Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Poezi per babain

Poezia me titull ''Ditëlindja e babait'' shkruar nga Ersilja Çeli

Ditëlindja e babait
Sot është ditë e vaçantë, Sot ditë e shënuar, Se babai im Ditëlindjen është duke festuar.
“Baba” – gërma të arta, Skalitur në zemrën time, Mijëra urime të zjarrta Dalin nga goja ime.
Faleminderit Zotit, Që më dha këtë baba, Është i mrekullueshëm, Si ai në botë nuk ka!
Të uroj pafundësisht, Sot në këtë ditëlindje, Qofsh për jetë i lumtur, Kudo dhe në familje.
Shoh buzët e tua Që qeshin me ngadalë, Më puth, më perkëdhel, Më thua nja dy fjalë:
-Faleminderit, bija ime, Për të gjitha këto urime. Ti je drita e syve të mi, Ti më mbush me krenari.

poezi per babain,poezi per baben,vjersha per babain,babai vjersha shqip,vjersha dhe poezi per babain

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more