogjen (1) Shoku obstruktiv (1) Shoqeri sekrete (1) Shoqëria (1) ShowBiz (3) Shpella e Dragobisë (1) Shpella e piratëve (1) Shpendet (2) Shpirti (2) Shporeti elektrik (1) Shprehjet frazeologjike (1) Shpretka (1) Shqip (2) Shqiperia (8) Shqipëria (5) Shqiponja (1) Shqiptarët (1) Shqiptaria (1) Shtatëzënia (1) Shtaza (1) Shteti (3) Shtresat e lëkurës (1) Shtypja e larte e gjakut (1) Shtypja hidrostatike (1) Shtypja koloide (1) Shumë zhurmë për asgjë (1) Shurdhimi (1) Shurdhimi konduktor (1) Shytat (1) SI (1) Sicilia (1) Sida (1) Sideroza e kornese (1) Sigi Janku (1) Sikur t'isha djalë (1) Simbioza (1) Simboli (1) Simboli kimik (3) Simptomat (1) Simptomat dhe shenjat (18) Simulimi (1) Sinan Hasani (1) Sindromi (1) Sindromi Di George (1) Sinektoda (1) Sinjalet (2) Sinjalet ndriçuese (1) Sinjali (2) Sinonimet (2) Sinopsisi (2) Sinqeriteti (1) Sintaksa (1) Sinus rhythm (1) Sionizmi (1) Sipërfaqja e Kosovës (1) Sistematika (1) Sistemet inteligjente te drejtimit te transportit (1) Sistemi (1) Sistemi diellor (5) Sistemi endokrin (1) Sistemi i drejtimit (1) Sistemi i komunikimit (1) Sistemi i transmisionit (1) Sistemi informatik (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi limbik (2) Sistemi nervor parasimatik (1) Sistemi nervor qendror (2) Sistemi periodik i elementeve (3) Sitemap (1) Sjellja (4) Skena (1) Skenari (2) Skenaristi (1) Skenografia (1) Skica (3) Skizofrenia (8) Sklera (1) Skleroza amiotrofike laterale (4) Skleroza multiple (3) Skorbuti (1) Skuqja (1) Sllavët (2) Sllavët e Jugut (2) Sllavët e Lindjes (1) Sllavët e Perendimit (1) Sociodrama (1) Sociologjia (96) Sokrati (1) Solstici (1) Soneti (1) Sororati (2) Sot (1) Spastic paraparesis (2) Spastrimi (1) Speleologjia (1) Spermatozoidet (1) Spiroketat (1) Spirometri (1) Spitali Rajonal i Ferizajit (1) Spitalizimi (1) Sporadiciteti (1) Sport (1) Sporti (3) Stepa (2) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Sterjo Spasse (4) Stili i shkrimtarit (1) Stina (1) Stinet (7) Stinët (2) Stokes-Adams syndrome (1) Stomaku (1) Stomatiti (1) Strabizmi (1) Strajca viteline (1) Stresi (2) Strofa (1) Studenti në shtëpi (1) Studime (1) Studimi i randomizuar (1) Studimi kohort (1) Studimi rast-kontroll (1) Studimi tranzverzal apo i terthorte (1) Subjekti (3) Sublimimi (1) Substanca (3) Substanca mutagjene (1) Substancat (1) Substancat kimike (1) Substancat klastogjene (1) Subthalamus (1) Suficienca (1) Sulfati i bakrit (1) Sulmi cerebral (1) Sulmi në tru (1) Sumerët (1) Sunete (1) Supravalvular stenosis (1) Surgery (1) Syfyri (1) Syndrome X (1) Syrgjyn vdekur (2) Syri (7) Syri i trete (1) Systemic embolization (1) Systolic murmurs (1) Taksonomia (1) Takvimi (21) Talenti (1) Te bregu i detit (1) Të reja nga shkenca (3) Tech & Auto (7) Tek porta e xhenetit (1) Tekbiri (1) Teknologjia (233) Teknologjia farmaceutike (78) Teknologjia informative (1) Telegrami (1) Teleskopi (1) Tema (3) Tema e veprёs letrare (1) Temperatura (1) Tendenca (1) Tendinet (1) Tensioni elektrik (2) Tensioni i gjakut (2) Tensioni itraokular (5) Teoria (1) Terapia (1) Terapia fizikale (2) Tërbimi (1) Tërmeti (2) Terminologji (350) Terminologji ekonomike (43) Terminologji fetare (281) Terminologji mjekësore (593) Termorregullimi fizik (1) Termorregullimi kimik (1) Test logjik (1) Test nga Biologjia (74) Test nga Fizika (39) Test nga gjuha dhe letersia shqipe (163) Test nga gjuha dhe letërsia shqipe (49) Test nga kimia (158) Teste (8) Testet e autoshkolles (3) Testi i Maturës (1) Tetanosi (1) Tetanusi (1) Thalamusi (2) The Last Dinosaurs (1) The Son of No One (1) Theksi (1) Theksi i fjalisë (1) Theksi logjik (1) Theni per intelegjencen (1) Thenie (1084) Thënie (1349) Thenie Islame (218) Thenie mjekesore (1) Thenie nga Albin Kurti (1) Thenie nga Bekir Halimi (4) Thenie nga Bob Marley (1) Thenie nga Hasan Prishtina (1) Thenie nga Ismail Kadare (1) Thenie nga Ukshin Hoti (1) Thenie per miqesine (1) Thenie per 1 qershorin (1) Thenie per akullin (1) Thenie per ambicjen (1) Thenie per Ameriken (1) Thenie per analistat (1) Thenie per argumentet (1) Thenie per armikun (6) Thenie per armiqet (1) Thenie per arsimin (2) Thenie per arsyen (1) Thenie per atdheun (1) Thenie per aventurat (1) Thenie per aventuren (1) Thenie per babain (1) Thenie per balten (1) Thenie per barin (1) Thenie per barkun (1) Thenie per baticen (1) Thenie per besen (1) Thenie per besimin (5) Thenie per besimtarin (1) Thenie per besnikerine (1) Thenie per biblen (1) Thenie per biznesmenet (1) Thenie per bleten (1) Thenie per borxhin (2) Thenie per boten (2) Thenie per brengen (1) Thenie per budallallekun (2) Thenie per budallenjte (2) Thenie per bujarine (1) Thenie per bujkun (1) Thenie per buken (2) Thenie per bukurine (1) Thenie per burgun (1) Thenie per burrat (1) Thenie per burrerine (2) Thenie per burrin (3) Thenie per butesine (3) Thenie per buzeqeshjen (2) Thenie per cmendurine (1) Thenie per çmendurine (1) Thenie per dallendyshet (1) Thenie per dashurine (21) Thenie per dembelin (1) Thenie per demin (1) Thenie per demokracine (2) Thenie per deshirat (1) Thenie per deshiren (4) Thenie per deshtaket (1) Thenie per deshtimin (3) Thenie per detin (2) Thenie per dhembjen (1) Thenie per dhimbjen (7) Thenie per diagnozen (1) Thenie per diamantet (1) Thenie per diellin (2) Thenie per dijen (1) Thenie per dinjitetin (1) Thenie per diplomacine (1) Thenie per disfatat (1) Thenie per diturine (4) Thenie per djalin (2) Thenie per djallin (1) Thenie per djersen (1) Thenie per dobesine (1) Thenie per drejtesine (4) Thenie per driten (1) Thenie per drurin (1) Thenie per duart (1) Thenie per durimin (4) Thenie per dynjane (1) Thenie per dyshimin (1) Thenie per ecjen (1) Thenie per edukaten (3) Thenie per edukimin (2) Thenie per embelsine (1) Thenie per enderrat (1) Thenie per epshin (2) Thenie per erresiren (1) Thenie per faktet (1) Thenie per falenderimin (1) Thenie per faljen (3) Thenie per faljen e gjakut (1) Thenie per famen (1) Thenie per familjen (2) Thenie per fatin (3) Thenie per fatkeqesine (3) Thenie per fatkeqesite (3) Thenie per femijen (2) Thenie per femijet (3) Thenie per femrat (1) Thenie per femren (4) Thenie per fillimin (1) Thenie per filmin (1) Thenie per fitimtarin (1) Thenie per fitoren (3) Thenie per fitoret (1) Thenie per fjalen (1) Thenie per folenë (1) Thenie per forcen (1) Thenie per fotografine (1) Thenie per friken (4) Thenie per fshatin (1) Thenie per fundin (1) Thenie per fuqine (1) Thenie per furtunen (1) Thenie per gabimet (6) Thenie per gabimin (7) Thenie per gazetaret (1) Thenie per Gege (1) Thenie per genjeshtarin (1) Thenie per genjeshtrat (2) Thenie per genjeshtren (4) Thenie per gezimin (1) Thenie per gjahtarin (1) Thenie per gjakun (2) Thenie per gjarperin (1) Thenie per gjerat (1) Thenie per gjuhen (2) Thenie per goditjen (1) Thenie per gojen (1) Thenie per grate (1) Thenie per gruan (4) Thenie per guximin (3) Thenie per harresen (1) Thenie per harrimin (1) Thenie per hekurin (1) Thenie per heshtjen (6) Thenie per hidherimin (2) Thenie per historine (1) Thenie per hoxhallaret (1) Thenie per humbjen (3) Thenie per injorancen (3) Thenie per intelektin (1) Thenie per Islamin (4) Thenie per jeten (13) Thenie per kafshen (1) Thenie per kalin (2) Thenie per karakterin (1) Thenie per karrieren (1) Thenie per kaun (1) Thenie per kazmen (1) Thenie per keqardhjen (1) Thenie per keqberesin (1) Thenie per kercimin (1) Thenie per keshillat (2) Thenie per kohen (9) Thenie per kohen e lire (1) Thenie per kollin (1) Thenie per kombin (2) Thenie per komunikimin (1) Thenie per kopertinen (1) Thenie per krenarine (3) Thenie per krimbin (1) Thenie per kritiken (1) Thenie per krizen (1) Thenie per kujtimin (1) Thenie per Kuranin (1) Thenie per kursimin (1) Thenie per kurvat (4) Thenie per lajmin (1) Thenie per lajthitjen (1) Thenie per lamtumirat (1) Thenie per lekun (2) Thenie per lendimin (1) Thenie per leshin (1) Thenie per leximin (9) Thenie per librat (1) Thenie per librin (5) Thenie per liderin (1) Thenie per lirine (2) Thenie per lirite (1) Thenie per lodhjen (1) Thenie per lotet (1) Thenie per lotin (1) Thenie per luanin (1) Thenie per luften (3) Thenie per lumturine (9) Thenie per lutjen (1) Thenie per malet (1) Thenie per marreveshjen (1) Thenie per martesen (4) Thenie per mashtrimin (3) Thenie per mbretin (1) Thenie per mekatet (7) Thenie per mekatin (1) Thenie per mendimin (3) Thenie per mendjen (3) Thenie per menqurine (2) Thenie per merzine (1) Thenie per meshkujt (1) Thenie per mesimin (2) Thenie per mesuesin (1) Thenie per mikun (6) Thenie per miqesine (3) Thenie per mjalten (1) Thenie per modestine (1) Thenie per mollen (1) Thenie per moralin (7) Thenie per motin (1) Thenie per motren (3) Thenie per muret (1) Thenie per mushkun (1) Thenie per namazin (3) Thenie per ndergjegjen (2) Thenie per nderin (2) Thenie per ndershmerine (1) Thenie per ndertimin (1) Thenie per ndihmen (2) Thenie per ndryshimin (1) Thenie per nenen (6) Thenie per nevojen (2) Thenie per ngazellimin (1) Thenie per ngopjen (1) Thenie