Skip to main content

Posts

Showing posts from May, 2020

COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurve

COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurveCOVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurvePosted: 31 May 2020 02:36 AM PDTMinistria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 15 raste të reja, dhe shkon në 1136 numri i të prekurve.Deri tani 872 të shëruar. 31 pacientë të shtruar në Spitalin InfektivGenta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri.Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 11 raste në Tiranë, 3 në Krujë, dhe 1 rast në Kamëz.Nga totali i të prekurve të identifikuar në 24 orët e fundit, 11 janë kontakte të rasteve të mëparshme të konfirmuara pozitive, ndërsa për 4 raste po vazhdon hetimi epidemiologjik.Në 24 orët e fundit janë testuar 35 personel shëndetësor dhe kanë rezultuar pozitive 2 raste.Është rritur numri i të shtruarve në spitalin i…

Albeu: “Duka: Formula me 10 klube në Superiore nuk është ideale, Partizani mund të jenë pjesë e projektit të investimeve” plus 15 more

CNET: “How Trump got the FCC involved in his war against Twitter - CNET” plus 22 more

GAZETA SHËNDETI

GAZETA SHËNDETICOVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurvePosted: 31 May 2020 02:36 AM PDTMinistria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 15 raste të reja, dhe shkon në 1136 numri i të prekurve.Deri tani 872 të shëruar. 31 pacientë të shtruar në Spitalin InfektivGenta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri.Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 11 raste në Tiranë, 3 në Krujë, dhe 1 rast në Kamëz.Nga totali i të prekurve të identifikuar në 24 orët e fundit, 11 janë kontakte të rasteve të mëparshme të konfirmuara pozitive, ndërsa për 4 raste po vazhdon hetimi epidemiologjik.Në 24 orët e fundit janë testuar 35 personel shëndetësor dhe kanë rezultuar pozitive 2 raste.Është rritur numri i të shtruarve në spitalin infektiv. Aktualisht po trajtohen 31 të prekur,…

Bota Sot: “Drecun reagon në masat e Prishtinës: Duan të evitojnë vazhdimin e dialogut me Beogradin” plus 4 more

“A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen?” plus 1 more Telegrafi Opinione

“A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen?” plus 1 more Telegrafi Opinione A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen?Posted: 31 May 2020 09:58 AM PDTDarren McCaffreyDepozitat e bankave po rriten në të gjithë Evropën, teksa njerëzit i përgjigjen krizës që godet ekonomitë e kontinentit. Nga Franca në Itali, dhjetëra miliarda euro u depozituan në banka ndërsa qytetarët shqetësoheshin për të ardhmen e tyre financiare dhe i larguan paratë për të përballuar një të ardhme të pasigurt.Në Gjermani gjërat janë pak më ndryshe. Nëpër banka depozitat ranë, pasi janë bërë tërheqje të mëdha parash. Pse? Gjermanët priren të mbajnë kursimet e tyre në vete gjatë një krize; një fenomen i ngjashëm ndodhi në kulmin e krizës financiare të vitit 2008. Banka Qendrore Gjermane raportoi se paratë në qarkullim u rritën me një shumë masive prej 39.7 miliardë € që nga fillimi i vitit.Pavarësisht nëse paratë janë në shtëpi apo në bankë, çka po ndodh …

“14 këshilla nga liderë për fillimin e një biznesi” plus 9 more Ekonomia Online

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more