Skip to main content

“I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia” plus 39 more Express Sport

“I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia” plus 39 more Express Sport


I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia

Posted: 06 Dec 2018 08:25 AM PST

Belgu shkuli flokët kundërshtarit të tij derisa ishte i pafuqishëm për ta ndalur të riun e Arsenalit në barazimin e mbrëmshme, derisa mediat angleze shkruajnë se ai nuk do të dënohet nga Federata e Anglisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Çmimi më i vogël i Chiesas është 60 milionë euro”

Posted: 06 Dec 2018 08:14 AM PST

Federico Chiesa besohet se është duke u kërkuar nga Juventus, Inter dhe Napolit, por Firentina nuk dëshiron ta lejojë të largohet ai për më pak se 60 milionë euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Ish-ylli i Barcelonës e shpreh zhgënjimin: Nuk isha Messi i ri

Posted: 06 Dec 2018 07:56 AM PST

Ka pasur shumë futbollistë të cilët gjatë viteve të fundit janë cilësuar me nofkën "Lionel Messi i ri", mirëpo ish-lojtari i Barcelonës, Bojan Krkic, ka treguar ai e kishte pasur të vështirë ta përballonte presionin që vinte me këtë nofkë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Karikatura e ditës: Mourinho e imiton Furyn

Posted: 06 Dec 2018 07:43 AM PST

Protagonist për Karikaturën e Ditës të Goal.com për ditën e enjte është trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i cili arriti ta sigurojë një barazim në ndeshjen kundër Arsenalit, ngjashëm me boksierin Tyson Fury, i cili është tifoz i "Djajve të kuq".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​“Chelsea është ende në garë për titullin e Premierligës”

Posted: 06 Dec 2018 07:28 AM PST

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Marcos Alonso, insiston se Chelsea është ende në garë për ta fituar titullin e Premierligës dhe se do ta dëshmojë këtë gjë në ndeshjen kundër Manchester Cityt në Stamford Bridge të shtunën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Zbulohen fanellat e Barcelonës për sezonin e ardhshëm

Posted: 06 Dec 2018 07:13 AM PST

Disa fotografi të fanellave të para dhe të dyta të Barcelonës për sezonin 2019/2020 kanë filluar të qarkullojnë nëpër rrjetet sociale, dhe tifozët e Barcelona kanë mbetur të habitur, pasi që dizajni i këtyre fanellave është plotësisht i ndryshëm me ato paraprake.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gabigol: I lumtur me rikthimin në Inter

Posted: 06 Dec 2018 06:58 AM PST

Gabriel Barbosa është krenar që po kërkohet nga një numër i madh i skuadrave, mirëpo nuk është duke hedhur poshtë mundësinë për të qëndruar përfundimisht në Inter.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Allegri: Ndeshja me Young Boys, më e rëndësishme se ajo me Interin

Posted: 06 Dec 2018 06:44 AM PST

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i vetëdijshëm që Interi është rival i skuadrës së tij për titullin e Serisë A, mirëpo beson se ndeshja e javës së ardhshme kundër Young Boys, në Ligën e Kampionëve, është më e rëndësishme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shqiponja” zgjidhet fjala e vitit në Zvicër

Posted: 06 Dec 2018 06:28 AM PST

Pas ndeshjes me Serbinë, ku Xhaka dhe Shaqiri festuan golat e tyre duke bërë simbolin kuqezi të shqiponjës me duar, mediat sportive vlonin nga debati lidhur me këtë çështje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Hetimi zbulon shkaktarin e rrëzimit të helikopterit të Leicester Cityt

Posted: 06 Dec 2018 06:17 AM PST

Hetimet kanë zbuluar se helikopteri i ish-pronarit të Leicester Cityt, Vichai Srivaddhanaprabha, ishte rrëzuar për shkak se ishte liruar një kunj në mekanizmin kontrollues për rrotullimin e helikave të helikopterit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Ish-futbollisti gjerman: Bashkëshortja ime i kaloi testet fizike për mua

Posted: 06 Dec 2018 05:58 AM PST

Ish-futbollisti gjerman i Bayer Leverkusenit, Stefan Kiessling, ka bërë të ditur se bashkëshortja e tij ia kishte kaluar atij testet fizike, të cilat ia kishte caktuar stafi mjekësor i klubit të tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali

Posted: 06 Dec 2018 05:48 AM PST

Carlo Ancelotti ka thënë se mesfusha e Napolit është e mira në Itali.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Policia spanjolle e dëbon liderin e tifozëve ultras të Bocas nga Spanja

Posted: 06 Dec 2018 05:28 AM PST

Policia spanjolle e ka dëbuar Maxi Mazzaron, njërin nga liderët e tifozëve ultras të Boca Juniors, të cilët njihen me nofkën Barras Bravas në Amerikën e Jugut. Ai u detyrua të kthehej në Argjentinë sapo arriti në aeroportin e Madridit, Barajas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bashkëshortja e sulmuesit italian shkëlqen në Instagram

Posted: 06 Dec 2018 05:18 AM PST

Federica Nargi, përveçse një modele, ka vendosur të bëhet edhe stiliste.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

Posted: 06 Dec 2018 04:58 AM PST

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë edhe në të ardhmen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shtyhet meçi i boksierit Erzen Rrustemi kundër argjentinasit deri në këtë datë

Posted: 06 Dec 2018 04:42 AM PST

Kampioni i peshave të rënda në boksin profesionist ( WBF ), Erzen Rrustemi, i cili jeton dhe vepron në Zvicër prej gati tri dekadash, është paraparë që më 8 dhjetor 2018, të ngjitej në ring, për ta mbrojtur titullin për herë të tretë dhe atë, kundër ish kampionit të dyfishtë të botës në WBO si dhe ish kampion bote në IBF, Emiliano Ramirezit, i cili vjen nga kontinenti latino – amerikan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Java e çmendur e Iscos: Jashtë skuadrës kundër Romës, tani kapiten në Bernabeu

Posted: 06 Dec 2018 04:30 AM PST

Vetëm para një jave, Isco e mori vëmendjen e mediave pasi që trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, kishte vendosur ta linte atë jashtë skuadrës për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Romës. Të enjten, ai do ta mbajë shiritin e kapitenit në ndeshjen e Copa del Rey kundër Melilës në Santiago Bernabeu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Allegri: Gara për titullin e Serie A-së është ende e hapur

Posted: 06 Dec 2018 04:20 AM PST

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ka insistuar duke thënë se gara për titull ende nuk ka përfunduar në Serie A.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Legjenda e Bayernit: Klubi ka nevojë për ndryshime

Posted: 06 Dec 2018 03:59 AM PST

Legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthaus, beson se Bayern Munichu është në një gjendje të keqe për momentit për shkak se nuk kanë bërë revolucion në skuadër, dhe jo për shkak të trajnerit të ri, Niko Kovac.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fury kërkon që rimeçi kundër Wilder të mbahet në Old Trafford

Posted: 06 Dec 2018 03:43 AM PST

Tyson Fury kërkon rimeç me Deontay Wilder në Old Trafford pas meçit të tyre që u mbajt të dielën në kategorinë e peshave të rënda WBC në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Ish-drejtori i Ferrarit: Schumacheri e shikoi me mua garën në Brazil

Posted: 06 Dec 2018 03:28 AM PST

Vetëm pak ditë pas deklaratës se priftit Georg, rreth takimit që ka patur me Michael Schumacher në vitin 2016, heshtjen e "varrit" e thyen edhe Jean Todt, ish-drejtuesi i njohur i Ferrarit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prezantohet filmi dokumentar i Canës, përlotet nëna e tij

Posted: 06 Dec 2018 03:14 AM PST

Në ambientet e "The Plaza Tirana" në kryeqytet u prezantua djr filmi autobiografik mbi jetën dhe karrierën e ish kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Cana.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova U19 në një grup me Rusinë për kualifikime në Evropian

Posted: 06 Dec 2018 02:58 AM PST

Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar sot kundërshtarët për ndeshjet për kualifikime në Kampionatin Evropian për grupmoshën U-19. Në këto ndeshje, Dardanët do të përballen me Rusinë, Poloninë dhe Uellsin,

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Mourinho i akuzon lojtarët e Arsenalit: Ata simulonin dhe humbnin kohë

Posted: 06 Dec 2018 02:43 AM PST

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin të kënaqur me barazimin,

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Legjenda e Unitedit nuk është i kënaqur me gjendjen e klubit

