Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Ankthi

Çka është ankthi?

 Çka është ankthi? 1. Ëndërr e rëndë, gjatë së cilës na duket sikur na zihet fryma dhe tronditem ose trembemi. Ankth i rëndë. Gjumë me ankthe. Zgjohem nga një ankth. 2. fig. Ndjenjë e rëndë ndrydhëse, shtypëse; shqetësim i madh për fatin e dikujt ose për fundin e diçkaje. Ankthi i pritjes. Me ankth në zemër. Jam në ankth. Pres (shoh, ndjek) me ankth. E zuri një ankth. U çlirua (shpëtoi) nga ankthi. qka eshte ankthi,ceshte ankthi,cfare eshte ankthi, ankthi shqip

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more