Skip to main content

Diabeti

Klikoni mbi temen qe deshironi dhe ju hapet faqja perkatese

 
Çka është diabeti
Nga kush shkaktohet diabeti
Reduktimi i stresit dhe diabeti
Plotësuesit ushqimorë dhe diabeti
Terapia me lëngje e sëmundjes së sheqerit apo diabetit
Diabeti dhe Mjekësia Bimore
Trajtimi i diabetit
Trajtimet natyrale të Diabetit
Ushqimi për diabetikët
Sheqeri dhe sëmundjet
Kure per sherimin e Diabetit
Redukimi i faktorëve të rrezikut për diabetin
Aktiviteti zvogëlon rrezikun për diabet
Vështrim i Përgjithshëm - Diabeti - Sëmundja e sheqerit
Testimi i Diabetit
Llojet e Diabetit
Diabeti tipi I
Diabeti tipi II
Diabeti i shtatzanisë apo diabeti gestacional
Simptomat e Diabetit tip 1 dhe tip 2
Shkaqet e Diabetit Tipi I
Shkaqet e Diabetit Tipi II

diabeti,semundja e sheqerit,sheqeri,diabeti llojet,llojet e diabetit,diabeti gestacional,mjekimi i diabetit,sherimi i diabetit,kure per diabetin,diabeti

 

loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani - Kaçanik

28 Nëntori

Shumë zemra rënkonin
Shumë lotë pikonin
Shumë fëmijë u vranë
Vetëm se ishin shqiptarë.

Tani erdhi paqja
Tani erdhi liria
Gëzohemi të gjithë
Se erdhi Pavarësia.

Mirë se erdhe Pavarësi
Mirë se erdhe 28 Nëntor
Jemi të gëzuar të gjithë
Të bashkuar e unik

Vjershe apo poezi nga Suhejla Topojani - Kaçanik


vjersha per 28 nentorin,28 nentori vjersha shqip,vjersha dhe poezi per 28 nentorin,28 nentori poezi shqip,vjersha te bukura per 28 nentorin,pavaresine e Shqiperise,shqipnise,

Pranvera në vendin tim

''Pranvera''është një stinë e bukur ku natyra fillon të ngjallet e të gjelbërohet,moti fillon të ngrohet jetë e re fillon të afrohet.

Çdo mëngjes kur zgjohem kënaqem kur shikoj rrezet e diellit që bien në dritare dhe kënaqem poashtu kur dëgjoj cicërimën e zogjve.

Kjo stinë e gëzon çdokënd me gjallërinë dhe bukurinë e saj.

Zogjtëgëzohen shumë sepse tani e kanë më të lehtë jetën,ushqimin dhe strehimin.Disa prej tyre(zogjtë shtegtarë) kthehen nga vendet e largëta si: dallëndyshja,lejleku etj.

Bariu është shumë i gëzuar sepse tani ai ka ku ti kullos bagëtinë dhe ta ruaj më lehtë atë.

Bujku fillon ta mbjellë misrin,domatet,patatet e perime dhe pemë tjera të ndryshme që janë të nevojshme për jetesën e njeriut.

Unë e dua këtë stinë sepse është tejet e bukur dhe në mua ngjall dashuri dhe lumturi shpirtërore.


Lexo edhe nje ese tjeter: Ese per pranveren


Shkruar nga stafi Rapitful.

Ndalohet rreptesisht kopjimi dhe postimi ne nje faqe tjeter


Pranvera në vendin tim .Kjo eshte nje…

Dashuria

Dashuria ? E ke fjalën për interes, për mashtrim dhe përfitim material, po egziston në këtë rast.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more