Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Forumi i Te Rinjve Muslimane

Emigrantja Alma Lama, shkoni në Shqipëri!

Deklaratë për media Emigrantja Alma Lama, shkoni në Shqipëri! Emigrantja Alma Lama e cila disa javë më parë ofendoi rëndë popullin, gratë dhe hoxhallarët e Kosovës më në fund ka vendosur të largohet nga Lëvizja Vetëvendosje ! Arsyen e largimit të saj nga kjo Lëvizje, Alma Lama e lidh me qëndrimin patriotik që kjo Lëvizje ka mbajtur në lidhje me respektimin e lirive fetare për besimtarët muslimanë të Kosovës. Kryetari i Lëvizjes Albin Kurti është shprehur pro-mbajtjes së shamisë dhe dhënies fund të aparteidit shtetëror kundër muslimanëve në Republikën e Kosovës. Por sjellja patriotike e Albin Kurtit e ka tërbuar anti-kosovaren Alma Lama e cila kërkon që Kosovën ta kthej në një shtet të dhunshëm që shtyp liritë e mendimit dhe besimit sikur ka qenë Shqipëria në kohën e Enver Hoxhës. Pasi Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pranuar që ti shpallë luftë besimtarëve muslimanë në Kosovë, Alma Lama në një formë histerike është larguar dhe ka sulmuar këtë Lëvizje dhe e ka akuzua

FRM dënon misionin përçarës të gënjeshtares Arbana Xhara

Forumi i të Rinjve Muslimanë ka lexuar shkrimin më të fundëm të gënjeshtares – gazetare Arbana Xharra me titull "Manovrat e pabesueshme të Kurtit!" dhe është tronditur nga niveli i lartë i shpifjeve që ndodhin sot në Kosovë. Në shkrimin në fjalë Arbana Xharra gënjen me paturpësinë më të madhe që mund të ketë një njeri e për më tepër femër q ë jeton në sipërfaqen e tokës. Në shkrimin e saj ajo gënjen e thotë që hoxha i nderuar Irfan Salihu ka ofenduar femrën shqiptare. Ajo gënjen po ashtu kur akuzon FRM se i ka quajtur femrat shqiptare lavire dhe ka kërcënuar deputeten Alma Lama. FRM denoncon dhe refuzon kategorikisht shpifjet e Arbana Xharrës. FRM nuk e ka kërcënuar asnjëherë deputeten emigrante të Shqipërisë, që punon në parlamentin e Kosovës, Alma Lama. Një gjë të këtillë e ka vërtetuar edhe prokuroria e Prishtinës e cila pasi ka hetuar deklaratat e mëparshme të FRM-së drejtuar Alma Lamas, ka konstatuar se ne nuk kemi bërë asnjë kërcënim ndaj saj. Por f

Arbana Xhara nga kush financohet ?

A e dini se gazetarja që këtyre ditëve po tregohet dhe po i ipet hapësir që të shkruaj me një anshmëri dhe pa fakte Arbana Xhara nga kush financohet ? Nese jo atehere mesojeni kete ! FRM informojmë mediat dhe qytetarët e Kosovës se Arbana Xhara stimulohet me fonde të ardhura nga fondacioni Robert Bosch Stiftung dhe ERSTE Foundation të cilët punojnë nën petkun siç e quajnë ata“Mbështetje për zhvillimin e shoqërive në Evropën Qendrore dhe Jug-Lindore”por që agjenda e tyre është poshtërimi i muslimanëve të Kosovës. Ne bëjmë me dije qytetarët e Kosovës se fondacionet e Robert Bosch Stiftung dhe ERSTE Foundation janë organizata ku në krye të bordit këshilldhënes të organizates ERSTE FOUNDATION qëndron Erhard Busek që është politikan nga partia katolike konservatore popullore austriake. Pra donatorët e Arbana Xharrës janë fanatikë katolikë që urrejnë Islamin. Këto organizata që mbajnë me bukë Arbana Xharën për të shkruar kundër qytetarëve të besimit islam të Kosovës cen

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more