Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Hipovitaminoza A

Hipovitaminoza A karakterizohet me :

Hipovitaminoza A karakterizohet me :

ndryshime në sy - hemeralopi ( “terri I pulave”) -kserozë të konjunktivës dhe kornesë

ndryshime në lëkurë - hiperkeratozë të lëkurës

keratinizim të epitelit respirator dhe urogjenital

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more