Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per librin

Poezia ''Libri, miku im'' nga Ersilja Çeli

Libri, miku im Librin e kam shok, Librin e kam mik, Atë e shfletoj, Me të flas çdo ditë. Me librin krenohem, Në librër mësoj, Jam e përgatitur Në shkollë kur shkoj. Dhe kur jam e lodhur, Librin marr në duar, Lodhja më kalon, Duke e lexuar. Libri im i dashur, Të dua në çdo fletë, Sepse ti më jep Njohuri për jetë. Prandaj gjithë fëmijëve U këshilloj diçka: -Librin ta duan shumë, Se mik më të mirë nuk ka. Poezi, Poezi per librin, Vjersha per librin

Poezi apo vjershë për librin

Libri Çdo ditë e shfletoj Dhe diçka të re mësoj Sa herë kam lexuar Kam qenë e gëzuar Librin e dua shumë Aty dija rrjedh si lumë . Shkruar nga Lirie Kelani poezi per librin,vjersha per librin,vjersha dhe poezi shqip,vjersha per librin,libri poezi,libri vjershe shqip

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more