Skip to main content

Posts

Showing posts from September, 2021

YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë

YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë Posted: 30 Sep 2021 03:01 AM PDT YouTube do të bllokojë të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë, duke shkuar përtej vendimit për ndalimin e vetëm të atyre përmbajtjeve të rremë të lidhura me vaksinat kundër COVID-19. Lajmi u njoftua të mërkurën nga vetë kompania. Shembuj të përmbajtjeve që nuk do të lejohen në YouTube përfshijnë pretendimet se vaksina e gripit shkakton humbjen e aftësisë riprodhuese dhe se vaksina e cila mbron nga fruthi, shytat dhe rubeola, mund të shkaktojë autizëm. Një zëdhënës i YouTube-it tha se kompania do të bllokojë gjithashtu edhe ato kanale të lidhura me aktivistë të njohur kundër vaksinave mes tyre Robert F. Kennedy Jr. dhe Joseph Mercola. Në një email për shtyp publikuar në faqen e tij në internet zoti Mercola shkruante: "Ne jemi të bashkuar në

Bota Sot: ““Mos shpik sene që s’ekzistojnë”, Blerim Latifi i reagon Valon Sylës: As Vuçiqit s’i ka shkuar në mendje kjo që po thua ti” plus 9 more

Bota Sot: ““Mos shpik sene që s’ekzistojnë”, Blerim Latifi i reagon Valon Sylës: As Vuçiqit s’i ka shkuar në mendje kjo që po thua ti” plus 9 more “Mos shpik sene që s’ekzistojnë”, Blerim Latifi i reagon Valon Sylës: As Vuçiqit s’i ka shkuar në mendje kjo që po thua ti Ish-zëvendëskryeministri serb: Ky shtet i ka dhënë përkrahje të madhe Millosheviqit për projektin e luftës Presidenti serb paralajmëron protesta të reja Ky është provokimi i ri i Vulinit, e përgëzon Vuçiqin për marrëveshjen E papritur/ Halil Geci sulmon ashpër Lumir Abdixhikun: Je një piun i kalitur në dhomat e spiunëve të UDB-s dhe SHIK-ut “Me kallash për pikë të qejfit”/ I riu nxjerr kallashin nga vetura dhe gjuan... Marko Gjuriq tregon se çfarë morën serbët me marrëveshjen e re, provokon keq Kosovën Aleksandar Vuçiq “kërcënon” edhe pas marrëveshjes: Do tërhiqemi, por shqiptarët ta dinë se... ​BE jep detaje nga marrëveshja e arritur në Brukse

YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë

YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë YouTube merr masa strikte, bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë Posted: 30 Sep 2021 03:01 AM PDT YouTube do të bllokojë të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë, duke shkuar përtej vendimit për ndalimin e vetëm të atyre përmbajtjeve të rremë të lidhura me vaksinat kundër COVID-19. Lajmi u njoftua të mërkurën nga vetë kompania. Shembuj të përmbajtjeve që nuk do të lejohen në YouTube përfshijnë pretendimet se vaksina e gripit shkakton humbjen e aftësisë riprodhuese dhe se vaksina e cila mbron nga fruthi, shytat dhe rubeola, mund të shkaktojë autizëm. Një zëdhënës i YouTube-it tha se kompania do të bllokojë gjithashtu edhe ato kanale të lidhura me aktivistë të njohur kundër vaksinave mes tyre Robert F. Kennedy Jr. dhe Joseph Mercola. Në një email për shtyp publikuar në faqen e tij në internet zoti Mercola shkruante: "Ne jemi të bashkuar në

“Lufta në burg, si ndodhi ngjarja ku u vranë 116 persona në Ekuador” plus 9 more Ekonomia Online

