Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ditë dimri në fshatin tim ~ Rapitful Shqip

Ditë dimri në fshatin tim


Ditë dimri në fshatin tim

Pas ditëve të ftohta e me shi, erdhën ditët me acar të dimrit, i cili e ka shtrirë pushtetin e vet deri në pranverë.Por bardhësisë së borës i gëzohen më së shumti fëmijët.Këtë stinë ata e pritën me padurim.

Një mëngjes më zgjoi një e trokitur e fortë në derën e shtëpisë.Vrapova me nxitim, edhe pse isha pakëz e frikësuar,dola të shihja se ç'po ndodhë.Një pëlhurë e bardhë e kishte mbuluar tërë tokën.Atë ditë fshati im kishte marrë krejt pamje tjetër.Mendova se mos ishte ndonjë ëndërr magjike imja apo një realitet.Trokitjet në derë kishin qenë të shokëve e shoqeve të mia që kishin ardhur të më thërrisnin në lojë me topa bore.Por,duhet ta dimë një gjë: edhe loja duhet të ketë kufi.Duhet të mos e teprojmë  e të ftohemi.Për këtë merakosen prindërit tanë.Ata kanë dëshirë e lutje të madhe gjithnjë për shëndetin tonë.

Tanimë fjollat e dëborës binin palë-palë mbi tokë.

Dimri vazhdonte avazin e vetë kurse ne pas lojës duhet të strukemi brenda dhomave të ngrohta...

Shkruar nga: Biondina Musliu - Muzakaj

ese per dimrin,dimri ese,ese per stinen e dimrit,hartime per dimrin,dimri ne vendin tim ese,ese per dimrin,dimri ese,dimer ese dhe hartime,tregime per dimrin,ese dimri shqip,dimri ese shqip
Keni ndonjë pyetje?
Shto pyetje Regjistrohu Bookmark this website Ruaje

Postime të ngjashmeKuizi i javës
  •