Skip to main content

Posts

Showing posts from March, 2018

CNET: “This is what the iPhone X looks like under a macro lens - CNET” plus 23 more

Bota Sot: “Erdogan k?rc?non Gulenin: Shiko ?ka ndodhi me ata n? Kosov?, edhe ty kjo t? pret” plus 6 more

“Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro” plus 2 more Mistere

“Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro” plus 2 more MistereKy është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 EuroTë gjithë pyesin se si Stephen Hawking ka lindur fëmijë, kjo është përgjigjjaKopshti i rrallë i veshur me misterKy është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 EuroPosted: 30 Mar 2018 10:27 PM PDTFuggerei është një fshat në Gjermani i ngritur nga viti 1520. Karakteristikë e tij është çmimi shumë i lirë i qirasë. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now Të gjithë pyesin se si Stephen Hawking ka lindur fëmijë, kjo është përgjigjjaPosted: 28 Mar 2018 08:59 PM PDTShkencëtari i njohur ka vuajtur nga sëmundja e rëndë, mirëpo ajo nuk e ka penguar që të ketë trashëgimtarë. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now Kopshti i rrallë i veshur me misterPosted: 28 Mar 2018 05:39 PM PDTVeijo Rönkkönen ishte një i varfër, i cili i kaloi ditët midis fabrikës së letrës ku punoi për 41 vjet dhe fermës së rrënuar në një pyll finland…

“Manchester Unitedi vazhdon me fitore” plus 9 more Ekonomia Online

“Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” plus 2 more Telegrafi Opinione

“Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” plus 2 more Telegrafi Opinione Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?Filmi i keq, skenari i keq, regjisori edhe më i keqMjaft më!Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?Posted: 31 Mar 2018 09:12 AM PDTKlementin MileSot nuk gjen thuajse fare agjitatorë liberalë në vendin tonë. Por gjen, në numër të konsiderueshëm, agjitatorë komunistë dhe konservatorë. Përtej simpative dhe antipative për këto pozicione ideologjike, si mund të shpjegohet kjo situatë? A lidhet mungesa e agjitatorëve liberalë me ndonjë karakteristikë të fshehtë të natyrës njerëzore (ose kulturës së shqiptarëve), e cila thotë që liria është një gjë që duhet patur frikë? A mos vetë liberalizmi, ndryshe nga komunizmi dhe konservatorizmi, është një doktrinë aspak tërheqëse për popullin?Rrugën për te përgjigjet e këtyre pyetjeve e çel vetë termi "agjitator". Shqiptarëve që kanë jetuar në komunizëm me siguri u kujtohet neni 55 i Kodit Penal të regjimit komunist, ku flitej p…

“Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo” plus 2 more NYT > Technology

“Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo” plus 2 more NYT > TechnologyFacebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked MemoRussian Accused of Hacking U.S. Technology Firms Is ExtraditedAfter Driving Streaming Music’s Rise, Spotify Aims to Cash InFacebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked MemoPosted: 30 Mar 2018 05:11 PM PDTThe social network's employees were abuzz on Friday over a 2016 memo from a top executive, in which the executive defended Facebook's growth at any cost. Russian Accused of Hacking U.S. Technology Firms Is ExtraditedPosted: 31 Mar 2018 08:08 AM PDTYevgeniy A. Nikulin breached the networks of LinkedIn, Dropbox and Formspring, and may have compromised the information of more than 100 million people. After Driving Streaming Music’s Rise, Spotify Aims to Cash InPosted: 31 Mar 2018 03:00 AM PDTOn Tuesday, the streaming music giant will begin trading on the New York Stock Exchange. Its path ahead, however, is far from clea…

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more