Posted: 06 Dec 2018 02:28 AM PST

Legjenda e Manchester Unitedit Rio Ferdinand e ka kritikuar pozitën e ish-skuadrës së tij në Premierligë pas barazimit 2-2 mbrëmë ndaj Arsenalit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Modrici i thumbon Messin dhe Ronaldon: Në futboll nuk vlejnë vetëm golat

Posted: 06 Dec 2018 02:13 AM PST

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modrici, jo vetëm që i ka dhënë fund dominimit të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos në Topin e Artë, por tani i ka thumbuar këta të dy duke thënë se njerëzit tani e kanë kuptuar se në futboll nuk janë të rëndësishme vetëm golat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shorti i Evropianit U-17: Këta janë kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës

Posted: 06 Dec 2018 01:57 AM PST

Gjithçka është zbardhur sot, në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, ku është hedhur edhe shorti përkatës. Gjithsej, janë 13 grupe me nga 4 skuadra secili.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Ish-ylli i Argjentinës dhe Realit: Kur iu bashkova ekipit rival, ma dogjën shtëpinë

Posted: 06 Dec 2018 01:43 AM PST

Ish-futbollisti argjentinas, Oscar Ruggeri, i cili kishte luajtur për Real Madridi për një sezon në vitin 1990, ka treguar se kur ishte transferuar nga Boca Juniors në River Platë, tifozët e Bocas ia kishin djegur shtëpinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Real Madridi dhe Hazardi arrijnë marrëveshje, sipas mediave spanjolle

Posted: 06 Dec 2018 01:28 AM PST

Real Madridi tanimë e ka arritur një marrëveshje për transferimin e Eden Hazardit nga Chelsea për sezonin e ardhshëm, pretendon radio spanjolle, Onda Madrid.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asnjë lojtar i Real Madridit s’është madje as në top 232 të parët për Këpucën e Artë

Posted: 06 Dec 2018 01:14 AM PST

Momentalisht, Real Madridi nuk ka asnjë lojtarë në listën e 232 lojtarëve në garë për Këpucën e Artë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Ylli i Man Unitedit: Nuk kemi vetëbesim

Posted: 06 Dec 2018 12:58 AM PST

Mesfushori serb i Manchester Unitedit, Nemanja Matic, e ka pranuar se skuadra nuk ka shumë vetëbesim, por ka thënë se çdo lojtar i kësaj skuadre është i gatshëm të luajë kurdo që një gjë e tillë i kërkohet nga trajneri Jose Mourinho.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ranieri: Ndeshja kundër Leicesterit ishte emocionale

Posted: 06 Dec 2018 12:43 AM PST

Claudio Ranieri ka thënë se ndeshja ndaj ish-skuadrës së tij, Leicesterit, ka qenë emocionale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Pele e godet Messin: Ai e ka vetëm një aftësi, mos e krahasoni me mua dhe Maradonën

Posted: 06 Dec 2018 12:28 AM PST

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, e ka kritikuar yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messin, duke thënë se ai e ka vetëm një aftësi dhe nuk e meriton të krahasohet me lojtarë të nivelit të tij dhe të Diego Maradonës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NBA: Warriors dhe Lakers marrin fitore

Posted: 06 Dec 2018 12:13 AM PST

Në katër sezonet e fundit, Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers kanë diskutuar mes tyre titullin në NBA, por me largimin e LeBron James nga Cavs, nuk mund të flitet më për rivalitet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Mourinho e vë në dyshim aftësinë e lojtarëve të tij: Ata s’mund t’i bëjnë disa gjëra

Posted: 05 Dec 2018 11:58 PM PST

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka vënë në dyshim aftësinë e lojtarëve pas barazimit kundër Arsenalit mbrëmë, duke thënë se janë disa gjëra që ai nuk mund t'i marrë nga futbollistët e skuadrës së tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Befasia e mëngjesit: Neymar po transferohet në Premierligë

Posted: 05 Dec 2018 11:18 PM PST

Neymar ende nuk e ka sqaruar të ardhmen e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuzhina e klubit të Premier League e “pushtuar” nga minjtë

