Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Enderrat

Ku shkon shpirti kur shohim ëndrra?

Ëndërrimi ishte një pjesë tepër e rëndësishme e kulturës vendase amerikane, pasi bazohej në praktikat e tyre spirituale. Fëmijët edukoheshin që t’i kujtonin ëndrrat, të cilat mund t’i çkodonin më vonë, me qëllim që të udhëhiqeshin prej tyre, ose t'i përdornin si udhërrëfyes. Por, ku shkon shpirti kur ne ëndërrojmë? A mbetet ai në trupin tonë, teksa mendjet tona eksplorojnë botën e ëndrrave? Apo bëhet ai pjesë e ëndrrës dhe eksploron mendjen? Amerikanët vendas mendonin se ne kemi tre shpirtra: shpirti-ego, që trupëzohet në frymë; trupi-shpirt, që i jep trupit energji dhe forcë jetësore gjatë gjendjes së zgjimit dhe shpirti i lirë, i cili largohet nga trupi gjatë gjendjes së gjumit dhe transit. Sipas besimit të tyre, një pjesë e shpirtit shkon dhe eksploron dimensione të tjera. Ai vepron kur trupi fizik fle. Dy aspektet e tjera të shpirtit mbeten të lidhur me trupin, ndërsa është shpirti i lirë ai që udhëton në botën e ëndrrave.

Shpjegime të ëndrrave sipas Islamit

Do të shtohen kysmet inshallah edhe të tjera në ditët në vazhdim Automobili në ëndërr Ashensori në ëndërr Ajri në ëndërr Akulli në ëndërr Kur ndiqesh nga dikush Shikimi i arshit në ëndërr Shikimi i Allahut subhanehu ve teala në ëndërr Babai-në ëndërr - komentimi i ëndrrave Ndërtesa në ëndërr Aksidenti në ëndërr Akrepi në ëndërr Akullorja në ëndërr Adoptimi në ëndërr Ndjekja në ëndërr

Bora në ëndërr - komentimi i ëndrrave

 Bora ne enderr Nëse shihet në ëndërr bora , kjo komentohet si pikëllim, sëmundje, dënim, përpos nëse shihet duke rënë pak dhe në kohën e vet. bora ne enderr,bora enderr,bore ne enderr komentimi i endrrave,endrrat komentimi i tyre,bora enderr,endrra bora

Automobili në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave)

Automobili në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave) Te perfytyroni se ju jeni duke ngare nje automobil tregon qe ju do te jeni parreshtur ne kushte te kenaqeshme dhe do te beni nje ndryshim ne jeten tuaj.   Nese nje automobil shkaterrohet bashke me ju gezimi i kenaqesise nuk do te jete ne nivelin qe ju keni deshiruar. kerri ne enderr, automobil ne enderr, endrra dhe automobili, automobilistika,vetura ne enderr, veture ne enderr, ngasja e vetures ne enderr, ti ngra kerrit ne enderr, endrra dhe kerr

Ashensori në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave)

 Ashensori në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave) Te perfytyrosh te ngjitesh me nje ashensor tregon qe ju do te ngriheni drejt nje pozicioni te lart dhe pasurise, por nese ju zbrisni me nje ashensor nje nga fatkeqsite do te sulet tek ju dhe do tju dekurajoje.   Nese ju shikoni nje ashensor qe ulet poshte dhe mendon se ju ka lene ju do ti shpetoni me veshtiresi zhgenjimeve te zotimeve tuaja.   Te shikosh nje duke qendruar paralajmeron nje kercenim per rrezik per ju. ashensori ne enderr, lifti ne enderr, endrra dhe lifti, ashensor ne enderr, komentim ashensori,endrra dhe ashensori,ashensor, lift ne enderr, komentim endrrash

Ajri në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave)

Ajri në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave) Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.   Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.   Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne mardheniet familjare.   Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj. ajri ne enderr, ajer ne enderr, ajri ne onderr, ondrra dhe ajri, endrra dhe ajri, komentimi shqip, endrrat dhe komentimi shqip, endrrat komentim

Akulli në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave)

 Akulli në ëndërr - (Komentimi i ëndrrave) Te perfytyrosh akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.   Te shikosh akull te fundoset ne nje rryme te ujit te paster tregon qe lumturia juaj do te jete nderprere nga shoke me temperament te semure dhe xheloz.   Te perfytyrosh qe ju ecni ne akull, ju humbisni shume qetesi dhe respekt per gezime.   per nje goce te re te eci mbi akull, eshte nje paralajmerim qe vetem nje vello e holle e fsheh ate nga turpi.   Te shikosh copa akulli ne strehen e shtepise tregon mjerim te thelle, shendeti i semure eshte paralajmeruar.   Te shikosh copa akulli ne gardh tregon qe ju do te vuani fizikisht me menderisht.   Te perfytyrosh qe ju jeni duke ber akull ju do te pesoni nje deshtim ne jeten tuaj nga egoizmi juaj.   Ngrenia e akullit paralajmeron semundje.   Nese ju pini uje me akull, tregon per nje shendet te semure nga shthurja.   Nese ju beni .

