Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Moti

Çka është Moti ?

Çka është Moti ? Moti është gjendje momentale e atmosferës në një trevë të caktuar që iu nënshtrohet ndryshimeve të përhershme.   Elementët që ndikojnë në mot janë : teperatura e ajrit, shtypja atmosferike, era, shpejtësia dhe drejtimi i saj, vranësirat, reshjet atmosferike etj. cfare eshte moti, cka eshte moti, ceshte moti, Moti shqip, kuptimi i motit shqip, moti definicion, definicioni i motit shqip, cka dmth moti,moti ne gjuhen shqipe

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more