per njerezimin (1) Thenie per njerezit (8) Thenie per njeriun (13) Thenie per nxenesin (1) Thenie per oksigjenin (1) Thenie per optimistin (3) Thenie per oratoret (1) Thenie per paditurine (1) Thenie per padrejtesine (1) Thenie per pagesen (1) Thenie per pamjen (1) Thenie per paqen (3) Thenie per parane (4) Thenie per paranojakun (1) Thenie per parapagimin (1) Thenie per parate (4) Thenie per pasurine (7) Thenie per patriotizmin (1) Thenie per pendimin (1) Thenie per perpjekjet (1) Thenie per personalitetin (2) Thenie per pertimin (1) Thenie per pervojen (1) Thenie per pesimistin (3) Thenie per pesimizmin (1) Thenie per pijet (1) Thenie per pjekurine (1) Thenie per plaget (1) Thenie per plakjen (1) Thenie per plakun (1) Thenie per pleqte (2) Thenie per plumbin (1) Thenie per poezine (1) Thenie per politikanet (2) Thenie per politikanin (1) Thenie per politiken (3) Thenie per pranveren (2) Thenie per prejardhjen (1) Thenie per premtimet (1) Thenie per prinderit (3) Thenie per pritjen (1) Thenie per profesionin (1) Thenie per punen (8) Thenie per pushimin (1) Thenie per qelesin (1) Thenie per qenin (2) Thenie per qente (1) Thenie per qetesine (1) Thenie per qytetarin (1) Thenie per rehatine (1) Thenie per renjen ne dashuri (2) Thenie per respektin (4) Thenie per rinine (1) Thenie per rregullat (1) Thenie per rrenat (2) Thenie per rrenen (1) Thenie per rrezikun (1) Thenie per rrogen (1) Thenie per rrugen (1) Thenie per sekretin (1) Thenie per semundjen (2) Thenie per sfiden (1) Thenie per shakane (1) Thenie per shendetin (1) Thenie per sherbimin (1) Thenie per sherimin (1) Thenie per shikimin (1) Thenie per shiun (1) Thenie per shokun (4) Thenie per shoqerine (2) Thenie per shpenzimin (1) Thenie per shpirtin (1) Thenie per shprehite (1) Thenie per shpresen (1) Thenie per shqetesimin (2) Thenie per Shqiperine (2) Thenie per shqiponjen (1) Thenie per shqiptarine (1) Thenie per shtetin (1) Thenie per sinqeritetin (5) Thenie per sjelljen (5) Thenie per sportin (1) Thenie per sprovat (1) Thenie per stresin (1) Thenie per suksesin (3) Thenie per sunetin (2) Thenie per syrin (2) Thenie per syte (2) Thenie per talentin (1) Thenie per te ardhmen (2) Thenie per te bukuren (1) Thenie per te drejten (1) Thenie per te folurit (1) Thenie per te fortin (1) Thenie per te huajt (1) Thenie per te keqen (3) Thenie per te menqurit (3) Thenie per te metat e njeriut (1) Thenie per te miren (2) Thenie per te rinjte (3) Thenie per te shkuaren (1) Thenie per te tashmen (1) Thenie per te vdekurin (1) Thenie per te verteten (8) Thenie per te vjetrit (1) Thenie per thashethemet (1) Thenie per thembren (1) Thenie per thjeshtesine (2) Thenie per torten (1) Thenie per Tosk (1) Thenie per tradhetine (1) Thenie per trimin (1) Thenie per trishtimin (1) Thenie per trupin (4) Thenie per trurin (1) Thenie per turpin (1) Thenie per tymin (1) Thenie per udheheqjen (1) Thenie per udhetimin (1) Thenie per ujkun (3) Thenie per urrejtjen (3) Thenie per urtesine (2) Thenie per vajzen (1) Thenie per varferine (6) Thenie per vdekjen (1) Thenie per vellaun (2) Thenie per veprat (2) Thenie per vepren (1) Thenie per veprimin (2) Thenie per veshtiresite (1) Thenie per vetepermbajtjen (1) Thenie per vetmine (2) Thenie per vlerat (1) Thenie per voten (1) Thenie per votuesin (1) Thenie per vrapimin (1) Thenie per vuajtjen (2) Thenie per vullnetarin (1) Thenie per vullnetin (2) Thenie per xhamine (1) Thenie per yjet (1) Thenie per zagarin (1) Thenie per zemren (6) Thenie per zgjuaresine (1) Thenie per zhgenjimin (2) Thenie per ziline (1) Thenie per zjarrin (1) Thenie popullore (1) Thesari (1) Third heart sound (3) Thrombolysis (3) Thrombolytic therapy (1) Ti Shqipëri më jep Nder (1) Tiamina (1) Tifoja Abdominale (2) Tinea inguinalis (1) Tingujt (1) Tipi piknik i konstitucionit (1) Tiroiditi Hashimoto (1) Tirozina (1) Tjera (81) Tkurrja muskulare (1) Tmerre (1) Toka (11) Tokoferoli (1) Toksina e tetanusit (1) Top (5) Totemizmi (1) Tragjedia (4) Trailer (7) Trajta e pashquar e emrit (1) Trajta e shquar e emrit (1) Trajtimi (4) Trakea (2) Trakeostomia (1) Transaminimi (1) Transformatoret (2) Transformatori (1) Transporti (1) Transporti hekurudhore (1) Transporti tokesor (1) Transporti ujore (1) Transudati (3) Transverzioni (1) Tranzicioni (1) Traseologjija (1) Tregime (81) Tregime Islame (56) Tregimi (3) Tregu (1) Treguesit (2) Tremori (1) Trëndafili (1) Treni (1) Tretësira fiziologjike (1) Tricuspid regurgitation (2) Trifenilmetani (1) Triptofani (2) Trishtimi (1) Trombi (6) Trombocitet (1) Tromboembolia (1) Tromboflebiti (1) Tromboza (4) Tromboza e venes qendrore te retines (4) Troponins (1) Trungu trunor (2) Trupi (2) Trupi ciliar (1) Trupi qelqor (3) Truri (4) Truri i vogel (4) Trysnia atmosferike (1) Tuberkulozi (18) Tubokurarina (1) Tubuli i perdredhur proksimal (1) Tubuli renal (1) Tumor (1) Tumoret (11) Tumoret e melqise (5) Tuneli (1) Turbullimi i kornes (1) Turqia (6) Tutoriale (2) Udhёpёrshkrimi (1) UFO (13) Uji (3) Ujku (3) Ukshin Hoti (1) Ulçera (1) Ulvi Fejzullahu (12) Unazat (1) Unazë (1) Universe paralele (1) Universet paralele (1) Universiteti (1) Urani (1) Urdhëresat nga personat e autorizuar (1) Urethritis simplex (1) Urime (1) Urina (4) Urologjia (14) Ushqimi (13) Ushqimi dietal (4) Ushqimi eufenik (1) Ushqimi për diabetikët (1) Utopia (1) Uvea (1) Uveitet (1) Vagina (1) Vaji i bylbilit (1) Vaji i bylbylit (2) Vaksina (5) Vaksinat (1) Vaksinoprofillaksa (1) Vaktia e Ramazanit (3) Vaktia e Ramazanit 2015 (2) Valbona (1) Valdet Kamberi (27) Valenca (2) Vallja e luleve (1) Valvular heart disease (1) Vanadium (1) Vargmalet (1) Vargu (1) Varri (1) Vaskularizimi (2) Vaskuliti i retines (1) Vaso Pasha (1) Vatra epidemike (1) Vazodilatimi (1) Vazokonstriksion (1) Vazopresina (1) Vdekja (4) Vdekja me vjen prej syve te tille (1) Vdekja më vjen prej syve të tillë (1) Vdekje (1) Vehbi Kikaj (1) Vektorët (1) Vellau (3) Vendi (1) Venera (1) Ventriculus III (6) Ventriculus lateralis (1) Vepra (1) Vepra epike (1) Vepra letrare (1) Vera (7) Veshka (20) Veshkat (1) Vetbesimi (3) Vetedija (2) Vetëvrasja (1) Vetmia (1) Veton Surroi (1) Vezë të arta (1) Vezika urinare (1) Vica (1) Victor Hugo (1) Victor Hygo (1) Video (84) Video fetare (32) Video interesante (25) Video mësime (1) Video mjekesore (2) Video qesharake (21) Vija bregdetare (1) Vija Egnatia (1) Vijat papilare (1) Viktor Hygo (3) Vince Lombardi (1) Virozat (1) Virulenca (2) Viruset (2) Virusologjia (1) Visar Ymeri (1) Viset shqiptare (1) Vitamina B1 (1) Vitamina B12 (1) Vitamina B2 (1) Vitamina B3 (1) Vitamina B6 (2) Vitamina C (1) Vitamina D (1) Vitamina E (2) Vitaminat (21) Viti i mbrapshtë (1) Vitrektomia (2) Vizita (1) Vizusi (2) Vjersha (266) Vjersha oër pranverën (1) Vjersha patriotike (7) Vjersha per 1 qershorin (3) Vjersha per 17 shkurtin (1) Vjersha për 7 marsin (2) Vjersha per 8 marsin (1) Vjersha për Adem Jasharin (2) Vjersha per Ariun (1) Vjersha per baletin (1) Vjersha per bicikleten (1) Vjersha per boren (2) Vjersha për dajën (1) Vjersha per dallendyshet (2) Vjersha per dhelpren (1) Vjersha per dimrin (3) Vjersha per elefantin (2) Vjersha per eren (1) Vjersha per femije (5) Vjersha për fëmijë (56) Vjersha per flamurin (2) Vjersha për flamurin (1) Vjersha për gjirafën (1) Vjersha per gjyshen (1) Vjersha per kohen (1) Vjersha per Kosoven (1) Vjersha per lepurushin (1) Vjersha per librin (4) Vjersha per lypsarin (1) Vjersha për macen (1) Vjersha per Matematiken (1) Vjersha per mesuesen (8) Vjersha per mesuesin (1) Vjersha për mikun (1) Vjersha per mjaltin (1) Vjersha per molla (1) Vjersha per motren (1) Vjersha per nenen (1) Vjersha per pavaresine e Kosoves (1) Vjersha per plepin (1) Vjersha per pranveren (2) Vjersha për pranverën (12) Vjersha për qenin (1) Vjersha për qershinë (1) Vjersha për Qukapikun (1) Vjersha për Robotin (1) Vjersha per shiun (1) Vjersha për shiun (1) vjersha për shkollën (4) Vjersha për shokun (1) Vjersha per shoqen (1) Vjersha per shqiponjen (1) Vjersha per vellaun (2) Vjersha per veren (2) Vjersha per Vjeshten (2) Vjersha per yllin (2) Vjersha per zogun (1) Vjershe per babain (1) Vjershe per pinguinin (1) Vjershe per zogun (1) Vjeshta (2) Vlera (1) Vlora (1) Vozitja (1) Vullkanet (1) Vullkani (2) Vullneti (1) Vulnerabil (1) Weather (1) Wi-Fi (1) William Shakespeare (20) Windows (1) Windows 10 (1) Winston Churchill (1) Woody Allen (1) World Wide Web (2) Wrong Turn 1 (1) Xehet (2) Xha Gorio (2) Xheladin Muça (1) Xhemajl Abria (1) Xhemat (1) Xheneti (2) Xhevahir Spahiu (5) Xhindet (2) Xhon Kenedi (21) Xhorxh Gordon Bajron (1) Xhovani Bokaçio (1) Yjet (1) Ylli (2) Yndyrnat (5) Youtube (2) Zani i zemrës (1) Zanoret (3) Zbatica (1) Zbehja (1) Zbulime-Shpikje (39) Zef Serembe (1) Zef Serembe (4) Zemra (6) Zgjedhimi i foljes (1) Zgjedhja (1) Zgjedhjet (1) Zhan Batist Pokëlen (1) Zhargoni (1) Zhavorri (1) Zilia (1) Zinaja (1) Zink insulina kristalore (1) Zogu (1) Zogu dhe djali (1) Zona (1) Zona Aride (1) Zoonozat (1) Zorra e holle (2) Zorra e trashë (1) Zoti (1)

Arkiva e postimeve