Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Sa është klirensi i kreatininës normalisht tek meshkujt dhe tek femrat ? ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Sa është klirensi i kreatininës normalisht tek meshkujt dhe tek femrat ?
Sa është klirensi i kreatininës normalisht tek meshkujt dhe tek femrat ?
Klirensi i kreatininës tek meshkujt normalisht është 100-150 ml/min ndërsa te femrat është 85-125ml/min.
klirensi normat,sa eshte klirensi normal i kreatinines,kreatinina klirensi sa eshte,si eshte

       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •