Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Cilat jane shenjat dhe simptomat e hipotiroidizmit ?


Shenjat dhe simptomat e hipotiroidizmit jane:

Lëkura e thatë

Gjatë gjithë kohës pacienti ka ftohtë

Fryrja e fytyrës

Anemia

Trashja e zërit

Rënia e flokëve

Lodhja fizike si dhe përgjumja

Të rrahura të pakta të zemrës apo bradikardi

Yndyra të larta.

Cilat jane shenjat dhe simptomat e hipotiroidizmit ?,kush jane shenjat dhe simptomat e gushes apo strumes,shenjat e funksionit te ulur te tiroides,hipotireoza shenjat e saj,simptomat 

Shenjat dhe simptomat e hipotiroidizmit jane:

Lëkura e thatë

Gjatë gjithë kohës pacienti ka ftohtë

Fryrja e fytyrës

Anemia

Trashja e zërit

Rënia e flokëve

Lodhja fizike si dhe përgjumja

Të rrahura të pakta të zemrës apo bradikardi

Yndyra të larta.

Cilat jane shenjat dhe simptomat e hipotiroidizmit ?,kush jane shenjat dhe simptomat e gushes apo strumes,shenjat e funksionit te ulur te tiroides,hipotireoza shenjat e saj,simptomat 
loading...

Related Posts :Namazi

Syzat