Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Spastrimi

Projektet serbe per spastrimin etnik te shqiptarve

Projektet serbe per spastrimin etnik te shqiptarve Vaso Qubrilloviq nje akademik serb, hartoi një memorandum në vitin 1937 ku kishte parasysh mundësitë, mekanizmat dhe mjetet e shtetit serbo-jugosllav për spastrimin e trojeve të banuara me shqiptarë. Nacertanija, ideja per serbine e madhe, aspiratave shtetomëdha serbe dhe vënies së baraspeshës etnike përmes kolonizimit të Kosovës me serbë dhe dëbimit të shqiptarëve. (Ilia Garashanin 1844) është themeli dhe kulmi i nacional-shovenizmit dhe hegjemonizmit serb. shovenizmi serb,shkijet, serbet, qifsha shkijet,shkijet robt ja qifsha,

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more