Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per dimrin

Rreshta per dimrin - Poezi per dimrin

Thuaji vetvetes kur i ftohti vjen dhe akullima bie prej qielli do të doje të ishe atje duke ecur, dëgjuar të njëjtën melodi, s’ka rëndësi se ku, të gjesh vetveten brenda izolimit të errësirës ose poshtë thyerjes së bardhë të hënëzave të përqëndruara në luginën me dëborë. Këtë natë ndërsa bën ftohtë Thuaji vetvetes Gjithçka që di është asgjë. Por melodia e kërcimit tënd luan ndërsa je duke ikur. Dhe ti do që të kesh mundësi për një herë të vetme të gënjehesh përposhtë flakës së vogël të yjeve dimërorë. Edhe po qe se ndodh dhe nuk ke mundësi shko më tutje ose kthehu mbrapsht, dhe do e gjesh vetveten përsëri kur të kesh vajtur gjer në fund. Thuaji vetvetes në këtë rënie finale të ftohti mbi degëd e tua Thuaji vetvetes që e dashuron faktin se cili je.

Vjershë apo poezi për dimrin

Stina Iku vjeshta Me kaltërsi e diell Solli ngjyrë pikëllimi Te fëmijët menjëherë Rrezet e diellit Retë i mbuluan Mjegull nga qielli Vendin ka mbuluar Kudo acar Në çati e dritare Ka ngrirë dhe bujku Me dele në livadhe Shkruar nga Alma Halimi vjersha dimri,poezi dimrin,vjershe per dimrin,poezi per dimrin,vjersha dhe poezi per dimrin,dimri erdhi poezi,vjersha per dimer,vjersha per stinen e dimrit

Dimri - poezi nga Liridon Hyseni

Erdhi dimri pas vjeshtës Me flokët e saj prej dëbore Gjithë dalim rrëshqasim Me saja në bregore Kënaqemi me bukuritë E dimrit të bardhë Luajmë me topa bore Gjithnjë pa u ndalë vjersha,vjershe,poezi,poezia,per,poezite,vargje,vargje per,poezi per.vjersha per femije,vjersha per fmije,dimrin,dimri poezi,vjersha,per dimnin,dimri poezi,

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more