Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Shkallët e mbiemrave ~ Rapitful Shqip

Shkallët e mbiemraveMbiemrat kanë tri shkallë : pohore,krahasore dhe sipërore.


Pohore:Ky është futbollist i mirë.;


Krahasore:Ky është futbollist më i mirë se ai. ;


Sipërore:Ky është futbollisti më i mirë. ;
Share/Bookmark
       
   

Postime të ngjashme  •