“Lufta në burg, si ndodhi ngjarja ku u vranë 116 persona në Ekuador” plus 9 more Ekonomia Online Lufta në burg, si ndodhi ngjarja ku u vranë 116 persona në Ekuador Osmani: Serbia ka përgjegjësi shtetërore për mbajtjen peng të fatit të edhe mbi 1600 të zhdukurve Këto janë përfitimet shëndetësore nga konsumimi i shegës Von Cramon për mosnënshkrimin e projektit për gazpërçuesin amerikan: Vendim shumë i mirë U ribashkuan sërish? Mozzik dhe Loredana kapen mat Kush humbi dhe kush fitoi sot në Bruksel? Tahiri viziton Bashkësinë Islame, zotohet se do t’i përkrahë edhe në mandatin e ardhshëm Avdyli: Të njëjtit që vajtonin pse Njësia Speciale u dërgua në kufi, tash qirren pse u tërhoq Delegacioni i Kuvendit merr pjesë në punimet e Sesionit vjeshtor të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Studimet: Covid-19 rrit mundësitë për t’u prekur nga diabeti Lufta në burg, si ndodhi ngjarja ku u vran

“WireX DDoS botnet admin charged for attacking hotel chain” plus 8 BleepingComputer.com

“WireX DDoS botnet admin charged for attacking hotel chain” plus 8 BleepingComputer.com WireX DDoS botnet admin charged for attacking hotel chain RansomEXX ransomware Linux encryptor may damage victims' files US Congress asks FBI to explain delay in helping Kaseya atack victims Apple Pay with VISA lets hackers force payments on locked iPhones Facebook open-sources tool to find Android app security flaws Russia arrests cybersecurity firm CEO after raiding offices CISA releases tool to help orgs fend off insider threat risks Trucking giant Forward Air reports ransomware data breach New Tomiris backdoor likely developed by SolarWinds hackers WireX DDoS botnet admin charged for attacking hotel chain Posted: 30 Sep 2021 06:14 AM PDT The US Department of Justice charged the admin of the WireX Android botnet for targeting an American multinational hotel chain in a distributed denial-of-ser

Kjo është grupmosha e katër viktimave të humbura nga Covid në 24 orët e fundit

Kjo është grupmosha e katër viktimave të humbura nga Covid në 24 orët e fundit Kjo është grupmosha e katër viktimave të humbura nga Covid në 24 orët e fundit Në Shqipëri lind fëmija i parë afgan, prindërit i’a vendosën këtë emër shqiptar Francë, nxënësit nuk do të jenë më të obliguar të mbajnë maskat kundër Covid-19 Katër viktima dhe 45 qytetarë të infektuar me Covid brenda 24 orëve të fundit CDC-ja inkurajon gratë shtatzëna që të vaksinohen kundër Covid-19 CDC: A jam i vaksinuar plotësisht pa një dozë përforcuese të vaksinës COVID-19? Pas tre vjetësh rikthehet në funksion CT-ja në Spitalin e Vushtrrisë Shkencëtarët sugjerojnë që gratë shtatzëna të marrin barin paracetamol vetëm nëse është e nevojshme Nëse i keni këto simptoma, testohuni për COVID – edhe nëse jeni të vaksinuar Përhapja e SARS-CoV-2: A po qarkullonte virusi në Evropë para se të gjendej në Kinë? Kjo është grupmosha e katër v

“Facebook to Face Senate Grilling Over Instagram's Effects on Teens” plus 5 more NYT > Technology

“Facebook to Face Senate Grilling Over Instagram's Effects on Teens” plus 5 more NYT > Technology Facebook to Face Senate Grilling Over Instagram's Effects on Teens Facebook Downplays Internal Research Released on Eve of Hearing How to Find 'Stalkerware' on Your Devices Amazon settles with activist workers who say they were illegally fired. Clive Sinclair, Inventive Computer Pioneer, Dies at 81 Amazon Should Invent With Care Facebook to Face Senate Grilling Over Instagram's Effects on Teens Posted: 30 Sep 2021 08:07 AM PDT The company faces accusations that it hid research showing the mental and emotional harm Instagram, its photo-sharing app, has had on teenagers. Facebook Downplays Internal Research Released on Eve of Hearing Posted: 30 Sep 2021 06:33 AM PDT The social network published its findings about Instagram's effect on young users, as senators pre

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more