Skip to main content

Posts

Showing posts from October, 2021

CNET: “Roblox players suffer through game platform's third day offline - CNET” plus 24 more

CNET: “Roblox players suffer through game platform's third day offline - CNET” plus 24 more Roblox players suffer through game platform's third day offline - CNET Windows 11 is here, but do you really need to upgrade from Windows 10? What to know - CNET Yes, you can use FaceID to unlock your iPhone while wearing a mask, but there's a catch - CNET NASA's Hubble Space Telescope snaps spooky image of a dying star - CNET Werewolves and moon people: Revisiting lost movie monsters for Halloween - CNET The science of fear: Why we love a good Halloween fright - CNET Does upgrading to a new iPhone every 2 years still make sense? I don't think so - CNET iPhone 13 lineup compared: Every difference between Apple's iPhone 13, Mini, Pro and Pro Max - CNET No Time To Die ending explained: How Daniel Craig's last James Bond movie concludes - CNET Windo

Bota Sot: “Ironizon Pozhari: Kam zbuluar një dokument strategjik të Kurtit, ja çka më ka shqetësuar” plus 8 more

Bota Sot: “Ironizon Pozhari: Kam zbuluar një dokument strategjik të Kurtit, ja çka më ka shqetësuar” plus 8 more Ironizon Pozhari: Kam zbuluar një dokument strategjik të Kurtit, ja çka më ka shqetësuar Avokatja serbe: Jam ndër të parat që kam bërë simbolin e shqiponjës dy-krenare të shqiptarëve Politikani serb me akuza të rënda ndaj Vuçiqit Vuçiqi parashikon zhvillime në veri të Kosovës, paralajmëron takim me Johnsonin dhe Bidenin 289 gjoba për mosrespektim të masave anti-pandemi Lejohen vizitat për të burgosurit, 95% e stafit në burgje të vaksinuar Ende s’rregullohet rruga Mitrovicë-Prishtinë, e cila u shemb që 10 muaj Ndryshon ora, nga sot akrepat u zhvendosen 60 minuta pas ​Kurti: Thesari kulturor e artistik i Prizrenit, inspirim për “Zgjim me art” Ironizon Pozhari: Kam zbuluar një dokument strategjik të Kurtit, ja çka më ka shqetësuar Posted: 31 Oct 2021 06:50 AM PDT Gazetari Vehbi

“Në Tetovë deri në orën 17:00 kanë votuar 40,01% e votuesve” plus 9 more Ekonomia Online

“Në Tetovë deri në orën 17:00 kanë votuar 40,01% e votuesve” plus 9 more Ekonomia Online Në Tetovë deri në orën 17:00 kanë votuar 40,01% e votuesve Atletico Madridi rigjen rrugën e fitores duke e mposhtur bindshëm Betisin Krasniqi: Çdo e arritur në Shtime i atribuohet PDK-së dhe Naim Ismajlit, më 14 nëntor do të fitojmë edhe një mandat “Momenti i së vërtetës” liderët e botës mblidhen në Skoci për samitin e klimës Shkëputet teleferiku, humb jetën një person në Çeki Fillojeni ditën me recetën që ju mban larg inflamacioneve Autogol i jashtëzakonshëm në ndeshjen Atletico – Betis Tahiri viziton banorët e lagjes pas rregullimit të shtratit të lumit Podrança dhe mbjellles së drunjëve dekorativ pranë shetitores Musk thotë se nëse 6 miliardë dollarë e zgjidhin urinë në botë, i shet 2% të aksioneve të Teslas Ky ushqim dëmton jashtëzakonisht zemrën Në Tetovë deri në orën 17:00 kanë votuar 40,01% e vo

Mbi 7 mijë raste të infektimit me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit

Mbi 7 mijë raste të infektimit me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit Mbi 7 mijë raste të infektimit me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme Konfirmohen 13 raste të infektimit me Covid brenda 24 orëve të fundit Këto janë analizat që nevojiten për të parë se sa mirë funksionon gjëndra tiroide Rritet numri i lindjeve përmes fekondimit in vitro (IVF) Mbi 7 mijë raste të infektimit me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit Posted: 31 Oct 2021 08:46 AM PDT Vetëm në 24 orët e fundit, në Francë janë raportuar 7,360 raste të infektimit me Covid. Sipas autoriteteve shëndetësore, kjo shifër po konsiderohet të jetë si më e larta që nga 21 shtatori i këtij viti shkruan Reuters , transmeton Gazeta Shneta. Deri më sot, janë regjistruar 7.16 milionë raste pozitive me Covid. Në anën tjetër, numri i pacientëve të hospitalizuar nga Covid ka rënë në 6,524 brenda

Chaos ransomware targets gamers via fake Minecraft alt lists BleepingComputer.com

Chaos ransomware targets gamers via fake Minecraft alt lists BleepingComputer.com Chaos ransomware targets gamers via fake Minecraft alt lists Posted: 30 Oct 2021 08:02 AM PDT The Chaos Ransomware gang encrypts gamers' Windows devices through fake Minecraft alt lists promoted on gaming forums. [...] You are subscribed to email updates from BleepingComputer . To stop receiving these emails, you may unsubscribe now . Email delivery powered by Google Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Is Carbon Capture Here? NYT > Technology

Is Carbon Capture Here? NYT > Technology Is Carbon Capture Here? Posted: 31 Oct 2021 02:00 AM PDT A Swiss company is operating a device in Iceland that sucks CO2 from the air and shoots it into the ground, where it turns into rock. You are subscribed to email updates from NYT > Technology . To stop receiving these emails, you may unsubscribe now . Email delivery powered by Google Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

“Duart lart, mos u afro”, momenti kur forcat speciale futen në shpellë dhe arrestojnë të shumëkërkuarit

“Duart lart, mos u afro”, momenti kur forcat speciale futen në shpellë dhe arrestojnë të shumëkërkuarit “Duart lart, mos u afro”, momenti kur forcat speciale futen në shpellë dhe arrestojnë të shumëkërkuarit Veterani i UÇK-së bëhet me banesë të re, e ndihmojnë bashkëluftëtarët Sinani e lumtur për ndarjen e 2 milionë eurove për Preshevën: Faleminderit Kosovë Ky është 25 vjeçari që u vra mbrëmë në Mitrovicë “Duart lart, mos u afro”, momenti kur forcat speciale futen në shpellë dhe arrestojnë të shumëkërkuarit Posted: 30 Oct 2021 06:47 AM PDT Forca speciale të ushtrisë turke zhvilluan një operacion në veri të Irakut duke arrestuar disa anëtarë të Partisë Komuniste të Kurdistanit, të cilët prej katër dekadash kanë ngritur armët kundër Turqisë. Ministria e Mbrojtjes ka publikuar pamjet e operacionit, ku ushtarët zunë fillimisht hyrje-daljet e një shpelle ku dyshohet se fshiheshin ushtarët e PKK-së duke kërkuar prej tyr

“Xhevat Neziri (Xheki) - Gurbeti (Official Video 4K)” plus 1 more ArkivaShqip

“Xhevat Neziri (Xheki) - Gurbeti (Official Video 4K)” plus 1 more ArkivaShqip Xhevat Neziri (Xheki) - Gurbeti (Official Video 4K) Posted: 30 Oct 2021 11:08 PM PDT Nikoleta Kabuci - Jam e Vogëlo (Official Video 4K) Posted: 30 Oct 2021 11:14 PM PDT You are subscribed to email updates from ArkivaShqip . To stop receiving these emails, you may unsubscribe now . Email delivery powered by Google Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Top Slap Prank YesFunnyYes

Top Slap Prank YesFunnyYes Top Slap Prank Posted: 30 Oct 2021 06:00 AM PDT You are subscribed to email updates from YesFunnyYes . To stop receiving these emails, you may unsubscribe now . Email delivery powered by Google Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more