Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Thenie per miqesine

Dashuria dhe Miqesia

"Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...Thenie, Thenie per dashurine, Thenie per miqesine,

A e dini çfarë është miqësia dhe dashuria ?

"A e dini cfarë është miqësia ?" e pyeti.
"Po" ju përgjigj cigania "do të thotë të jesh vëlla e motër , dy shpirtra që takohen pa u pështjelluar , si gishtat e një dore ."
"Po dashuria?" vazhdoi .
"Oh dashuria" tha , dhe zëri i saj dridhej , dhe sytë e saj shkëlqenin " do të thotë të jesh dy dhe një në të njëjtën kohë . Një mashkull dhe një femër që shkrihen në një ëngjëll . Është qielli ."

Notre Dame de Paris - |Victor Hugo|

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more