Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Cilat jane shenjat dhe simptomat e semundjes se veshkave ? ~ Rapitful Shqip

Cilat jane shenjat dhe simptomat e semundjes se veshkave ?


Shenjat dhe simptomat e semundjes se veshkave jane:


Sistemi tretës: Anoreksia, pështjellimi, të vjella.

Gjaku: Hemorragjia si pasojë e keqfunksionimit të trombociteve.

Çrregullime të volumit intravaskular që janë pasojë e humbjes së aftësisë të veshkave për të rregulluar përqendrimin e urinës.

Anemia është pasojë e mosprodhimit të eritropoetinës.

Djersitja e vazhdueshme

Fryrja e trupit

Ethet

Dobësia apo plogeshtia

Urina e turbullt me erë të keqe

Temperatura.

Cilat jane shenjat dhe simptomat e semundjes se veshkave ?Shenjat dhe simptomat e semundjes se veshkave
Share/Bookmark
       
   

Postime të ngjashme  •