Skip to main content

Posts

Showing posts with the label Vjersha per pranveren

Poezia ''Erdhi pranvera'' nga Ersilja Çeli

Erdhi pranvera Erdhi pranvera, Oh sa gëzim! Gjithçka është e bukur, Natyra ndrin. Pemët kanë çelur, Zogjtë po këndojnë, Në lëndina bari Nis e bleron. Shqiponja e malit Krahët përplas fort, Në një degë bilbili, Këngës po ia thotë. Malet janë zhveshur Nga petku i bardhë, Fushat janë mbuluar Me bukuri të rrallë. Moj stinë e pranverës, Sa e bukur je! Të gjithë fëmijët I mbush me hare. Pranvera, Poezi per pranveren, Vjersha per pranveren, 

Vjershe per pranveren nga Elmedina Berisha - Kaçanik

Pranvera     Pas bardhësisë dhe acarit Dielli rrezon dhe erdhi behari Vishen kodrat me jeshile Çelin lulet me ngjyra të ndryshme Dallëndyshet vijnë në dritare Zogjitë cicërojnë nëpër livadhe Fëmijët të gëzuar Dalin e luajnë duke kënduar. Vajzat e vogla mbledhin lule Nëpër male e nëpër fusha Hedhin valle të gëzuara Dhe kërcejnë sikur drenusha           Vjershe nga Elmedina Berisha - Kaçanik vjersha dhe poezi per pranveren,pranvera vjershe,vjersha shqip per pranveren, vjersha, vjershe, poezi,poezia,per,poezite,vargje,vargje per,poezi per.vjersha per femije,vjersha per fmije,per pranveren ,pranvera,pranvere,pranvere,pranverat,

Vjersha për pranverën

Vjersha për pranverën '' Vjersha per pranveren '' Këtu janë disa '' vjersha për pranverën '' mjafton që të klikoni mbi titullin dhe do të hapet vjersha përkatëse Nese doni qe edhe '' poezia '' apo '' vjersha '' juaj per pranveren te jete ketu atehere mund ta dergoni ne kete email: adrapitful@hotmail.com dhe ne do ta postojm ketu '' Vjershe per pranveren nga Elmedina Berisha '' Vjershe per pranveren '' '' Erdhi pranvera '' vjershë shkruar nga Korab Fazliu '' Poezi per pranveren '' nga Adhurim Kuqi '' Vjershe per pranveren '' nga Edona Jaku '' Vjershe per pranveren '' nga Festina Berisha '' Vjershe per pranveren '' nga Leonora Goga '' Pranvera '' vjershe nga Arta Fejzullahu '' Vjershe per pranveren '' nga Altina Nika '' Poezi per pran

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more