Skip to main content

Posts

Showing posts with the label 8 marsi

Ese per 8 marsin diten e nenes

Nje dite qe mbart respekt,dashuri te pafund,per ato qe na dhane jete nga jeta e tyre.Per ato qe naten e bene dite dhe na mekuan me qumesht nga gjiri i tyre. Per ato qe gjenden prane sado larg qe te jemi ,sa here zemrat tona deshperohen,sa here shpirtrat tane renkojne. Per ate krijese te Zotit,mbushur me kaq dashuri,me kaq miresi.Ndaj sot ne kete dite te shenuar po mbeshtes koken dhe mendimet e mija ne prehrin e nenes sime,ne prehrin e nenave tuaja,ne ate preher ku loti thahet si me magji,dhe brengat dhe trishtimet largohen. Aty ku paste diell, drite, paqe, lumturi, qofshin ngahera nenat tona. Gezuar festen e 8 Marsit per te gjitha nenat e botes,per ato me te dhemshurat,me te mirat, me te shtrenjtat. Dera e urimeve eshte e hapur, se ne shpirtin e nje nene nuk ka nevoje te trokasesh. Burimi: http://www.mesoshqip.org/2013/02/ese-per-8-marsin-diten-e-nenes.html#ixzz4295n81u9 ese per 7-8 marsin ese per 7 dhe 8 marsin ese per 7dhe8 marsin poezi per nenen per 8 mars

8 marsi - Dita Ndërkombëtare e Gruas

8 marsi - Dita Ndërkombëtare e Gruas Ideja për “ Ditën Ndërkombëtare të Gruas ’’ u hodh fillimisht në fillim të shekullit të XIX-të, e cila ishte një periudhë e tronditur nga trazirat dhe shtimi i popullsisë, për botën e industrializuar. 8 marsi njihet si " Dita e Gruas ", në të gjithë botën. Madje në shtete të ndryshme kjo ditë festohet si festë kombëtare. Kjo ditë shërben jo vetëm për bashkimin e grave pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhjeje, por edhe për të kujtuar përpjekjet për barazi, paqe, drejtësi dhe ndërtim në gati 9 dekada. Historia e ditës ndërkombëtare të gruas Në përputhje me deklaratën e Partisë Socialiste së Amerikës, dita e parë Nacionale e Gruas , u festua në SHBA më 28 shkurt 1909 . Deri në vitin 1913 kjo ditë vazhdoi të festohej të dielën e fundit të shkurtit. Në mbledhjen Socialiste Ndërkombëtare në Kopenhagën më 1910, u vendos që ‘Dita e Gruas’ të festohej në të gjithë botën, për nder të lëvizjes së grave për të drejtat e e

Vjershë për 8 Marsin

Për 8 Marsin mami, Të uroj unë sot, Lumturi të kesh, Ti për jetë e mot! vjershe per 7 marsin ,vjersha per 7 8 marsin ,vjersha per 8 marsin ,vjersha per nenen ,vjersha per mesuesen ,vjersha per femije

Vjershë apo poezi për 8 marsin shkruar nga Arti Lokaj

Tetë Marsi Dita e e Tetë marsit Ditë e gëzuar Për nënat e botës Ditë e shënuar Për këtë ditë të madhe Edhe unë gëzohem Me urime të shumta Me nënën përqafohem Në qytet zgjedhi Lulet më të bukura Nënës t'ia dhuroj Vrapoj si flutura Shih edhe tjera Ese per 8 marsin diten e nenes 8 marsi - Dita Ndërkombëtare e Gruas Vjershë për 8 Marsin Ese për 8 marsin shkruar nga Bleona Miftari poezi per 8 marsin diten e nenave,poezi per 8 marsin e nenes, 8 marsi vjersha, 8 marsi poezi ,8 marsi ,,urime 8 marsi nene ,8 marsi dita e nenave ,8 marsi,vjersha per 8 mars,8 marsi vjersha shqip poezi per 8 mars,poezi per 7 dhe 8 mars,8 marsi vjersha shqip,8 marsi poezi dhe vjersha

Ese për 8 marsin shkruar nga Bleona Miftari

Ese për 8 marsin Kjo festë për mua ka rëndësi të madhe,sepse nëna është personi që më së shumti e dua në jetë . Në gjithë botën nëna e ka vetëm një dashuri të madhe nga gjithë fëmijët e saj. Ajo për mua bën gjithçka: kujdeset për mua. E di që një trëndafil dhe një buqetë lulesh , pa dyshim se janë dhurata më e mirë për nënën . Lexo edhe: Ese per 8 marsin Mendoj se respekti ndaj saj është mirënjohja më e madhe që i bëhet në kremten e saj. Dëshiroj të vazhdoj të marr nota të mira në mësime ,sepse çdo notë ,çdo sukses është gëzim për nënën . Prandaj porosia ime është:nëse dëshironi që nënën ta gëzoni , falni buzëqeshje dhe dashuri çdo ditë. Respekt dhe nderim në kremten e saj,nëse doni ta gëzoni shpirtin e saj... Shkruar nga: Bleona Miftari ese per 8 marsin,shkrime per 8 marsin, ese shqip,ese per 8 marsin shqip, ese per 7 dhe 8 marsin,8 marsi hartim,hartime per 8 marsin,ese te ndryshme per 8 marsin,ese per nenen,ese per diten e gruas,ese pe

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more