Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Çka është Vjeshta ? ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Çka është Vjeshta ?

 Çka është Vjeshta ?

Vjeshta është stina e tretë e vitit që vjen pas verës, stina ndërmjet verës e dimrit, kur ditët fillojnë të zvogëlohen dhe bien gjethet 

Në gjysmërruzullin verior fillon më 22 shtator e mbaron më 21 dhjetor. 

kur fillon vjeshta,
Cka,qka,ceshte,cfare,qeshte,çka,çfarë,domethene,dmth, do te thote, definicioni, perkufizimi,shpjegimi, kuptojm,shqip,nenkuptojm,nenkuptimi, eshte,quajme, quhet, kuptimi i fjales, domethnja e fjales, jane, kuptojme me fjalen, termi,paraqet, kuptimi, paraqesin, nocioni, perkufizimi,paraqet,perkufizon,definicioni,definimi,cka kuptojme me termin, cfare do te thote fjala,vjeshta fillimi i saj,fillimi i vjeshtes,vjeshta,stina e vjeshtes
       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •