Skip to main content

Posts

Showing posts from May, 2021

CNET: “A Quiet Place II ending: No post-credits scene, but there are sequel teases - CNET” plus 24 more

CNET: “A Quiet Place II ending: No post-credits scene, but there are sequel teases - CNET” plus 24 more A Quiet Place II ending: No post-credits scene, but there are sequel teases - CNET Friends reunion meme makes Matt LeBlanc everyone's favorite Irish uncle - CNET Best spray car wax for 2021 - Roadshow Best prescription sunglasses for 2021 - CNET Best TV deals: Big sales this weekend on LG, TCL and Vizio - CNET Best Memorial Day mattress deals: Big savings from Amerisleep, Casper, DreamCloud, Tempur-Pedic and more - CNET A $25 cordless BlendJet blender means frozen margs on the beach (save $15) - CNET Unemployment update: Nearly half of US states are ending $300 enhanced benefits early - CNET Third stimulus check update: Tracking your IRS money, 'plus-up' payments and more - CNET Cruella is on Disney Plus: How to watch Disney's new live-action mov

Bota Sot: “Bregu: Niveli i lartë i papunësisë të të rinjve kërkon ndërmarrjen e masave të menjëhershme për të vepruar” plus 9 more

Bota Sot: “Bregu: Niveli i lartë i papunësisë të të rinjve kërkon ndërmarrjen e masave të menjëhershme për të vepruar” plus 9 more Bregu: Niveli i lartë i papunësisë të të rinjve kërkon ndërmarrjen e masave të menjëhershme për të vepruar Shkarkohet drejtori i Spitalit të Mitrovicës, thotë se arsyeja është se nuk ka qenë lojal ndaj Valbon Krasniqit Zhdukja e mistershme e ish-drejtorit të policisë së Ulqinit, në kufi me Shqipërinë Bislimi takon ministrin e Turizmit të Shqipërisë, i kërkon heqjen e taksës në Rrugën e Kombit Ultimatum Vuçiqit, do i kërkohet njohja e pavarësisë së Kosovës Zhduket në mënyrë misterioze ish-drejtori i policisë së Ulqinit! Alarmohen edhe autoritetet shqiptare Bekim Jashari i përvjel mëngët dhe... “Shpërblim për Kosovën presion për Serbinë” – ja si e shohin serbët vizitën e Lajçakut dhe Palmerit në Kosovë “Miku im Kadri…”, Ramiz Lladrovci e uron për ditëlindje Veselin ​Britania d

6 raste të reja me Covid në Shqipëri, një jetë e humbur

6 raste të reja me Covid në Shqipëri, një jetë e humbur 6 raste të reja me Covid në Shqipëri, një jetë e humbur Ju kanë dalë rrudha? Ja përbërësi ideal për t’i parandaluar ato Çfarë dimë për origjinën e pandemisë? 6 raste të reja me Covid në Shqipëri, një jetë e humbur Posted: 31 May 2021 08:22 AM PDT Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient të mbyllur dhe kudo ku nuk mund të ruhet distancimi fizik, kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga COVID19. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,325 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 6 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 2 raste në Tiranë, nga 1 rast në Fier, Lezhë, Kamëz, Prrenjas. Aktualisht në spitalet COVID po

“Akademia e Shkencave, azili më luksoz në Shqipëri” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Akademia e Shkencave, azili më luksoz në Shqipëri” plus 1 more Telegrafi Opinione Akademia e Shkencave, azili më luksoz në Shqipëri Posted: 31 May 2021 07:13 AM PDT Nuk e di përse kryeministrit tonë të nderuar i majlindin (i lindin në muajin maj) idetë e ndritura për Akademinë e Shkencave. Në këtë fundmaji, kryeministri i Shqipërisë shkoi për të dytën pas tre vjetëve në selinë e Akademisë së Shkencave, nga ku na dha lajmin e madh se kryetari i ri i saj, Skënder Gjinushi, na qenka depolitizuar. Shoku Skënder pasi ka qenë ministër në qeverinë e Adil Çarçanit, ministër në qeverinë e PS-së në 2001, kryetar i Parlamentit, pesë a gjashtë herë deputet që nga lista e Frontit Demokratik me në krye Nexhmije Hoxhën, deputet i "Dushkut" etj., anëtar i Komitetit Qendror të PPSh-së, themelues i një partie, shitës i partisë së tij, tani më në fund na qenka depolitizuar. Kur Gjinushi hyri në politikë ai u deshkencëzua dhe për 35 vjet nuk u mor më m

“In a World Let Loose, Video Game Makers Are ‘Doubling Down’” plus 3 more NYT > Technology

“In a World Let Loose, Video Game Makers Are ‘Doubling Down’” plus 3 more NYT > Technology In a World Let Loose, Video Game Makers Are ‘Doubling Down’ Cell Service in the Hamptons is...Not Good Two New Laws Restrict Police Use of DNA Search Method Air Force Tries Virtual Reality to Stem Suicide and Sexual Assault In a World Let Loose, Video Game Makers Are ‘Doubling Down’ Posted: 30 May 2021 08:15 AM PDT The companies won big when the pandemic forced people indoors. In a risky bet, they aren't slowing down even as behaviors shift again. Cell Service in the Hamptons is...Not Good Posted: 29 May 2021 07:17 PM PDT An influx of residents during the pandemic has strained cellphone and internet signals, making a booster the new must-have accessory. Two New Laws Restrict Police Use of DNA Search Method Posted: 31 May 2021 06:22 AM PDT Maryland and Montana have passed the nat

“Gërxhaliu rrëfen se si iu vra babai dhe familjarët” plus 9 more Ekonomia Online

“Gërxhaliu rrëfen se si iu vra babai dhe familjarët” plus 9 more Ekonomia Online Gërxhaliu rrëfen se si iu vra babai dhe familjarët Bregu: Niveli i lartë i papunësisë të të rinjve kërkon veprime të menjëhershme Unifikimi për dialogun, në duart e Kurtit Prishtinasi thotë se sigurimi i QKMF-së në Prishtinë ia rrahu babanë Maqedoni e Veriut: Nga nesër pa maska në ambientet e hapura Sadiku: Vizita e Palmer dhe Lajçak, sinjal se BE dhe SHBA kanë unifikim qëndrimesh për dialogun Forca e Sigurisë së Kosovës bën parakalim në fshatin Semetisht MSh pritet të angazhojë rreth 570 specializantë për vaksinimin e qytetarëve Kuvendi i Shqipërisë do të votojë për shkarkimin e Metës më 9 qershor Një viktimë dhe gjashtë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri Gërxhaliu rrëfen se si iu vra babai dhe familjarët Posted: 31 May 2021 09:47 AM PDT Ekonomisti Safet Gërxhaliu ka rrëfyer për Klan Kosovën se si

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more