Posted: 05 Dec 2018 11:04 PM PST

Fusha stërvitore e Crystal Palace është mbushur me minj për muaj të tërë teksa kuzhina e klubit është goditur me notën më të keqe të higjienës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FFK parashikon rindërtimin e Adem Jasharit

Posted: 05 Dec 2018 02:56 PM PST

Federata e Futbollit të Kosovës parashikon që ta rindërtojë stadiumin Adem Jashari duke e bërë atë të kategorisë së pesë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmuesi i Interit aksidentohet me makinë

Posted: 05 Dec 2018 02:42 PM PST

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez është involvuar në një incident trafiku, me një grua e cila ka pësuar lëndime të lehta me biçikletë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fellaini ia shkul flokët Guendouzit para gjyqtarit, ai nuk ndal as faull

Posted: 05 Dec 2018 02:36 PM PST

Andre Marriner mund të konsiderohet fajtori kryesor që Arsenali nuk fitoi sonte në Old Trafford pasi që nuk dha asnjë karton të kuq, përkundër ndërhyrjeve të ashpra të lojtarëve të Manchester United

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani - Kaçanik

28 Nëntori

Shumë zemra rënkonin
Shumë lotë pikonin
Shumë fëmijë u vranë
Vetëm se ishin shqiptarë.

Tani erdhi paqja
Tani erdhi liria
Gëzohemi të gjithë
Se erdhi Pavarësia.

Mirë se erdhe Pavarësi
Mirë se erdhe 28 Nëntor
Jemi të gëzuar të gjithë
Të bashkuar e unik

Vjershe apo poezi nga Suhejla Topojani - Kaçanik


vjersha per 28 nentorin,28 nentori vjersha shqip,vjersha dhe poezi per 28 nentorin,28 nentori poezi shqip,vjersha te bukura per 28 nentorin,pavaresine e Shqiperise,shqipnise,

Ese per 8 marsin diten e nenes

Nje dite qe mbart respekt,dashuri te pafund,per ato qe na dhane jete nga jeta e tyre.Per ato qe naten e bene dite dhe na mekuan me qumesht nga gjiri i tyre. Per ato qe gjenden prane sado larg qe te jemi ,sa here zemrat tona deshperohen,sa here shpirtrat tane renkojne. Per ate krijese te Zotit,mbushur me kaq dashuri,me kaq miresi.Ndaj sot ne kete dite te shenuar po mbeshtes koken dhe mendimet e mija ne prehrin e nenes sime,ne prehrin e nenave tuaja,ne ate preher ku loti thahet si me magji,dhe brengat dhe trishtimet largohen. Aty ku paste diell, drite, paqe, lumturi, qofshin ngahera nenat tona. Gezuar festen e 8 Marsit per te gjitha nenat e botes,per ato me te dhemshurat,me te mirat, me te shtrenjtat. Dera e urimeve eshte e hapur, se ne shpirtin e nje nene nuk ka nevoje te trokasesh.

Burimi: http://www.mesoshqip.org/2013/02/ese-per-8-marsin-diten-e-nenes.html#ixzz4295n81u9
ese per 7-8 marsin ese per 7 dhe 8 marsin ese per 7dhe8 marsin poezi per nenen per 8 mars poezi per 7…

Ese per 7 marsin diten e mesuesit

Ese per 7 marsin diten e mesuesit 7 marsi eshte dita e vetme e cila i kushtohet mesuesit, kjo me te vertete e nje dite me vend dhe nje dite qelluar, me vjen mire qe ne kemi nje dite qe ta falemnderojme mesuesin per te gjitha te mirat dhe veshtiresite qe i kalon dhe i ka kaluar per te na mesuar neve. Mesuesi eshte sikur babai/nëna jonë i/e dyte, ai/ajo na mesoi shkronjat A,B,C... dhe numrat 1,2,3... Ne per 7 mars shfrytezojme rastin qe si per falenderim mesuesit ti japim dhurata, ku zakonisht i dhurojme lule si simbol lumturie dhe dashurie ndaj tij.

Burimi: http://www.mesoshqip.org/2013/02/ese-per-7-marsin-diten-e-mesuesit.html#ixzz4296FqRjS ese per 7-8 marsin ese per 7 dhe 8 marsin ese per 7dhe8 marsin ese per 7 marsin shqip per 8 mars poezi urime per 8 mars ese per 7 marsin 7 marsi poezi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more