Ëndërr - kur ndiqesh nga dikush (Komentimi i ëndrrave)

Ëndërr - kur ndiqesh nga dikush (Komentimi i ëndrrave) Te ndiqesh nga dikush eshte endrra me e zakonshme.  Mund te kete ndjekur nga nje kafshe, njeri ose fuqite e erreta. Cfardo lloj gjeje qe te ndjek simbolizon nje pjesen tuaj e cila nuk eshte e afte ose nuk do te pranoj. Eshte nje periudhe ne jeten tuaj ku ndiheni i padobishem. Kafsha mund te perfaqesoje pjesen me te lire te natyres tuaj. Nje person i cuditshem ose nje energji negative perfaqeson mesime te cilat ju duhet ti mesoni ose pranoni. Kjo lloj endrres eshte nje thirrje qe ju duhet te merni me shume kontrroll ne jeten tuaj. Ndonjehere kjo enderr do te thote edhe te maresh disa vendime te veshtira. endrra kur ndiqesh nga ndikush, endrra e perndjeksjes, enderr tum njek dikush, endrra e ndjeksjes, komentimi i endrrave, enderr ndjekja, enderr ndjekje, endrra ndjekja nda dikush, komento endrra, shpjegimi i endrrave

Babai-në ëndërr - komentimi i ëndrrave

Babai-në ëndërr - komentimi i ëndrrave Te perfytyrosh babane tuaj,nenkupton qe ju jeni i perpire ne nje veshtiresi dhe ju do te keni nevoje per nje keshille ne mencur,nese ju deshironi te nxirrni veten tuaj nga veshtiresia. Nese e perfytyroni ate te vdekur,te tregoni kujdes ne drejtimin e tij, per nje goc te re te perfytyroje qe babai i saj ka vdekur tregon qe i dashuri i saj do ta mashtroje ose e tradheton ate,pra ska lidhje se do i ndodh gje babait te saj.

Ndërtesa në ëndërr- komentimi i ëndrrave

Ndërtesa në ëndërr - komentimi i ëndrrave Ndërtesa nuk është askush tjetër përveç personi që ëndërron. Kërcimi nga ndërtesa: ndoshta ju ja kini vu vetes ndonjë programe ambicioze, që ju tejkalon mundësin e jua për ti realizuar, dhe ëndrra ju qorton nga pasojat e projekteve po qe se nuk i korrigjoni. ndertesa ne enderr, endrrat ndertesa, banesat ne enderr, komentimi i endrrave, endrrat komentimi, banesa komentimi i endrrave, shikimi i banesave ne enderr, shikimi i pallateve ne enderr, kercimi nga ndertesa komentimi i endrres, komentim i endrres kercim nga banesa, 

Aksidenti në ëndërr- komentimi i ëndrrave

Aksidenti në ëndërr - komentimi i ëndrrave Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.   Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.   Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj. komentimi i endrrave, aksidentet ne enderr, komentimi i aksidenteve, aksidentet ne enderr, endrra aksidentet ne enderr, cfare kuptimi kane aksidentet ne enderr, shpjegimi i endrrave aksidentet, aksidenti ne enderr, ndeshjet automobilstike ne enderr, ndeshjet me kerr ne enderr komentimi

Akullorja në ëndërr- komentimi i ëndrrave

 Akullorja në ëndërr- komentimi i ëndrrave Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper. Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore. Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar. akullorja ne enderr, komentimi i endrrave, akullore ne enderr, komentimi i endrrave, shpjegimi i endrrave, akullorja komento endrrat, akullorja ne enderr komentimi i endrrave

Adoptimi në ëndërr- komentimi i ëndrrave

Adoptimi në ëndërr- komentimi i ëndrrave Te shikosh ne enderr femijen tuaj te adoptuar ose prindin, tregon qe ju do te keni fat mbi situatat.   Te perfytyroni qe ju dhe te tjeret te jeni duke biresuar nje femije, do te siguroni nje ndryshim pa fat ne shtepine tuaj. komentimi i endrrave adoptimi, cfare kuptimi ka shikimi i adoptimi ne enderr, adoptim ne enderr, endrrat dhe adoptimi, 

Komentimi i enderrave

Komentimi i enderrave Komentimi i enderrave Nje liber rreth komentimit te endrrave    per ta shkarkuar kliko mbi   komentimi i endrrave dhe pas kesaj kliko ski p ad dhe do te jeni ne zonen e shkarkimit  Ose keni edhe keto playlista të ëndërrave me komentimin përkatës Kliko mbi: Playlista 1 Playlista 2   Do të shtohen edhe të tjera vazhdimisht kështuqë na vizitoni. Për ta gjetur më lehtë atë që kërkoni  shtypni  CTRL + F  pastaj shkruani fjalën kyçe që ju intereson. Abdesti në ëndërr Abonent në ëndërr Aborti në ëndërr Adhurimi i zjarrit dhe idhujve Adhurimi në ëndërr Admiral në ëndërr Admirimi në ëndërr Adoleshent në ëndërr Adoptimi në ëndërr Aeroplani në ëndërr Aeroporti në ëndërr Afrimi në ëndërr Agimi në ëndërr Agjërimi në ëndërr Agjërimi ose prishja e tij në ëndërr Agronom në ëndërr Aguridhe në ëndërr Ajri në ëndërr Akacje në ëndërr Akrepi në ëndërr Akrobat në ëndërr Akulli në

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more