Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Ëndërrova -vjershë apo poezi nga Mbresa Abazi


Ëndërrova

Një natë ëndërrova
Një ëndërr të bukur
Se si motra ime
Më bënte të lumtur

E ndjeva veten
Si flutur krahlehtë
Sa bukur motra ime
Dinte me ecë

Të dyja së bashku
Shkuam në shkollë
Sa bukur motra ime
Dinte me folë

Vjershë nga Mbresa Abazi

vjersha per enderren,enderra poezi shqip,vjersha dhe poezi per enderrat,enderra poezi shqip,vjersha dhe poezi per enderrat,enderrat,poezi per enderren,

Ëndërrova

Një natë ëndërrova
Një ëndërr të bukur
Se si motra ime
Më bënte të lumtur

E ndjeva veten
Si flutur krahlehtë
Sa bukur motra ime
Dinte me ecë

Të dyja së bashku
Shkuam në shkollë
Sa bukur motra ime
Dinte me folë

Vjershë nga Mbresa Abazi

vjersha per enderren,enderra poezi shqip,vjersha dhe poezi per enderrat,enderra poezi shqip,vjersha dhe poezi per enderrat,enderrat,poezi per enderren,
loading...

Related Posts :Namazi

Syzat