Skip to main content

Posts

Showing posts with the label vjersha për shkollën

Poezi per shkollen shkruar nga Ardiana Tusha - Kaçanik

Shkolla ime Kur isha e vogël Erdha në këtë shkollë Në krah   të mamit E me laps në dorë. E luta xha Eminin “Të lutem, më prano! Sepse di të të shkruaj Por nuk di të lexoj”. U hidhërova shumë Sepse nuk mu përgjigj Më pa drejtoresha me lot dhe pikëllim. Kur hyra në këtë shkollë U ndjeva e madhe Por që isha 6 vjeçe Kisha harruar fare. Disi unë u futa Në klasën e parë Mësova shkrim-leximin Ëndrrën e parë.        Vjershe apo poezi per shkollen shkruar  nga Ardiana Tusha - Kaçanik vjersha per shkollen,poezi per shkollen,shkolla poezi shqip,vjersha per shkolle,shkolla vjersha shqip,vjersha dhe poezi per shkollen,poezi per shkollen,vjersha shqip per shkollen time,shkolla vargje,vargje per shkollen,shkolla vjersha shqip

Vjersha për shkollën

Nese doni vjersha per shkollen atehere mund ti gjeni ketu   Kliko mbi titullin e vjershës që doni Poezi per shkollen   shkruar nga Ardiana Tusha Në klasë të parë Shkolla jonë Festa e shkollës Shkolla më thërret Dita e parë e shkollës  Shkolla ime Shkolla Shkolla ime Nëse doni akoma Vjersha atëherë klikoni mbi Vjersha  

Shkolla jonë - vjershë nga Fejzi Bojku

Shkolla jonë -  vjershë nga Fejzi Bojku Porsi zogjtë n'çerdhen e vet Ne kthehemi përsëri, Të freskuar – gaz e shëndet , Ti na pret me dashuri. Erdhëm, erdhëm, shkolla jonë Shkoi vera dhe pushimet, Zëri i zileve po jehon Përsëri nisin mësimet. Mësuesja jonë, ja ku jemi! Si një nënë të kemi sy, Fjalët tua s'i harruam Ne kudo folëm për ty. Erdhi vjeshta , zverdhi gjethet Shpezët ikin me shpejtësi, Ne tubohemi nga çdo anë Ta kthejmë jetën përsëri.... Postime të ngjashme: Festa e shkollës vjershe Vjersha për pranverën Vjersha patriotike Nëse doni akoma Vjersha atëherë klikoni mbi Vjersha vjershe nga Fejzi Bojku, vjershe per shkollen, vjersha per shkolle, shkolla, vjersha shkolla jone, vjersha per femije per shkollen, shkolla poezi, poezi per shkolle, shkolla jone vjershe, shkolle vjershe

Festa e shkollës vjershë shkruar nga Agim Beqiraj

Festa e shkollës vjershë shkruar nga Agim Beqiraj E bukur është festa Që ne sot festojmë , Dhe në çdo vjetorë do ta festojmë . Gëzuar shkolla ime Festën me shumë gëzime Urime ju mësues kësaj shkollës sime E gëzofsh këtë ditë Ti moj shkolla ime, Të dëshiroj nga zemra shumë vjet urime. Nese doni akoma vjersha per shkollen kliko mbi Vjersha për shkollën Postime të ngjashme: Shkolla jonë   vjershe Vjersha për pranverën Vjersha patriotike   Nëse doni akoma Vjersha atëherë klikoni mbi Vjersha vjersha per shkollen,vjersha shqip per shkolle,vjersha per shkolla,vjersha per mesuesin,vjersha per shkoll,vjershe per shkolle,vjersha per femije,vjershe per femije

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more