Skip to main content

Posts

Showing posts from December, 2020

CNET: “Calculate your second stimulus check amount: $600, $2,000, more? - CNET” plus 20 more

CNET: “Calculate your second stimulus check amount: $600, $2,000, more? - CNET” plus 20 more Calculate your second stimulus check amount: $600, $2,000, more? - CNET How to watch Clemson and Ohio State in the Sugar Bowl on ESPN without cable - CNET It's game over for FarmVille, as Flash also buys the farm - CNET Get a meal kit subscription to start your new year off right - CNET Best cheap earbuds and headphones - CNET The best electric scooters and skateboards for 2021 - CNET Honda to pull out of Russia in 2022, report says - Roadshow Tesla sweetens new EV purchase with Full Self-Driving trial tossed in for free - Roadshow Microsoft says SolarWinds hackers viewed source code - CNET Daimler Trucks is in hot water with NHTSA over slow recalls - Roadshow Apple's new Mac computers are killing my Hackintosh - CNET The best prepared meal deli

Albeu: “Kini kujdes! 10 dhurata që nuk është mirë t?i bëni në fundvit” plus 11 more

Albeu: “Kini kujdes! 10 dhurata që nuk është mirë t?i bëni në fundvit” plus 11 more Kini kujdes! 10 dhurata që nuk është mirë t?i bëni në fundvit Deklaruan se janë vetëm për njëri-tjetrin, por çfarë mendon mami e Andit për Tean Britania del sonte zyrtarisht nga Bashkimi Evropian Arteta: Do të largohen disa lojtarë, por do të shikojmë për përforcime Në natën e Vitit të Ri, çifti nga Vlora përfundon në spital 12 vjeçarja dërgon TikTokun në gjykatë Dy fjalët më të kërkuara në Google gjatë 2020-tës Trupi iu gjet në valixhe, identifikohet trupi i pajetë i gruas që tronditi Greqinë Sot kryetar bashkie, Erion Isai: Nuk do të punoj më kurrë aktor! Ndërrimi i viteve, "Google" ndryshon logon Ende s'keni dërguar urimet e fundvitit?! Këtu gjeni 15 mesazhe të veçanta Këngëtarja ka një kërkesë për qeverinë: Aman më lini të gjej burrë! Kini kujdes! 10 dhurata që nuk është mirë t

Bota Sot: “Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe”” plus 9 more

Bota Sot: “Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe”” plus 9 more Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe” Gazetari bie keq në grackë, Bekë Berisha ia bën bajat çdo pyetje Nga e ka marrë nofkën “Rambo”, Haradinaj flet në “debat” me fëmijët Pas familjes së Veselit, Hoxhaj viziton edhe familjen e Thaçit ​Limaj uron qytetarët për Vitin e Ri, veçanërisht familjet e dëshmorëve dhe veteranët e luftës ​Enver Hoxhaj viziton familjen e Kadri Veselit Ismaili: Profesionistët shëndetësorë, heronjtë e vitit 2020 Veliu uron qytetarët për Vitin e Ri, kërkon kujdes në përdorimin e mjeteve piroteknike Gazeta spanjolle “El Pais” publikon imazhe nga Prishtina: Si po pritet në botë Viti i Ri? Musliu-Shoshi: Do të jemi bashkë edhe në vitin 2021 Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe” Posted: 31 Dec 2020 11:12

