Skip to main content

Posts

Showing posts from March, 2020

Albeu: “COVID-19/ Ahmetaj: Ja kur do ta marrin qytetarët pagesën e parë prej 26 mijë lekësh” plus 17 more

CNET: “Best music streaming: Spotify, Apple Music and more, compared - CNET” plus 22 more

Ndërrojnë jetë 2 pacientë të tjerë me COVID-19, shkon në 15 numri i viktimave

“Virusi dhe kostoja e jetesës” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Virusi dhe kostoja e jetesës” plus 1 more Telegrafi Opinione Virusi dhe kostoja e jetesësPosted: 31 Mar 2020 05:20 AM PDTJacques AttaliJemi munduar shumë të bëjmë krahasimin e kësaj krize ekonomike me ato të mëparshmet, dhe jo sa duhet të kësaj epidemie me paraardhëset.Sidoqoftë, nëse kërkojmë në këtë drejtim, zbulojmë shpejt diçka që duhet ta na bëjë ta shohim më qartë rrugën përpara.Në epidemitë e mëparshme, në mijëvjeçarë, jeta e njeriut, përveç asaj të të fuqishmëve, nuk llogaritej shumë; ishte e shkurtër, pa asnjë vlerë reale, as ekonomike dhe as ide psikologjike. Meqenëse nuk kishte asnjë mënyrë terapeutike për të mbrojtur jetën, mbetej thjeshtë "dorëheqja". Për më tepër, në shumicën e qytetërimeve, interesi për jetën përcaktohej nga forma të ndryshme të fesë.Kur filluam të kishim mjete e të mbrohemi, u shpikën vaksinat, ne në shumicën e situatave vazhduam të jetonim si më parë, të ndërprerë vetëm nga epidemitë. Sot kemi ardhur në një situatë rrënjësisht të re: në dis…

“Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga” plus 1 more

“Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga” plus 1 moreGjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për PagaPosted: 31 Mar 2020 07:07 AM PDTGjykata Kushtetuese e ka shtyrë vendimin për masën e përkohshme për Ligjin e Pagave deri...The post Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga appeared first on Gazeta Shëndeti. Sot pritet vendimi për Ligjin për pagatPosted: 31 Mar 2020 06:30 AM PDTLigji i pagave ishte pezulluar deri më 30 mars nga Kushtetuesja pas kërkesës nga Avokati...The post Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat appeared first on Gazeta Shëndeti. You are subscribed to email updates from Gazeta Shëndeti.
To stop receiving these emails, you may unsubscribe now.Email delivery powered by GoogleGoogle, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more