Skip to main content

Falja- Vargje per dashuri nga Raptoscop

 Falja- Vargje per dashuri nga Raptoscop

ndjej dashni po t'njejten kohe smlen rahat inati
i qete sun rri as ni tro syt um shkojn ka sahati
i shoh akrepat tbanun bashk tham ajo o ka menon
ishalla o ka kan nashta i ka ra pishmon
e ka pa qe ka gabu athu eshte ka e bren ndergjegjja
telefoni cingron menoj mdoket dul pergjegjja
e qoj telefonin nihet zani i saj sikur n'vaj
ja nis kerkon fajle thot   ''mfal se une kam faj''
e une stepna, ka goja kepna fjalt sum dalin
prej gzimit si shiqer tretna prap ndjenjat um nalin
e falin se dashnia mshtin gabimin mja fal
dashnia koka si fmia qe rritet hiq pa nal
ora ka kalu pas mesnate menoj me ba ni sy gjume
e mira e ksaj nate ishalla rrjedh si lume
neser qohem nmengjes full kejt energji
me taku mezi pres se moti aromen sja kum ni

falja vargje per dashni, dashni, vargje per dashuri, dashuria, falje, poezi per dashuri, dashuria, dashni, vargje te bukura, vargje per faljen, falja vargje per dashnuri,vargje per dashuri, dashuri vargje, vargje per dashni, te kujtoj tekst, tekste per dashuri, vjersha per dashuri, poezi per dashuri, poezia per dashuri, poezi dashuri, dashuri poezi, vargje per dashni, dashnia vargje, varg per dashni, dashnia per dashni, poezia per dashuri, dashuria poezi, poezi per dashuri
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani - Kaçanik

28 Nëntori

Shumë zemra rënkonin
Shumë lotë pikonin
Shumë fëmijë u vranë
Vetëm se ishin shqiptarë.

Tani erdhi paqja
Tani erdhi liria
Gëzohemi të gjithë
Se erdhi Pavarësia.

Mirë se erdhe Pavarësi
Mirë se erdhe 28 Nëntor
Jemi të gëzuar të gjithë
Të bashkuar e unik

Vjershe apo poezi nga Suhejla Topojani - Kaçanik


vjersha per 28 nentorin,28 nentori vjersha shqip,vjersha dhe poezi per 28 nentorin,28 nentori poezi shqip,vjersha te bukura per 28 nentorin,pavaresine e Shqiperise,shqipnise,

Ese per 8 marsin diten e nenes

Nje dite qe mbart respekt,dashuri te pafund,per ato qe na dhane jete nga jeta e tyre.Per ato qe naten e bene dite dhe na mekuan me qumesht nga gjiri i tyre. Per ato qe gjenden prane sado larg qe te jemi ,sa here zemrat tona deshperohen,sa here shpirtrat tane renkojne. Per ate krijese te Zotit,mbushur me kaq dashuri,me kaq miresi.Ndaj sot ne kete dite te shenuar po mbeshtes koken dhe mendimet e mija ne prehrin e nenes sime,ne prehrin e nenave tuaja,ne ate preher ku loti thahet si me magji,dhe brengat dhe trishtimet largohen. Aty ku paste diell, drite, paqe, lumturi, qofshin ngahera nenat tona. Gezuar festen e 8 Marsit per te gjitha nenat e botes,per ato me te dhemshurat,me te mirat, me te shtrenjtat. Dera e urimeve eshte e hapur, se ne shpirtin e nje nene nuk ka nevoje te trokasesh.

Burimi: http://www.mesoshqip.org/2013/02/ese-per-8-marsin-diten-e-nenes.html#ixzz4295n81u9
ese per 7-8 marsin ese per 7 dhe 8 marsin ese per 7dhe8 marsin poezi per nenen per 8 mars poezi per 7…

Ese per 7 marsin diten e mesuesit

Ese per 7 marsin diten e mesuesit 7 marsi eshte dita e vetme e cila i kushtohet mesuesit, kjo me te vertete e nje dite me vend dhe nje dite qelluar, me vjen mire qe ne kemi nje dite qe ta falemnderojme mesuesin per te gjitha te mirat dhe veshtiresite qe i kalon dhe i ka kaluar per te na mesuar neve. Mesuesi eshte sikur babai/nëna jonë i/e dyte, ai/ajo na mesoi shkronjat A,B,C... dhe numrat 1,2,3... Ne per 7 mars shfrytezojme rastin qe si per falenderim mesuesit ti japim dhurata, ku zakonisht i dhurojme lule si simbol lumturie dhe dashurie ndaj tij.

Burimi: http://www.mesoshqip.org/2013/02/ese-per-7-marsin-diten-e-mesuesit.html#ixzz4296FqRjS ese per 7-8 marsin ese per 7 dhe 8 marsin ese per 7dhe8 marsin ese per 7 marsin shqip per 8 mars poezi urime per 8 mars ese per 7 marsin 7 marsi poezi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more