“Transaksionet e hapura të Thesarit dhe parimet e të dhënave të hapura” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Transaksionet e hapura të Thesarit dhe parimet e të dhënave të hapura” plus 1 more Telegrafi Opinione Transaksionet e hapura të Thesarit dhe parimet e të dhënave të hapura Posted: 31 Dec 2020 03:38 AM PST Agon Hysaj Buxheti i Republikës së Kosovës, për vitin 2020 ishte afro 2.6 miliardë euro. Këto para të taksapaguesve u shpenzuan për të paguar shërbimet si: arsimi, infrastruktura dhe kujdesi shëndetësor. Qytetarët e Kosovës kanë të drejtë të dinë detajet se si mblidhen dhe si shpenzohen fondet e tyre qeveritare. Nga kjo shumë, kur të hiqen rreth 650 milionë euro për paga dhe mëditje, pjesa tjetër shpenzohet nga kategoritë mallra dhe shërbime, investime kapitale dhe subvencione dhe transfere. Edhe pse Ministria e Financave publikon të dhëna në Portalin e Transparencës (ptmf.rks-gov.net), ato nuk janë të publikuar sipas formatit të hapur, apo siç quhet termi Open Data. Hapja e të dhënave të thesarit, sipas parimeve të të dhënave të hapura,

“Çfarë dihet për variantin e ri të Coronavirusit?” plus 9 more Ekonomia Online

“Çfarë dihet për variantin e ri të Coronavirusit?” plus 9 more Ekonomia Online Çfarë dihet për variantin e ri të Coronavirusit? 2.6 milionë amerikanë kanë marrë vaksinën anti-Covid, shumë pak krahasuar me objektivin Osmani uron qytetarët: Ditët më të mira i kemi përpara Mustafa uron Vitin e Ri: Elektorati i LDK-së të jetë i bashkuar Veliu: Ishte vit i vështirë, por kemi punuar shumë dhe me përkushtim Komuna e Drenasit: Gjatë vitit 2020, projekte dhe shërbime profesionale për qytetarët Barcelona nuk do të bëjë transferime në janar Getinjo e falënderon për diçka interesante vitin 2020 Uran Ismaili me videomesazh emocionues për profesionistët shëndetësorë, i quan heronjtë e vitit 2020 (Video) Mbi 4 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër Çfarë dihet për variantin e ri të Coronavirusit? Posted: 31 Dec 2020 09:47 AM PST Varanti i ri ka zgjuar shqetësim dhe shumë pikëpyetje. A përhapet

“Data breach broker selling user records stolen from 26 companies” plus 5 BleepingComputer.com

“Data breach broker selling user records stolen from 26 companies” plus 5 BleepingComputer.com Data breach broker selling user records stolen from 26 companies Adobe Flash Player is officially dead tomorrow Ticketmaster fined $10 million for breaking into rival’s systems Adobe now shows alerts in Windows 10 to uninstall Flash Player DHS orders federal agencies to update SolarWinds Orion platform T-Mobile data breach exposed phone numbers, call records Data breach broker selling user records stolen from 26 companies Posted: 31 Dec 2020 07:04 AM PST A data breach broker is selling the allegedly stolen user records for twenty-six companies on a hacker forum, BleepingComputer has learned. [...] Adobe Flash Player is officially dead tomorrow Posted: 31 Dec 2020 04:30 AM PST Flash Player will reach its end of life (EOL) on January 1, 2021, after always being a security risk to those who ha

“Amazon Buys Wondery as Podcasting Race Continues” plus 2 more NYT > Technology

“Amazon Buys Wondery as Podcasting Race Continues” plus 2 more NYT > Technology Amazon Buys Wondery as Podcasting Race Continues FarmVille Once Took Over Facebook. Now Everything Is FarmVille. German Automakers Are Charged Up and Ready to Take on Tesla Amazon Buys Wondery as Podcasting Race Continues Posted: 30 Dec 2020 02:01 PM PST The deal, valued at $300 million, is the latest in a string of acquisitions as streaming platforms expand beyond music and video. FarmVille Once Took Over Facebook. Now Everything Is FarmVille. Posted: 31 Dec 2020 07:12 AM PST The game, a phenomenon a decade ago, is shutting down on Thursday. But its legacy — for better and for worse — carries beyond gaming. German Automakers Are Charged Up and Ready to Take on Tesla Posted: 31 Dec 2020 02:00 AM PST As Tesla completes a factory in Berlin, Mercedes-Benz and Audi are introducing electric cars in bids

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more