Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Vjersha per motren

Poezi per motren shkruar nga Ersilja Çeli

Motrës së vogël Motra ime Quhet Uarda, Është e bukur, Si rrezet e arta. Është shumë e vogël, Por është e zgjuar, Me kurreshtje më shikon Kur jam duke shkruar. Lapsin merr ngadalë, Fillon e pikturon, Unë kënaqem shumë Kur vjersha mëson. Librat i shfleton Me doçkat e saj, Është kaq e bukur, Si lelet në maj! Motra ime, Uarda, Shumë të adhuroj, Ndonëse je e vogël, Unë të respektoj. Vogëlushja ime, Sa shumë që të dua, Çdo orë e minutë Ëngjëll je për mua. poezi per motren,vjersha per motren,motra poezi,vjershe per motren,motra vjersha shqip,poezi dhe vjersha per motren time te dashur,motres sime poezi

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more